Çözüldü Metin2 sunucusu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

fireds11

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar Selamünaleyküm. Kendimi geliştirmek adına metin2 sunucu kiraladım belli bir ücret karşılığında ve bilindiği üzere hazır bir şekilde teslim edildi. Şimdi benim bilgi almak istediğim nokta sadece files , site paneli vs. gibi şeylerimi değiştirebilirim , yoksa bu sunucuyu komple freebsd dahil değiştirebilir miyim? Şimdiden teşekkürler. Herkese keyifli forumlar.

Çözüm
Evet dediğim gibi kaynak kodlara erişimiz olmadığı için istediğiniz ya da izlediğiniz videolardaki gibi değişikliklerde bulunamazsınız. Bu nedenle size en iyi önerim sıfırdan kendi altyapınızı oluşturmak olacaktır.
Hazır aldığınızda her şey kurulu geliyor zaten. Tam olarak ne tür düzenlemeler yapmak istiyorsunuz?

Hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler. SRC ve CLİENT build etmek istiyorum fakat aklımda şöyle sorular oluştu sizinde videolarınızın sayesinde , acaba freebsd sürümü uyumlu olurmu ve ya freebsd içine kurulan programlar uyumlumu pek fazla bilgim olmadığı için bunlar aklıma takılan şeyler.

Sevgili adminimin üstüne söz söylemek gibi olmasın ama kısa bir bilgi vereyim zamanında bende çok files kiraladım çünkü. :)
Her hangi bir firmadan ne olursa kim olursa olsun size kaynak kodlarına erişim sağlamanıza izin vermez çünkü bunlara erişim sağlamak için o filesi satın almanız gerekir. Bir files kiraladığınız zaman sadece belirli kısımlarına erişim sağlayabilirsiniz. Yani filezilla üzerinden oyun içi bir kaç değişiklik yapabilirsiniz. Genel olarak istediğiniz her şeyi yapamazsınız çünkü elinizde kaynak kodları mevcut değil.
Site panelinde değişiklik yapabilirsiniz çünkü panel için genel bi kaynak koduna ihtiyacınız yok. Demek istediğim game gibi dosyalar mevcut bulundurmanıza gerekmeksizin admin paneli üzerinden gerekli değişiklikleri sağlayabilirsiniz.

@XPyrion evet hocam isabetli bir cevap fakat bu sefer de ben amacımdan şaşmış ve o amaca ulaşamaz oluyorum. Benim böyle birşey yapmamdaki yegane sebep yapılan tüm işlemleri normal yöntemlerle ( @Whistle hocamın videolarında yaptığı gibi ) yapmak ve bilgi birikimi mi daha iyi yerlere getirmek.

@XPyrion evet hocam isabetli bir cevap fakat bu sefer de ben amacımdan şaşmış ve o amaca ulaşamaz oluyorum. Benim böyle birşey yapmamdaki yegane sebep yapılan tüm işlemleri normal yöntemlerle ( @Whistle hocamın videolarında yaptığı gibi ) yapmak ve bilgi birikimi mi daha iyi yerlere getirmek.
Öncelikle selamın aleyküm, hocam pc üzerinden ilk önce kendinize bi localhost sunucu kurun.
Ardından bütün source düzenlemelerinizi o localhost üzerinden gerçekleştirin.
Ardından yaptığınız işlemleri aldığınız sunucuya o şekilde aktarabilirsiniz.

Eğer böyle bir niyetiniz varsa files kiralamak yerine adminimizin anlatımıyla Udemy üzerinden rahat bir şekilde eğitim alabilirsiniz ve gerekli problemlerinizi burada bizlerle soru cevap yardım kısmından konu açarak yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca YouTube’da forumun kanalını takip edip ücretsiz videolarıda izleyebilirsiniz.
Sadece şahsi fikrimi belirtmek isterim, ben kendim de Udemy üzerinden dersleri takip edip, birikimime birikim katıyorum ve size de tavsiye ediyorum. Sevgili adminimiz @Whistle gerek anlatımı gerekse görsel sunumunu harika buluyorum. :)

@burakhangunduz Hocam öneriniz için teşekkürler. Farklı bir seçenek olarak kafamda yer etti. @XPyrion evet severek takip ediyorum @Whistle hocamı zaten şuana kadar yapılanların aksine elinden gelenin en iyisini ve en eksiksiz olanı yapmak için çabalıyor ve bu çabası şahsi düşüncem hiçte boşa gitmiyor. Sadece @Whistle hocamı izleyerek değil bunları uygulayarak daha da sağlam bir şekilde öğrenmek için böyle bir girişimde bulundum. Öneriniz için teşekkürler. Anladığım kadarıyla komple bir değişiklik yapamıyorum galiba kiraladığım sunucu üzerinde.

Evet dediğim gibi kaynak kodlara erişimiz olmadığı için istediğiniz ya da izlediğiniz videolardaki gibi değişikliklerde bulunamazsınız. Bu nedenle size en iyi önerim sıfırdan kendi altyapınızı oluşturmak olacaktır.

Çözüm
Teşekkürler :)
Konu çözüldüğüne göre kilitliyorum.
İyi forumlar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri