Metin2 Orjinal Files Ve Bana Yardımcı Olabilecek Yada Yönlendirebilecek Arkadaşlar Arıyorum.

olgun41

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese Merhabalar,

Bilgisayar programcılığı 1. sınıf öğrencisiyim, bir pvp serverde oyuncuyum ve ileride kendi sunucumu açmak istiyorum ancak şunu belirteyim kesinlikle sisteme %80 %90 hakim olmadan sunucu sahibi olmak istemiyorum. Sanal sunucu kurmayı, freebsd eklemeyi, winscp, navicat, putty ve eternexus, kurulumlarını az çok öğrendim kendi bilgisayarımda bir sunucu açtım oyuna giriş yapabildim.(bu işlemleri gözüm kapalı yapabilecek seviyeye gelmek istiyorum.)
Discord : Olgun41#9719 (discord paylaşmak yasak ise kaldırabilirim.)
Fakat öğrendiklerimin yeterli olduğunu düşünmüyorum "bu yüzden hiç oynanmamış herhangi bir kod veya herhangi bir panel eklenmemiş 1 e 1 TR files arıyorum" ve bu files ta düzenlemeler yapmak istiyorum. Kurulum ve ayarları tamamen öğrendikten sonra kodlamalarını öğrenmek istiyorum. bana ilk aşamada yardım etmese bile "doğru yönlendirmeler yapabilecek" arkadaşlar arıyorum. Çok fazla konu çok fazla files ve çok fazla sunucu var ve bunların arasında boğulup boşa vakit geçirmek yerine gerçekten kendimi geliştirmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Son düzenleme:
Merhaba, hoş geldiniz. :)
Sitemizi nereden buldunuz bilmiyorum ancak. 2016 yılından beri Metin2 files geliştirmeyle alakalı video ve yazılı rehberler paylaşıyorum. Forum üyelerimizde bir sürü rehber konuları oluşturuyor. Eğer herhangi bir şekilde oynanmamış files istiyorsanız Sıfırdan altyapı filesi hazırlama rehber serisi tam size uygun.

Hem files oluşturmayı öğrenmiş olursunuz hemde elinize yepisyeni değişiklik yapılmamış altyapı filesi olur..

Merhaba, hoş geldiniz. :)
Sitemizi nereden buldunuz bilmiyorum ancak. 2016 yılından beri Metin2 files geliştirmeyle alakalı video ve yazılı rehberler paylaşıyorum. Forum üyelerimizde bir sürü rehber konuları oluşturuyor. Eğer herhangi bir şekilde oynanmamış files istiyorsanız Sıfırdan altyapı filesi hazırlama rehber serisi tam size uygun.

Hem files oluşturmayı öğrenmiş olursunuz hemde elinize yepisyeni değişiklik yapılmamış altyapı filesi olur..
Merhaba Whistle, sizin youtube de abonenizim ayrıca discorda da geldim size discord üzerinden ulaşabilirmiyim? Çok vaktinizi almadan yarın gün içinde sadece aklımdaki soruları sormak istiyorum, ayrıca yardımcı olabilecek her arkadaşa ihtiyacım olduğunu düşünüyorum akıl akıldan üstündür teşekkür ederim.

Aklınızda takılan soruları buradan da sorabilirsiniz. Böylelikle başkaları içinde yol göstermiş olur. :)
Discord'da ise isterseniz üyelerle sohbet edebilirsiniz. Zaten Discord'u insanlar birbiriyle kaynaşsın diye kurduk.

Merhaba;
İlk öncellikle 1'e 1 TR filesi bulmanız mümkün Değil. Daha yeniyseniz @Whistle hocamın youtube de sıfırdan altyapı serileriden başlayabilirsiniz. veya forumlarda altyapı filesler var ordan da başlayabilirsiniz. Aklınıza takıldığı soruları konu açıp sorabilirsiniz. Diğer arkadaşlarıda yol göstermiş olursunuz.

Merhaba @olgun41 ,
Aramıza hoş geldin ve öncelikle eğitim hayatında ardından bu serüvende sana başarılar diliyorum.
Sorduğun ya da öğrenmek istediğin şeyler aslına bakıldığında pek zor şeyler değil aslında. Bir defa başladığın zaman arkası geliyor tabi istek ve çaba varsa (genel olarak söylüyorum sadece (herkes için geçerlidir).
Diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi tabi ki bende sana forumumuzda admin'in hazırlamış olduğu seriyi takip etmeni öneririm. ( Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi )
Tekrardan belirtmek isterim,
Umarım harika işler başarırsın...

@Whistle merhaba,
Öncelikle herkese sağlıklı ,mutlu, huzurlu, bolca başarılı bir yıl diliyorum.
Video serinize başladım ve 2. video hakkında sormak istediklerim var.
1.)Freebsd kurulurken kullanıcı şifresi oluşturuyoruz.(burda kullanıcı adı standart "root" geliyor güvenlik amaçlı bu kullanıcı adını değiştirebiliyor muyuz?)
2.)Freebsd kurulduktan sonra güvenlikle alakalı bir açığı var mı? erişimi engellemek için herhangi bir ayar yapmamız gerekiyor mu?
3.)Freebsd ye kurulan programların herhangi bir erişim açığı var mı?
4.)Freebsd işletim sistemi pvp sunucular için şart mı? değilse alternatifleri nelerdir?
5.)Freebsd sürümlerinin x86 ve x64 sürümleri arasında fark varmı hangisini kullanmalıyız? (windowsta x86 4gb a kadar ram kullanabiliyordu üstü için x64 gerekiyor freebsd de aynı şey geçerlimi?)

Son düzenleme:
Geri