Yardım Mob senkronizasyon sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

therasmus

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
3-4 ay içinde 2-3 defa karşılaştığım bir durum her zaman olmuyor. client kapatıp açınca düzeliyor.

hala çözümünü bulamadım. sorunu özetlemek gerekirse;

moblar hiçbir şekilde hareket etmiyor. yanımda dursa bile vurma animasyonu çalışmıyor.

video;

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

kontrol etmem gereken ya da daha önce bu tarz bişeyle karşılaşan var mı?

Bence burada pack ile alakalı değil de render sorunu olabilir ya da veri alışveriş hızı yeterli gelmiyor olabilir. Slotların görünümünde bir sorun yok gibi, slotlar görünüyor çünkü. Ama sunucu ile bilgisayar arasında veri akışı seri değil bence o yüzden oluyor yüksek ihtimalle. Bu şekilde olduğu zaman internetinizde bir hız testi yapar mısınız?

Client baya bir süre aktif (giriş ekranında bekleme, minimize durumda bekleme, oyunda bekleme) kaldıktan sonra senkronizasyonu ve iletişimi bazı kısımlarda kaybediyor gibime geliyor

syserr dosyasında birşeyler var mı ?
pack ve ya game tarafında syslogda atabilir misiniz ?
syserr tarafında herhangi bi sorun yok.
syslogta ise bunu basıyor; (bu veri localde karşılaştığım sırada aldığım log. canlı serverdaki veri elimde yok.)
Kod:
Handshake: client_time 5105422 server_time 5285142 name: XXXXX

Bence burada pack ile alakalı değil de render sorunu olabilir ya da veri alışveriş hızı yeterli gelmiyor olabilir. Slotların görünümünde bir sorun yok gibi, slotlar görünüyor çünkü. Ama sunucu ile bilgisayar arasında veri akışı seri değil bence o yüzden oluyor yüksek ihtimalle. Bu şekilde olduğu zaman internetinizde bir hız testi yapar mısınız?
canlı serverda sadece bende olan bişey değildi. oyuncuların büyük bi çoğunluğunda yaşandı bu problem.
Client baya bir süre aktif (giriş ekranında bekleme, minimize durumda bekleme, oyunda bekleme) kaldıktan sonra senkronizasyonu ve iletişimi bazı kısımlarda kaybediyor gibime geliyor
ben local sandım adam pvpdeymiş internet bağlantın ile alakalı %99

akan canlı oyunda bi anda böyle bir sorunla karşılaştık. örneğin ch1 core1'de böyle bir sorun varken core2de her şey normaldi. servera res atınca ise düzelmişti. server ın internet bağlantısı ile olacağına pek ihtimal vermiyorum. hatrı sayılır sağlam bi yerden alınmıştı sunucu.

videolar silinmiş. detaylı incelemek isteyen olursa link bırakayım;

dediğim gibi sadece
"Handshake: client_time 5105422 server_time 5285142 name: XXXXX"
bu var. diğerleri alakasız.
client ile game arasındaki packetlerinde problem var , bunu bulman çok zor ve hatayı ney tetikliyor önce onu bulmalısın sys_err koyarak ilerle packet.h ları karşılaştır.
GC CG leri kontrol etmeni öneririm .

Geri