MMO Tutkunları Rankları (Genel Anlatım)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bu konumuzda sitemizde yer alan ranklardan bahsedeceğim. MMO Tutkunları'nda ranklar 5 çeşite ayrılır.
Bunlar sırayla şu şekildedir
  • Üye rankları
    • Üye
    • MT Üye
    • Usta Üye
    • Emekli Üye
  • Premium Üyelikler
    • Premium Üye
    • Kurumsal Üye
  • Yönetim rankları
    • Acemi Moderatör
    • Moderatör
    • Süper Moderetör
    • Yönetici
    • Admin
    • Süper Admin (Site kurucusu)
  • Yan ranklar
    • Yardımsever Üye
    • Editör
  • Mesleki Yan Ranklar
    • Geliştirici
    • Grafiker
    • Bilişim Yetkilisi

Üye Rankları​

:uye-rank:: Sitemize yeni kayıt olduğunuzda hesabınıza tanımlanan ranktır. Bu rank ile sitede içerik üretebilir, konulara yorum yazabilirsiniz.

:mt-uye-rank:: Sitemizi aktif bir şekilde kullanırsanız min 150 mesaj, 30 gün önce foruma kayıt olmak ve mesajlarınızın 10/2'si en az bir beğeni alırsa sistem tarafından otomatik olarak tanımlanır. Terfiler hakkında daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

:usta-uye-rank:: MT Üye olduktan sonra yetkinliğiniz olduğu alanlarla ilgili sitemizde özgün içerik üretirseniz yönetim tarafından verilir. Usta Üye başvuru şartları için buraya bakabilirsiniz.

:emekli-uye:: Site yönetiminde yer almış ve kendi isteği ile ayrılmış olanlara teşekkür hediyesi olarak tanımlanan ranktır. Usta Üye'lere tanımlanan ayrıcalıklara sahiptir.

:banli-uye-rank:: Forum kurallarımızı ihlal ettiği gerekçesi ile siteden uzaklaştırılan kullanıcılarda bulunur.

Premium Üyelikler​

Premium üyelikler para karşılığı belirli süre için alınan ranklardır. Rank aktif olduğu sürece ekstra özelliklere sahip olursunuz. Premium Üyelikler kademeli olarak bulunur. Bunlar şu şekildedir.

:premium-uye-rank: : Ücretli olarak alınan üyeliklerdir. Bu ranka sahip üyelerimiz çeşitli ayrıcalıklara sahiptir. Bu ayrıcalıklar hakkında daha detaylı bilgiyi buradan edinebilir ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca premium üyenin bir üst seviye olan :kurumsal-uye-rank: üye rankını da alabilirsiniz.

:kurumsal-uye-rank: Ücretli olarak alınan üyeliklerdir. Bu ranka sahip üyelerimiz çeşitli ayrıcalıklara sahiptir. Bu ayrıcalıklar hakkında daha detaylı bilgiyi buradan edinebilir ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz..

Yönetim Rankları​

Topluluğumuzun düzenli bir şekilde işleyebilmesi için gönüllü olarak yönetim takımına şartlar karşıladığında katılabilirsiniz. Kuralların ihlalini engellemek, site içinde barışı ve huzuru sağlamak için yönetim takımı da belirli ranklara görevleri ayrılmıştır ve hiyerarşik yapı mevcuttur. Yönetim takımımız hakkında daha detaylı bilgi için Yönetim Tüzüğümüzü okuyabilirsiniz.

:acemi-mod-rank:: Usta Üye olduktan sonra sitemizin yönetim takımına katılabilirsiniz. Eğer gerekli şartlar karşılanırsa seçtiğiniz bölümde moderasyon yetkilerine sahip olabileceksiniz. Moderatör alımları için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

:moderator-rank:: Acemi moderatörlük süreci tamamlandıktan sonra yönetim ekibi tarafından verilen ranktır. Bu rank ile artık resmi olarak yönetim takımında yer almış ve acemilik (çaylaklık) dönemi sona ermiştir. Yine görev aldığınız bölümde moderasyon yetkileriniz vardır.

:super-mod-rank:: Seçtiği bölümler dışında tüm site ile ilgilenmek isteyenler Moderatör'lükten Süper Moderatör'lüğe terfi isteyebilir. Eğer yönetim moderatörlük görevini iyi yaptığını düşünürse ve sitemizde yeterli sayıda s.mod olmazsa verilir. Bu rütbeye sahip olanlar tüm forumda moderasyon yetkisine sahiptir ve moderatörleri denetlemekle yükümlüdür.

:yonetici-rank:: Admin'lere yardımcı olmak için üst düzey yetkiler ile donatılmıştır. Sitemizin yönetim paneline kısmı erişim hakkına sahiptir ve süper moderatörleri denetlemek ile yükümlüdür.

:admin-rank:: Bu rank iki gruptan oluşur. Admin ve Süper Admin. Süper Admin sitenin kurucusudur ve sistemin düzgün işlemesi için düzenlemeler yapmak ile yükümlüdür. Admin'ler ise genel olarak tüm siteyi denetler ve Süper Admin'e yardımcı olur.

Yan Ranklar​

Mevcut ranklarınıza ek olarak eklenebilen ranklardır.

:yardimsever-uye-rank:: Soru-Cevap konularında en az 30 çözüme sahip olan kullanıcılarımıza sistem tarafından otomatik tanımlanan yan ranktır. Yardımseverliğinin bir hediyesi olarak hesabına tanımlanır. :) Bu rank ile ilgili daha detaylı bilgi için burayı okuyabilirsiniz.

:yazar-rank:: Herhangi bir alanla ilgili site kurallarına ve yazım kurallarına titizlikle uyarak içerik üreten kullanıcılarımıza verilir. Kısacası paylaşımcı üyelerimiz için verilir. Yazar rankı ile ilgili detaylı bilgi için burayı okuyabilirsiniz.

Mesleki Yan Ranklar​

MMO Tutkunları üzerinde yetkinliğiniz olduğu alanla ilgili ranklardır.

:gelistirici-rank: : Bilişim alanında uğraşan ve bu alanlarla ilgili içerik üreten, kendi projelerini sunan yetkin kişiler için verilir. Örn: Web geliştirici, oyun geliştirici, veri analizcisi, sistem geliştirici vb. Bu rank ile ilgili alım şartları ve daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Bu rankı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

:grafiker-rank:: Photoshop, modelleme ve birçok görsel alanlarda herhangi birisinde paylaşımlarda bulunan yetkin olan kullanıcılarımıza verilen ranklardır. Bu rank hakkında daha detaylı bilgi için burayı okuyabilirsiniz. Bu rankı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

:hosting-yetkilisi-rank:: Bilişim şirketi sahipleri için yönetim tarafından veriler ranklardır. Bu ranklara sahip olmak için şirket sahipliğini doğrulamalı ve Yer sağlayıcı belgesini belirtmelisiniz. Daha detaylı bilgi için burayı okuyabilirsiniz. Bu rank hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sitemizde toplam bu kadar rank bulunmaktadır. Mesajlarınız içerisine veya imzalarınıza rankları eklemek isterseniz emojiler kısmına bakabilirsiniz.
ranklar_v2.jpeg

Rank tasarımları @Trashy tarafından 2020 MMO Tutkunları Rank Yarışması'nda yapılmıştır.

Rankların Gösterim Önceliği ve Kullanıcı Adı Renklendirmeleri​

Bu konumuzda sizlere ranklarımız hakkında detaylı bilgiyi verdim. Şimdi hangi koşullarda kullanıcı adlarının renklendirildiğini ve mevcut ranklardan hangilerinin daha öncelikli olduğunu açıklayacağım.

Ana rank grupları (üye ve yönetim rankları) kademeli olarak öncelik sırasına sahiptir.
Örneklemek gerekirse;
  • Usta Üye > Üye
  • Premium Üye > Tüm Yan Rank Grupları ve Üyelik Rankları
  • Süper Moderator > Moderator
  • Yönetim Rankları (Acemi Mod ~ Admin) > Diğer Tüm Ranklardan
  • Banned (Yasaklı) > Diğer tüm ranklardan
  • (Kurumsal Ranklar > Üye Rankları, Yan Ranklar && Kurumsal Ranklar < Yönetim Rankları) || (Premium Üye > Kurumsal Ranklar)

Mesela bir kullanıcıda;

:usta-uye-rank:, :premium-uye-rank:, :grafiker-rank: ve :yardimsever-uye-rank: rankları olsun diyelim.
Bu listede en öncelikli sıralama Premium Üye'ye ait olacaktır. Daha sonra Grafiker, Yardımsever Üye ve en son Usta Üye olacaktır. Bu koşulda kullanıcının nick rengi premium üye rankına tanımladığımız altın rengi olacaktır. Eğer kullanıcıdan Premium Üye kalkarsa Grafiker'e tanımladığımız nick rengi olacaktır.

12 Mart 2022 tarihinde duyurduğumuz Duyuru : - Kullanıcı Adı Rengini Değiştirme Özelliği sayesinde yan rankları olan ve yetkili rankları olmayan üyelerimiz, nick rengini mevcut rankları arasından seçerek değiştirebilir.

Dosya Eklentileri

• ranklar.jpg
    ranklar.jpg
    68,4 KB · Gösterim: 2.599
Son düzenleme:
Rütbelerimiz güncellenmiştir.

2014 yılından beri bu konuyu güncellememiştik. Konu içeriği en baştan güncellenmiştir.

Düşündüğümüzden daha iyi durduğunu söyleyebilirim. :)
Bu konu sayesinde isteyenler sitemizde yer alan tüm rankları görebilir ve ne anlama geldiğini öğrenebilir.

Güzel yorumlarınız için her birinize teşekkürler...
Rankların gösterim önceliği ve kullanıcı adlarının hangi şartlar altında renklendirildiği ile ilgili temel bilgi paylaşıldı.

Peki 3d modelleme üzerine uğraşanlar için bir rank yok mu ? Grafiker rolüne baktım modelleme yazılmış ama şartlarına baktığımda sadece photoshop üzerine şartlar anlatılmış.

Peki 3d modelleme üzerine uğraşanlar için bir rank yok mu ? Grafiker rolüne baktım modelleme yazılmış ama şartlarına baktığımda sadece photoshop üzerine şartlar anlatılmış.
Görselle ilgili olan her yeri grafiker rankı altında topladık. Modelleme ile uğraşanlarda bu rank için başvurabilir.

Rank konumuz güncellenmiştir. Yeni ranklar konuya dahil edilmiştir.

Geri