Mobil Tarayıcı Kasma Sorunu

mt2go2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,
Sitede mobilden gezmekde kasma olmuyor.
fakat yorum yazacakken yada alıntı ekleyecekken chorome aşırı kasıyor ve donuyor.ve kapatmak zorunda kalıyorum.
telefonumda temiz çok bi uygulama yok.geçen 1-2 ay içinde formatlamıştım.
telefon redmi note 8

Çözüm
Arkadaşlar aslında bu sorunun kaynağı ne kullandığınız telefon, nede burası ile alakalı sorunun asıl kaynağı Google Chrome mobil sürümüne getirmiş olduğu son 3 guncellemeden sonra uzun kod blogları olan sayfaların çoğunda uygulama kendisini kitlemektedir. Bunun çözümü olarak ben farklı tarayıcılar kullanarak işi çözdüm
selam samsung s10+ kullanıyorum. sitede herhangi bir kasılma donma vb. durum mevcut değil. istersen tarayıcının önbellek verilerini, geçmişini ve çerezlerini temizleyip tekrar dene.

Bende note 8 pro kullanıyorum. Aynı sorun bende de var. Çoğu zaman konularda sayfa kilitleniyor, chrome'u komple kapatmak zorunda kalıyorum.
Bazı kişilerde de bu sorun oluyor ama onların hangi telefon kullandığını bilmiyorum tabi, sormak aklıma gelmedi.
Büyük ihtimalle onlar da xiaomi kullanıyordur, eğer öyleyse sorunun en büyük sebebi rom olabilir, emin değilim.
Öncesinde Huawei P Smart 2019 kullanıyordum hiç böyle bir sorun yaşamıyordum.

Konu dışı olarak, diğer modelleri bilemem ama redmi note 8 prodan uzak durun derim. Xiaomi düşünenler, redmi(farklı şirket) serisine değil bizzat mi serisine yönelsinler.

Telefon donanımı veya yazılımdan kaynaklı olabilir. Daha iyi bilgisayarda site hızlı açılırken daha yavaş bilgisayarlarda yavaş açılır. Diğer tüm cihaz modellerinde de geçerli bir durum

Bende note 8 pro kullanıyorum. Aynı sorun bende de var. Çoğu zaman konularda sayfa kilitleniyor, chrome'u komple kapatmak zorunda kalıyorum.
Bazı kişilerde de bu sorun oluyor ama onların hangi telefon kullandığını bilmiyorum tabi, sormak aklıma gelmedi.
Büyük ihtimalle onlar da xiaomi kullanıyordur, eğer öyleyse sorunun en büyük sebebi rom olabilir, emin değilim.
Öncesinde Huawei P Smart 2019 kullanıyordum hiç böyle bir sorun yaşamıyordum.

Konu dışı olarak, diğer modelleri bilemem ama redmi note 8 prodan uzak durun derim. Xiaomi düşünenler, redmi(farklı şirket) serisine değil bizzat mi serisine yönelsinler.
bende global stock rom kullanıoyurm.
bide siteden indirdiğim en son sürümü.
önceden play store bile girmiyordu.

Geçmişte android cihaz kullanan birisi olarak inanın hiç şaşırmıyorum :D

Android işletim sistemi belirli kullanımdan sonra kasmaya başlıyor. Telefona format atmak çözüm olabilir belki

Android işletim sistemi belirli kullanımdan sonra kasmaya başlıyor. Telefona format atmak çözüm olabilir belki
Kesinlikle katılıyorum. Kullandığım her Android işletim sistemine sahip telefonda 1 ay içerisinde en az 1 defa format atıyordum. Şu an iPhone 6 kullanıyorum, 3 seneyi geçti ama kastığından dolayı hiç format atmadım :) Macerayı seviyorum, Jailbreak falan uğraşırken bozdum bu sebepten birkaç defa format attığım oldu :)

Aslında günümüzdeki modellerde bu durum pek yaşanmıyor. Ancak şöyle bir durum var, belirli bir süre ve beraberinde bilinçsiz kullanım, Android'i yorabiliyor evet.

1 seneye yakın oldu alalı hala bir kasma donma parazit falan yok çok şükür. Ama bu forumda bazen kilitlenmesi neden oluyor bilmiyorum. Normal bir kasma da değil, Chrome komple donuyor. Başka hiç bir sitede olmuyor bu.

Ayrıca şöyle bir şey de var, MIUI Türkiye forum sitesi de bizim sitemizle birebir aynı. Orda da takılmama rağmen nedense hiç yaşamadım bu sorunu.

Hangi sayfalarda kasma olduğunu bana belirtirseniz inceleyebilirim. Chrome ve Safari’den giriyorum. Bir sorun ile karşılaşmadım.

Genel bir sorun olsa tüm cihazları etkileyebilir. Ve sitemizin PWA uygulamasını Android cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Arkadaşlar aslında bu sorunun kaynağı ne kullandığınız telefon, nede burası ile alakalı sorunun asıl kaynağı Google Chrome mobil sürümüne getirmiş olduğu son 3 guncellemeden sonra uzun kod blogları olan sayfaların çoğunda uygulama kendisini kitlemektedir. Bunun çözümü olarak ben farklı tarayıcılar kullanarak işi çözdüm

Çözüm
ben sitedeki google reklamlarını sevmiyorum fakat laflada peynir ekmek gemisi yürümez.(mobilde reklam telefonun tamamını kapsıyor).
belki google reklamları yapıyordur.ama bu çökme sadece bu sitede oluyor.başka çöken bi site yok.tmmo da da çok gezmedima am oradada çökmüyor.firefoxda 1 2 kere gezdim çökmedi.

Google reklamları sayfanın açılışına etki edebilir. Premium Üyelik alanlara reklamlar gözükmüyor. Zaten bir anasayfada var bir de arada sırada ekranın tamamını kaplayan reklam var. Kilitlenen sayfaları rapor ederseniz inceleyebiliriz. Ben kendi cihazlarımda sorun yaşamadığım için kestiremiyorum durumu

Telefonunuzu formatlayabilir veya farklı tarayıcı kullanabilirsiniz.

Yorumunuza katılıyorum bende bu konuyu araştiriyordum. Xiaomi kullanıyorum. Uzun kod olan sayfalarda mobil Chrome kitleniyor benzeri xf forumlarda karşılaştığım bir problem.

Geri