Yardım Metin2'yi latin1 windows1252'den UTF-8'e yeniden programlayın

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

peterkalinowska

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Good day

I have a question, does anyone know how to reprogram the encoding from windows1252, latin1 to UTF-8 in the client?
I have set table account to UTF-8 (utf8mb4, utf8mb4_unicode_ci) on the MySQL server.
When I log into the client, I would like to use umlauts or other languages for the login data, e.g. (ÖÄÜ 정 추가.اختبار)
I know that the client can only work with windows1252, latin1, so you have to change something in the src c++ client I hope you could help me with this problem, thank you

İyi günler

Bir sorum var, istemcide Windows1252, latin1'den UTF-8'e kodlamanın nasıl yeniden programlanacağını bilen var mı?

MySQL sunucusunda tablo hesabını UTF-8 (utf8mb4, utf8mb4_unicode_ci) olarak ayarladım.
İstemciye giriş yaptığımda, giriş verileri için umlaut veya diğer dilleri kullanmak istiyorum, örn. (ÖÄÜ 정 추가.اختبار)
İstemcinin yalnızca windows1252, latin1'i işleyebileceğini biliyorum, bu nedenle src c++ istemcisinde bir şeyi değiştirmelisiniz Umarım bu sorunda bana yardımcı olabilirsiniz, teşekkür ederim

Gutan Tag

Ich habe mal ne frage weist jemand wie man im Client die Codierung von windows1252, latin1 auf UTF-8 umprogrammieren kann?

Ich habe auf dem MySQL Server Tabelle Account auf UTF-8 (utf8mb4, utf8mb4_unicode_ci) eingestellt.
Wenn ich mich in den Client einloge, möchte ich gerne bei den Logindaten umlaute sonderzeichen oder andere sprachen benutzen z.b (ÖÄÜ 정 추가.اختبار)
ich weis das der client nur windows1252, latin1 umgehen kann da muss man bestimmt irgendwas im src c++ Client ändern
ich hoffe ihr konnt mir bei diesen problem helfen danke

2ax6bab.png

M1Yqgab.png

Resim 1: tüm karakterleri giremez

Resim 2: Kimlik ve şifre doğru ama giriş yapamıyorum

Resim 3: Giriş sadece (Ü) harfini (U) ile değiştirirsem çalışır, sonra giriş yapabilirim

locale.cfg
10000 1252 en

E7JAeab.png

Son düzenleme:
locale.cfg içinde belirlenmiş olan karakter kümesi, Windows'un klavyesiyle eşleşmelidir.
Mesela; locale.cfg dosyasında 1256(Arapça) belirlediğiniz zaman, Windows'un klavyesini de Arapçaya çevirmek gerekir. Aksi takdirde karakterler olması gerektiği gibi kodlanıp yazılamaz.

Bunun sebebi ise, bizim belirlediğimiz karakter kümesi ile, Windows'un klavye aracılığı ile gönderdiği karakter kodlamasının farklı olmasıdır.
Bir de bu şekilde dene.

Mysql de belirlediğin karakter kümesinin, klavye ile birebir aynı olması gerek. Ya da birbiriyle uyumlu olması gerek.

(Örnek)

Adsız.jpg

Windows da klavye dilini değiştirdiğinde oyunu yeniden başlatmana gerek kalmadan yazmaya devam edebilirsin.
Bu işlemi Windows'un yardımı olmadan yapmak istiyorsan; Metin2'nin Sanal Klavye kodlarına bakabilirsin. Klavyeye ait özel karakterleri localeInfo.py üzerinden çekiyor. Belki buradan bir fikir edinebilirsin. Ancak istediğin şey kolay değil ve bir hayli zaman gerektiren bir şey.

localeInfo.py:
Python:
VIRTUAL_KEY_ALPHABET_LOWERS  = r"[1234567890]/qwertyuiop\=asdfghjkl;`'zxcvbnm.,"
VIRTUAL_KEY_ALPHABET_UPPERS  = r'{1234567890}?QWERTYUIOP|+ASDFGHJKL:~"ZXCVBNM<>'
VIRTUAL_KEY_SYMBOLS    = '!@#$%^&*()_+|{}:"<>?~'
VIRTUAL_KEY_NUMBERS    = "1234567890-=\[];',./`"
VIRTUAL_KEY_SYMBOLS_BR    = '!@#$%^&*()_+|{}:"<>?~áàãâéèêíìóòôõúùç'

Geri