Duyuru : - MMO Tutkunları Telif Hakları Bildirisi | MMO Tutkunları
Sitemize reklam vermek isterseniz @Whistle'a özel mesaj atabilir veya mmotutkunlarii@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz..
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

  Duyuruyu Kapat
 3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Siz de güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
  Duyuruyu Kapat
 4. Merhaba Ziyaretçi,
  Sitemizin idari anlamda düzgün işleyebilmesi için yönetime yardımcı olacak gönüllüler aranıyor. Eğer beklenen kriterleri karşılıyorsanız moderatör olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
  Detaylar: Moderatör Alımları İçin Tıklayınız
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Sitemiz hakkında sizlerin görüşünü alabilmek için birkaç soru sormak istiyoruz. Bu sorulara yanıt vermek isterseniz tıklayınız

Duyuru : MMO Tutkunları Telif Hakları Bildirisi

'Duyurular' forumunda Whistle tarafından 16 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

 1. Whistle

  Whistle Ruhsuz Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 Görevlisi

  7.233
  2.234
  2.481
  İnsanların kendi çalışmalarını özgürce sunabilmesi için güvenceye ihtiyacı vardır. Şüphesiz ki bu güvenceyi sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesi de telif haklarıdır. Bu yüzden MMO Tutkunları yönetimi olarak sitemizdeki tüm içeriklerin telif haklarına bağlamaya karar verdik.

  Sitemizde yer alan tüm içerikler telif hakkına tabi tutulmuştur. Kısacası özetlemek gerekirse. Sitemizde açtığınız bir içerik başka bir üye tarafından izinsiz bir şekilde ufak tefek değişiklikler de dahil olmak üzere tekrar paylaşıldıysa bu telif hakkı ihlaline girer.

  Telif hakkı ihlalini kapsayanlar;
  • Konu ve mesaj içerisinde kullanılan resim, video, dosyalar ve yazılar.
  • Forum kuralları madde 10, 1. fıkra ve b bentinde belirtilenler. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

  Telif hakkı bildirimi yapmak;
  Sizden izinsiz bir içeriğinizin kopyalandığını düşünüyorsanız ilgili içeriği raporlamanız yeterli olacaktır. Raporu gönderirken orijinal içeriğinizi ve nelerin izinsiz kopyalandığını belirtmeniz gerekmektedir. Forum yönetimi de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra eğer bir ihlal varsa ilgili kullanıcı uyarılır ve talebinize göre içerik kaldırılır veya düzenlenir.

  2 tip telif hakkı bildirimi yapabilirsiniz;
  • İlgili içeriğin düzenlenmesi.
  • İlgili içeriğin kaldırılması.

  Nasıl bildirebilirim?
  Bildirmek istediğiniz içeriğin altında "Yönetime Bildir" butonu var ona tıklayın;
  telifi bildirme.jpg

  Gelen pencereye şuna benzer bir şekilde bir yazı yazın.
  telif hakkı bildirimi örneği.jpg

  Dikkat: Ana şablona uymayan şikayetler dikkate alınmaz.
  İçeriğin tamamının kaldırmayla alakalı örnek yazı, buradan kopyalayabilirsiniz:
  İçeriğin düzenlenmesiyle alakalı örnek yazı, buradan kopyalabilirsiniz:
  Telif hakkı ihlali yapılırsa yapılacak yaptırımlar;
  Eğer açtığınız içerik başka birisinin haklarını gasp ediyorsa yönetim tarafından telif hakkı ihtarnamesi gönderilir ve telif hakkı bildirimi yapan kişinin isteğine göre içerik düzenlenir veya kaldırılır. Bu ihtarnamenin 90 günlük bir süresi vardır. Eğer 90 günlük süreler dolmadan 3 tane ihtarname dolarsa kullanıcı forumdan sonsuza kadar uzaklaştırılır.
  Uyarı ve ceza sistemi detayları için: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

  Haksız yere telif yediğinizi düşünürseniz;
  Haksız bir sebepten ötürü telif cezası aldıysanız forum yönetimi ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz bu sebepten ötürü kapandıysa sitemizin iletişim kısmını kullanabilirsiniz.
  İletişim: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

  Başka siteler ile ortak telif çalışması;
  Birebir olarak anlaşılan bir site yok fakat bu konuda da bizde aynı konularda yayın yapan forum siteleri ile görüşmeler yapıp ortak bir telif kontrol sistemi üzerinde düşünüyoruz yani atıyorum x forumdaki bir kullanıcının izni olmadan y forumunda içeriğinin kopyalanmasına müsaade edilmeyecek. Anlaşabildiğimiz siteler olursa buraya bağlantıları eklenecektir.

  Telif hakları ile ilgili bilmeniz gereken diğer hususlar;
  • İçeriğiniz bağımsız olsa bile başkasının paylaştığı ekran görüntüsünü, dosyasını veya videosunu kullanmak bile telif hakkı ihlaline girer.
  • Güncel olmayan veya kilitli olan konularınızla ilgili hak talep edemezsiniz.
  • Ortak telif çalışması projesine dahil olmayan ama tamamen farklı bir konu üzerinden yayın yapan sitelerin sahipleri telif bildiriminde bulunursa gene telif kuralları geçerlidir. Bunlar genelde: haber, blog, video, resim gibi siteler dahildir.

  Detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...
   
  Son düzenleme: 16 Eylül 2019
  comos bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.