Metin2 Oyununu Başka Bir Oyuna Çevirebileceğimiz Kod Yazabilen Yazılımcı Arıyorum

Bir dakika bile ayırmaya değer mi bu yorum bilemiyorum, gördüm ve kısa bir cevap vereyim istedim. Bir bilemedin iki hafta içinde tekrar kontrol et bu videoyu. Özgün ve gerçek fikri mülkiyetimizi 21 Mart'da San Francisco'da GDC'de Aralarında GF'nin de olduğu +40 bin kişiye zaten gösterdik :) Şimdi bu özgün fikri mülkiyete karşı video oluşturan bir yayıncımıza atılan sahte telifi temizliyoruz. LD'yi kontrol et. Artık anlayabiliyorsan eğer nasıl bir firmayız anlamaya çalış sen işte.

Webzen ile yaptığınız ticaretin resmi belgelerini ibraz edin. Yoksa bende sizle muhattap olmaya 1 dakikamı bile ayırmak istemiyorum :)

Kendisi sağlıklı değil hocam, bu forumda 3 - 5 kişi hariç ciddiye alan yok kendisini :alsaa:
IMG_2591.jpeg

@Whistle - İlgilenir misiniz?

Konu amacı dışında seyrediyor, ancak yukarıda bu duruma seyirci kalan ve devam etmesine kendi müsaade eden sözde moderatör sıfatında bir kişi var. Sadece bana sorulan bir soruya kısaca yanıt verdim. Her ne geldiyse belli ki hazımsızlık yaratmış. Bir diğer konu da yukarıda sağlıklı olmadığımı iddia eden, burada üç beş bilgisiz kişiye yazılımcı cakası atan ve geçmiş yorumlarımda yerin dibine soktuğum ve ne söyleyeceğini afallayan bu kişi, nereden bulduğunu bilmediği bir Instagram yorumunu, ismini "magic2master" olarak gösterip resmi hesap zannederek paylaştığımı iddia ediyor. Aklı başında biri bunu yapar mı? Sözde mod sıfatı taşıyan kişi de dahil olmak üzere birkaç kişi buna inanıyor. İnsanların akıl sağlığı hakkında yorum yapmadan önce aynaya bakmak gerekir.

Son olarak; Bilinsin diye söylüyorum, Instagram'da resmi olarak kullandığımız hesap
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Twitter'de ise

Oyunun ticari marka kaydı da Magic To Master M2M'dir. Hiç bir yerde Magic 2 Master'i kullanmadık.

Şimdi ne demek istiyorum? Gevezeliği belki sizin gibi çok iyi yapamam ama;
Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi boşta kalıp kendinizden fazlasıyla gömlek üstte birine laf salatası yapmak egonuzu tatmin ediyor olsa da inanın eğlendirmeye vaktim yok. Bazı insanların ömrü hayatında hiç bir zaman ulaşamadığı veya ulaşamayacağı başarıları başkasında görünce yaşadığı hazımsızlık ne yazık ki sadece Türkiye'de var. İki geniş örneğide ne yazık ki bir kaç önceki yorum :) Son olarak kriz yönetimi, topluluk moderasyonu, adil muhakeme yeteneği olmayan sadece birkaç forumda kısa süreliğine Mod yetkisi verilmiş ve sonrasında her taraftan atılmış bir kişiyi özgünlüğü ve net anlayışıyla gıpte edilen bir foruma sorumlu moderatör olarak alırsanız ne yazık ki böyle oluyor. Şimdi diyeceksiniz belki ‘‘Forum yönetimi konusunda yorum yapmak sana mı kaldı?’’ - Evet ne yazık ki bu duruma müsaade ediliyorsa yorum yapma hakkım doğuyor.

Şimdi kendiniz çalın kendiniz oynayın.

Konu amacı dışında seyrediyor, ancak yukarıda bu duruma seyirci kalan ve devam etmesine kendi müsaade eden sözde moderatör sıfatında bir kişi var. Sadece bana sorulan bir soruya kısaca yanıt verdim. Her ne geldiyse belli ki hazımsızlık yaratmış. Bir diğer konu da yukarıda sağlıklı olmadığımı iddia eden, burada üç beş bilgisiz kişiye yazılımcı cakası atan ve geçmiş yorumlarımda yerin dibine soktuğum ve ne söyleyeceğini afallayan bu kişi, nereden bulduğunu bilmediği bir Instagram yorumunu, ismini "magic2master" olarak gösterip resmi hesap zannederek paylaştığımı iddia ediyor. Aklı başında biri bunu yapar mı? Sözde mod sıfatı taşıyan kişi de dahil olmak üzere birkaç kişi buna inanıyor. İnsanların akıl sağlığı hakkında yorum yapmadan önce aynaya bakmak gerekir.

Son olarak; Bilinsin diye söylüyorum, Instagram'da resmi olarak kullandığımız hesap
Twitter'de ise

Oyunun ticari marka kaydı da Magic To Master M2M'dir. Hiç bir yerde Magic 2 Master'i kullanmadık.

Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi boşta kalıp kendinizden fazlasıyla gömlek üstte birine laf salatası yapmak egonuzu tatmin ediyor olsa da inanın eğlendirmeye vaktim yok. Bazı insanların ömrü hayatında hiç bir zaman ulaşamadığı veya ulaşamayacağı başarıları başkasında görünce yaşadığı hazımsızlık ne yazık ki sadece Türkiye'de var. İki geniş örneğide ne yazık ki bir kaç önceki yorum :) Son olarak kriz yönetimi, topluluk moderasyonu, adil muhakeme yeteneği olmayan sadece birkaç forumda kısa süreliğine Mod yetkisi verilmiş ve sonrasında her taraftan atılmış bir kişiyi özgünlüğü ve net anlayışıyla gıpte edilen bir foruma sorumlu moderatör olarak alırsanız ne yazık ki böyle oluyor. Şimdi diyeceksiniz belki ‘‘Forum yönetimi konusunda yorum yapmak sana mı kaldı?’’ - Evet ne yazık ki bu duruma müsaade ediliyorsa yorum yapma hakkım doğuyor.

ben burada forum kurallarına aykırı hiçbir şey yapmadım ki sen benim modluğumdan dem vuruyorsun. moderatörler forumdaki konuşmalara katılamaz, katılsa bile kimse hakkında caps yapamaz diye bir kuralımız yok. herhangi şekilde saygı çerçevesini aşıcak, insanları küçük düşürücek, onurlarını zedeleyecek davranışım olduğunu düşünüyorsan bunu raporlaman yeterli. forum herkese adil davranıyor. sende benim hakkımda caps yapabilirsin çok üzüldüysen. ben böyle şeyleri takmıyorum. yoksa arkamdan neler konuşulduğunun farkındayım da her denileni dinleyecek olsaydım ohoooo :D

Twitter'de ise

Şimdi ben sana o instagram yorumunun sana ait olduğunu kanıtlarsam ne yaparsın :s17:

Benim anlamadığım bir durum var, bu arkadaşlar belli ki metin2 oyununun muadili olacak bir proje için çalışmalar gerçekleştiriyor. Kaldı ki zaten uzun yıllardır bu tür bir çalışma yaptıklarını duymuştum. Öncesinde direkt olarak metin2 dosyalarında pserver tarzı bir şey açmışlardı. Sonrasında youtube videolarını incelediğimde gerçekten farklı bir yapı olduğu zaten görülüyor. Örneğin bu tarz bir çalışmayı RokoSoft altında Rise Online isimli oyun da Knight Online için yaptı ve çok fazla popülasyonu da oldu. Yapılan işe ve emeğe tabiki eleştiriler gelebilir bu çok olağan bir durum. Fakat yapılan işi linçlemek ya da emeğe saygısızlık etmek bence ne bu forumda ne de başka bir yerde kimsenin haddine olamaz. Kendine yorum atması yönetimsel sorundur, bunu düşünerek bence emek hiçe sayılmamalı. Kaldı ki bir çoğumuz bir sunucu açarken illa ki bir kaç fake hesaba dahil mecburen oluyoruz. @Laniatus ve ekibinin yaptığı projeyi inceledim, bence çok fazla eksiği var ama yine de saygı çerçevesinde yorumlar gereklidir. Bu arkadaşı savunma gibi bir şey yapmıyorum fakat mmorpg oyunların bir çoğu zaten birbirinin platformlarında reklam ya da tanıtımlar paylaşıyor. Örneğin Bynogame gerçek mmorpg Knight'tır, aksini iddia eden mario oynamalı gibi bir pankart koyduklarını hatırlıyorum sitelerine. Ya da çok basit bir örnek; rise neden gidip knight oyuncularına smsler atıyor, knight yayıncıları ile anlaşma yapıyor? Oyun yapısı birebir benziyorsa platformlardan oyuncu çekme çalışmaları da zaten normaldir.

Typhonun yaptığı hırsızlığı buraya mı döksem yoksa oturup kahvemi içip konuyu mu takip etsem? hangisi forumcu kardeşlerim.

Hadi biraz let's talk yapalım. @Laniatus geçmişten bu yana maalesef senin kimlik hastalığın var. Bir çok kimliğe bürünebiliyorsun ve korkutucu bir durum. Zamanında benim logomu çalıp benim tasarımcım yaptı diye bana kakalamaya çalıştın konuşmalar ortada hiç bir şey demeyeceğim iyi akşamlar cicao!

1.png

2.png

3.png

4.png

Konu amacı dışında seyrediyor, ancak yukarıda bu duruma seyirci kalan ve devam etmesine kendi müsaade eden sözde moderatör sıfatında bir kişi var.
İnsanların klavyesini bantlayamayız maalesef. Düşüncelerini kural ihlal etmedikleri sürece yazabilirler. Yetkili arkadaşlarımız da dahil. Herkes kendi düşüncesini belirtiyor. Bunlar sitemizin kurumsal görüşünü yansıtmaz. 👍🏻

Geri