Çözüldü Metin2 Server build gmake komutu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

i3nuke

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba

gmake clean'ın objectleri sildiğini düşünüyorum
gmake dep ve gmake -j20 komutlarına baktıgımızda

Her seferinde sırayla bunları yazmak zorundamıyız? Hangi işlemlerde hangi komutu yazmalıyız ve bazı fileslerde gmake -j4 gibi farklı komut söylüyorlar bunun stabili nedir bilgisi olan var mı internette bulamadım arkadaşlar.

Çözüm
Her seferinde yazmanıza gerek yok. Bir defa yazdıktan sonra yaptığınız ufak değişiklikler varsa game/src altına girip sadece gmake -j20 yazabilirsiniz.

-j => aynı anda kaç tane derleneceğinidir. Makinanınız iyiyse daha yüksek rakam verebilirsiniz.
Her seferinde yazmanıza gerek yok. Bir defa yazdıktan sonra yaptığınız ufak değişiklikler varsa game/src altına girip sadece gmake -j20 yazabilirsiniz.

-j => aynı anda kaç tane derleneceğinidir. Makinanınız iyiyse daha yüksek rakam verebilirsiniz.

Çözüm

Bazen örneğin char.cpp'de bir iki satır değişiyorum direkt gmake -j20 ile derleyince sadece version.cpp derlenmiş gözüküyor, emin olamıyorum ben de objdirden char.o yu silip tekrar derliyorum bu sefer char.cpp yi derliyor derleyeceğimiz zaman objdir den onunla ilgili dosyayı silip derlesek bir zararı olur mu?

Silmeye gerek yok. Zaten değişiklikleri sistem tanıyor ve değişen dosya ile bağlı oldukları diğer dosyaları derleme işlemini gerçekleştiriyor. Eğer tanımazsa dediğiniz gibi sadece o dosyayı silerek build edebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri