İstek Metin2 SMS Login

Konu sahibinin aradığı materyalleri bulmasına yardımcı olmak için konuya yorum yazabilirsiniz.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, eskiden oynamış olduğum (şu an hala online) bir pvp serverdaki özelliği arıyorum ancak hiç bir forum sitesinde bulamadım.
Olay kısaca şöyle;

Eğer oyuncu oyunun sitesi üzerinden hesap bilgilerine cep telefonu eklemişse, oyuna girerken ID ve şifre yazdığında telefonuna pin kodu gönderiyor ve o pini girmemizi istiyor. Aksi halde hesaba bağlanılmıyor. Tabi bu dediğim olay her IP adresi için bir kere oluyor. Böylelikle farklı IP lerden giriş de önlenmiş oluyor.

Daha iyi anlaşılması için şöyle özetleyim, siz modeme bağlısınız ve oyuna giriş yapıyorsunuz. PIN kodunu da aldınız ve giriş yaptınız. Daha sonra bilgisayarı modem ağından çıkarıp telefonun internetine bağladığınız da doğal olarak IP adresi değişmiş oluyor ve giriş yaparken tekrar PIN kodu gönderiyor ve girmenizi istiyor.

Pek ihtimal vermiyorum açıkcası ama bu sistemi gören duyan oldu mu?

Sistemin orjinali ymirde geçen gün kaldırırken az çok inceledim yarıda bırakılmış galiba gamede (mobile-sim-logni_sim) bunları aratırsanız görürsünüz

Sistemin orjinali ymirde geçen gün kaldırırken az çok inceledim yarıda bırakılmış galiba gamede (mobile-sim-logni_sim) bunları aratırsanız görürsünüz
Evet benzer kodlar eksik gedik de olsa mevcut zaten. Ama şu an ki haliyle hiç bir işe yaramıyor.

Ymir neyi tamamlamış :D

ymir zaten sadece yapmayı planlamış, çoğu dosyalara eklenmesi hakkında korece notlar düşmüşler.

çoğu sistemin kodlarını yazıp, eklenmesinin henüz kararlaştırılmadığını belirtmişler ki yeni gelen metin2 sistemlerinin çoğu da zaten çok önceden yazılmış..

İris Panel'in eskiden böyle bir hizmeti vardı metin2 sunucularında ama artık kaldırdı diye biliyorum.
HWID üzerinden kontrol yapıyordu IP yerine:

İris Panel'in eskiden böyle bir hizmeti vardı metin2 sunucularında ama artık kaldırdı diye biliyorum.
HWID üzerinden kontrol yapıyordu IP yerine:

Evet büyük ölçüde benziyor. Fakat bunun dosyaları sanırım piyasada yok değil mi ?

Geri