Yardım Mob Gözükmeme Problemi

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xRed

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar;

Yeni Mob Eklemek | Bölüm 19 | Metin2 Geliştirici Eğitimi
Adlı eğitim setinden esinlenerek bir mob ekledim fakat mob gözükmemekte.
Yaptığım düzenlemeler;
root/npclist.txt,
dosya izinleri,
/usr/game/share/data/monster
/usr/game/core/db mob_names.txt - mob_proto.txt
mob_names.txt - mob_proto.txt pack haline çevirip locale_tr\locale\tr içerisine'de attım.
ymir work\monster gerekli dosyaları attım.
fakat hala gözükmemekte.

Aldığım syserr.txt hatası:

Kod:
0424 13:44:04263 :: CPythonCharacterManager::CreateInstance VID[15428] Race[34096]

Server tabanlı hata kayıtlarını da atar mısınız?

Server hata kayıtlarında da bu sorunla ilgili bir şey gözükmüyor. Eklediğiniz mob için yapılan modellemelerin oyun içinde gözüktüğünden emin olmanız gerekiyor. Mobu eklerken modelleme dosyalarının olduğu klasörü de txt içinde belirtin. Birde player.mob_proto'ya mobun ekli olduğundan emin olunuz.
Şuan için aklıma gelen şey bunlar. :(

Server hata kayıtlarında da bu sorunla ilgili bir şey gözükmüyor. Eklediğiniz mob için yapılan modellemelerin oyun içinde gözüktüğünden emin olmanız gerekiyor. Mobu eklerken modelleme dosyalarının olduğu klasörü de txt içinde belirtin. Birde player.mob_proto'ya mobun ekli olduğundan emin olunuz.
Şuan için aklıma gelen şey bunlar. :(

Player > Mob_proto'da ekli.
Mob modelleme dosyaları da root>npclist.txt'de ekli.
Videoda olduğu gibi boss vuruyor fakat görüntü yok.

Player > Mob_proto'da ekli.
Mob modelleme dosyaları da root>npclist.txt'de ekli.
Videoda olduğu gibi boss vuruyor fakat görüntü yok.
Videoda o sorunu şöyle çözdüğümü hatırlıyorum. Mobun klasör adını değiştirmiştim galiba değişiklik yapınca düzelmişti. :)

Adını değiştiriniz. Msmler içindeki klasör adını da değiştirip deneyiniz. :)

Aklıma gelen bi sonraki sorun da şu olabilir granny sürümüyle uyuşmuyor olabilir diyeceğim ama bu durumda syserr’e hata kayıtı yazması gerekiyor.

Geri