MMO Tutkunları Doğrulama Rozetleri (Genel Anlatım)

Whistle

Luntar
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Kullanıcı hesaplarının durumuna göre nickinin sağ tarafına bazı ufak rozetler ekliyoruz. Bu rozetler sayesinde ilgili hesabın doğrulanmış mı? Doğrulandıysa doğrulama türü ne gibi bilgilere erişebilirsiniz. Doğrulanmış rozetlerimiz iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ana rozetler, ikincisi ise yan rozetler.

Not: Doğrulama rozetlerini ranklar ile karıştırmayın. Rank ve rozetlerin kullanım amaçları tamamen farklıdır. Fare ile rozetlerin üstüne geldiğinizde açıklaması yazacaktır.

Ana Rozetler​

Ana rozetler öncelik sırasına göre gösterilir. En düşükten en yükseğe olmak üzere rozetleri sıralıyorum.

Kimliği Doğrulanmış Üye​

Kimliğini doğrulayan her üye bu rozeti alabilir. Koyu temada arkaplan gridir, açık temada ise soluk mavidir.
Kimlik doğrulamayla ilgili daha fazla bilgiyi şuradan edinebilirsiniz: Kimlik Doğrulama Özelliği

kimliği doğrulanmış üye.jpeg

Doğrulanmış Üye (Mavi Tik)​

Duyuru - Mavi Tık (Doğrulanmış Hesap) burada belirtilen şartları karşılayanlara verilen doğrulama rozetidir. Kimliğini doğrulayan üyeler bunun için başvurabilir. Açık veya koyu tema parlak mavi renktedir.

doğrulanmış üye.jpeg

Doğrulanmış Kurumsal Kimlik (Sarı - Turuncu Geçişli)​

Şirket adıyla açılan veya şirket sahipleri tarafından elde edilebilen doğrulama türüdür. Mavi ve gri tik yerine geçer öncelikte üst sıradadır. Şu an için
https://www.mmotutkunlari.com/bolum/bilisim-yetkilisi-basvurulari.879/ başvuru yapanlara veriyoruz. Daha önce başvurmuş olanlara otomatik olarak tanımlaması yapılmıştır.

doğrulanmış kurumsal kimlik.jpeg

Doğrulanmış Site Yetkilisi (Kırmızı)​

MMO Tutkunları yönetim ekibinde bulunanlara verilen doğrulama türüdür.
Yönetim rankları hakkında bilgi almak için: MMO Tutkunları Rankları (Genel Anlatım)
Doğrulanmış site yetkilisi.jpeg

Yan Rozetler​

Yan rozetler yan yana sıralanır. Bunlar iki tanedir;

2FA (Açık yeşil üzerine kilit)​

2 aşamalı doğrulamayı açan üyelerde gözükür. Bunu eklememizin amacı 2FA kullanımını özendirmek. Hesap güvenliği için önemlidir. 2FA açan üyelere şöyle bir rozet eklenir.
2fa açan üye.jpeg

Premium Üye (Altın sarı üzerine elmas)​

Premium ranklardan ( :premium-uye-rank:, :kurumsal-uye-rank: ) herhangi birine sahip olanda gözükür. Satın almak için: https://www.mmotutkunlari.com/hesap/yukseltmeleri

premium rozet.jpeg

Umarız bu makalemiz sitemizde yer alan rozetlerin ne olduğunu açıklamıştır. Ranklar hakkında genel bilgi almak için şu konuyu ziyaret edin;
MMO Tutkunları Rankları (Genel Anlatım)

Site kullanım deneyimini fazla bozmaması açısından çoğu bölgede sadece ana rozet gösterilir. Bunlar: konu listesi, forum listesi vb.

Geri