Yardım Minigame nasıl oluşturulur?

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cacaa

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, bildiğiniz üzere resmi sunucularda balık tutma, okey event gibi minigameler mevcut. Ben The Elder Scrolls serilerinde bulunan Lockpick özelliğini oyuna getirerek minigame üzerinden sandık açtırmaya çalışacağım fakat bu minigameler oyuna nasıl bir mantıkla ekleniyor bilgim yok. Minigame eklemesini nasıl yapabilirim?

yapıcağın şey oyun dışı bir siteden oynatmak gibi bir şey olucaksa gui üzerinden site açtırabilirsin. ama diğer mini gamelerin hep bir kuralı oluyor kurala göre yazılıyorlar. c++ tarafı da oluyor bazılarının (yutnori) bazıları da quest ve py üzerinden çalışıyor sanırım. nasıl bir mini game yapacağına göre değişir yani.

Oyundaki bu mini gameler hem C++ tarafına, hem Python tarafına, hem de Lua tarafına dayanıyor, elimde size örnek teşkil etmesi açısından resmi sunucudaki Yutnori oyununun imitasyon dosyaları var, bakın inceleyin nasıl eklemeler yapılmış nasıl entegre edilmiş, bundan yola çıkarak kendiniz oluşturun, kolay gelsin.

NOT: Sistemi kurup test etmedim, sadece fikir almanız için paylaşıyorum yani sorunsuz çalışıyor mu bilgim yok.

Dosya Eklentileri

• Yut Nori - Halloween Season.rar
    1,4 MB · Gösterim: 1
Geri