Harita Metin2 new build seri 02

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SinopLu57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkes' e Selam,
Bu konu seri' min 2. versiyonudur.
Yabancı bir arkadaşın tasarlamış olduğu 1. ve 2. köy' lerin modellerini söktüm açıkçası baya bi zamanımı aldı.Çünkü rahat kullanmanız adına sadece sökmekle yetinmedim isimleri ve dosya yollarınıda ayarladım.
Modelleri aslında kendim için kullanıcaktım pek paylaşmaya niyetim yoktu fakat şöyle bir durum söz konusu, biliyorum ki bazı insanlara imkan verilirse bir çok kişiden daha iyi çalışmalar çıkartabilir.
Bu arada bu söktüğüm map 55 Euro karşılığında satılıyor fakat yabancı bir kaynakta bu map' leri warezlemişler bende bundan yararlanıp içindeki modelleri arşivime çektim ve sizinle paylaşmak istedim :)
Ayrıca modelleri sökerken seri 1 de yapmış olduğum hatalardan kaçındım ve aynı textureleri farklı isimlerde kullanmadım gereksiz dosya büyüklüğünü yok ettim bu serim' de.Dosya içeriğinde sadece işinize yarayacak modeller mevcuttur ne eksik ne fazla.

Fazla uzatmadan konuya geçelim eğer ilgi görürse 3. seri gelecektir emin olabilirsiniz :)

Ekran Görüntüsü:
Kırmızı_Bayrak.jpg

Burada görmüş olduğunuz tüm ev yapıları tarafımca sökülmüş ve MMOTUTKUNLARI' na armağan edilmiştir.
Dosya içeriğinde 24 adet model bulunmaktadır herkes' e iyi çalışmalar dilerim :) <3

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bir teşekkür etmeniz bana fazlası ile yeter <3 :)

Teşekkür ama bu terste bir işlik var :D

Öncelikle şunu belirteyim tekrar, verdiğim dosyada sadece bina yapıları mevcut.
Çim, taş vb textureleri veya hazır yapılmış bir şekilde map paylaşımı değildir, sizin videoda göstermiş olduğunuz sorunu o yüzden anlayamadım,
biraz daha açarsanız sorununuzu yardımcı olmaya çalışırım :)
ScreenHunter_1.jpg

Bu arada acaba paylaştığım modellerde bir sıkıntı vardır diye d diskini komple boşalttım temiz world editoru baştan kurdum ve sadece kendi dosyalarımı attım gayet sorunsuz ekleniyor modellerle alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Dediğim gibi sorununuzu biraz daha açarsanız yardımcı olabilirim :)

Öncelikle şunu belirteyim tekrar, verdiğim dosyada sadece bina yapıları mevcut.
Çim, taş vb textureleri veya hazır yapılmış bir şekilde map paylaşımı değildir, sizin videoda göstermiş olduğunuz sorunu o yüzden anlayamadım,
biraz daha açarsanız sorununuzu yardımcı olmaya çalışırım :)
7954 eklentisini görüntüle
Bu arada acaba paylaştığım modellerde bir sıkıntı vardır diye d diskini komple boşalttım temiz world editoru baştan kurdum ve sadece kendi dosyalarımı attım gayet sorunsuz ekleniyor modellerle alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Dediğim gibi sorununuzu biraz daha açarsanız yardımcı olabilirim :)
Propertylerde sorun oldugunu sanmıyorum ancak böyle çalıştıramadım. Normal map üzerine ekleyip atarsanız eklemesi daha koaly olabilir. Belirtlilen klasörleri attığımda köy görünümüm değişmiyor ya da beyaz oluyor.

İndirmiş olduğunuz winrarın içindeki dosyaları olduğu gibi d diskine atınız.
world editoru çalıştırın ve denemek için kırmızı 1. köy veya herhangi texturesi olan bir mapı world editor ile açın ve paylaşmış olduğum modelleri tek tek ekleyin ve kaydedip tekrar mapı deneyin.
Sorunun çözülüp çözülmediğini tekrar gelip belirtirseniz sevinirim :)

İndirmiş olduğunuz winrarın içindeki dosyaları olduğu gibi d diskine atınız.
world editoru çalıştırın ve denemek için kırmızı 1. köy veya herhangi texturesi olan bir mapı world editor ile açın ve paylaşmış olduğum modelleri tek tek ekleyin ve kaydedip tekrar mapı deneyin.
Sorunun çözülüp çözülmediğini tekrar gelip belirtirseniz sevinirim :)
Programı bilmediğimden öğrenip uğraşmam gerekecek. Başka map kuracağım artık kusura bakmayın programı kullanmasını bilmiyorum.

Programı bilmediğimden öğrenip uğraşmam gerekecek. Başka map kuracağım artık kusura bakmayın programı kullanmasını bilmiyorum.
Programa tam olarak bende aşina değilim şu anlık, size tavsiyem önce model sökmeyi öğrenin sonra efektleri ve ağaçları sökmeyi öğrenin daha sonra kendinize liste oluşturun ve söktüğünüz modeller ile map yapmaya çalışın daha sonra kendi modellerinizi tasarlayın.
Tabi bu dediklerimi gerçekten bir mapper olma konusunda ilginiz var ise yapın :)
Insan istediği zaman yapamayacağı şey yoktur buna inanın.

Link kırıldığı için konu kilitlenmiştir. Konuyu tekrar aktif etmek için güncel linki raporlayarak iletebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri