Metin2 İçerikleri Hakkında

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
3
selam dostlar. bildiğiniz gibi büyük, köklü, neredeyse her gün yararlı içerik girilen bir forumuz. fakat sormak istediğim bir soru var. içerikler sizce yeterli mi? bu forumda arayıpta bulamadığınız şeyler var mı? ben şahsen diğer forumlarda gördüğüm her şeyi buraya çekip burayı bir çöplük haline getirmek istemiyorum ama sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum. yorumlarda konuşalım.​

Bu alanda soru-cevap konseptini Türkiye’de uygulayan ilk bizdik zaten. Hatta o dönem nasıl soru sorulması gerekiyor gibi bi video hazılamıştım. 2016’dan beri yavaş yavaş insanlar birbirine yardımcı olmaya başladı. Yardım isteyende yardımcı olanda bir sürü şey öğreniyor.

Bunlar haricinde files ve sistem paylaşımları da önemli ancak bu tarz paylaşımları ilgili içeriklerin sahibi tarafından yapılması daha doğru. Eğer alıntı olacaksa da alıntı yapılan kişiden izin alınmalı ve ismi belirtilmeli.

Son zamanlarda zaten güzel bi ivme kazandık. Eminim bunu fark eden üyelerimiz öncelik verecektir.

Bu alanda soru-cevap konseptini Türkiye’de uygulayan ilk bizdik zaten. Hatta o dönem nasıl soru sorulması gerekiyor gibi bi video hazılamıştım. 2016’dan beri yavaş yavaş insanlar birbirine yardımcı olmaya başladı. Yardım isteyende yardımcı olanda bir sürü şey öğreniyor.

Bunlar haricinde files ve sistem paylaşımları da önemli ancak bu tarz paylaşımları ilgili içeriklerin sahibi tarafından yapılması daha doğru. Eğer alıntı olacaksa da alıntı yapılan kişiden izin alınmalı ve ismi belirtilmeli.

Son zamanlarda zaten güzel bi ivme kazandık. Eminim bunu fark eden üyelerimiz öncelik verecektir.
Başkanım geçen forumu kapatma düşüncesine girmiştiniz. Kapatsaydınız eğer çok büyük gelişmeleri kaçıracaktınız.

Yeni başlayan insanlar için heves kırıcı şekilde karmaşık ve anlaşılması zor kodlamaya sahip sistemler paylaşmaktansa kolay, anlaşılır ve basit sistemler paylaşmak foruma daha fazla kullanıcı çeker diye düşünüyorum. TheAdmin33 - Tüm Paylaşımlarım buradaki sistemleri paylaşırken yeni başlayanlara destek olması amacıyla paylaştım. Çünkü yeni başlayan kişilerin en çok kurmak istedikleri sistemler genelde bunlar oluyor.

Yeni başlayan insanlar için heves kırıcı şekilde karmaşık ve anlaşılması zor kodlamaya sahip sistemler paylaşmaktansa kolay, anlaşılır ve basit sistemler paylaşmak foruma daha fazla kullanıcı çeker diye düşünüyorum. TheAdmin33 - Tüm Paylaşımlarım buradaki sistemleri paylaşırken yeni başlayanlara destek olması amacıyla paylaştım. Çünkü yeni başlayan kişilerin en çok kurmak istedikleri sistemler genelde bunlar oluyor.
sadece yeni başlayan üyeler yok ama. çok bilgili üyeler içinde bir şeyler paylaşmak lazım

Bu işlere yeni başlayanlar için temiz altyapı files paylaşılabilir.
Hangi filesi kullanacağımızı bilemiyoruz. Yada kullanmak için önerdiğiniz files var mı?

sadece yeni başlayan üyeler yok ama. çok bilgili üyeler içinde bir şeyler paylaşmak lazım
paylaş hasanım paylaş sanki paylaşma dedim :ROFLMAO:. Niye paylaştın falan diyen olursa ben arkandayım, paylaş.

Çok bilgili kişiler için paylaşım yapabilecek insan sayısıda sınırlıdır ki kendisini geliştirmiş kişiler genelde ücretsiz paylaşmak yerine ücretli içerik satmaya yöneliyorlar.

paylaş hasanım paylaş sanki paylaşma dedim :ROFLMAO:. Niye paylaştın falan diyen olursa ben arkandayım, paylaş.

Çok bilgili kişiler için paylaşım yapabilecek insan sayısıda sınırlıdır ki kendisini geliştirmiş kişiler genelde ücretsiz paylaşmak yerine ücretli içerik satmaya yöneliyorlar.
e var ya zaten bizim adaletin filesi gelişmiş işte :D bedava hemde

Bence forum 2024 yılı standartlarına göre oldukça aktif ve bir sürü özgün, kaliteli içeriğe sahip, aynı çizgide devam etmesi yeterlidir diye düşünüyorum.

Bu işlere yeni başlayanlar için temiz altyapı files paylaşılabilir.
Hangi filesi kullanacağımızı bilemiyoruz. Yada kullanmak için önerdiğiniz files var mı?

[Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı

@Kaptan Yosun 'un yaptığı işi incelemenizi tavsiye ederim, yeni başlayan biri için her zaman sıfırdan başlamasını öneririm ama eğer bir altyapı kullanacaksanız şuan aktif olarak güncellenen ve ücretsiz olanlar arasında en çok beğendiğim iş bu.

Bende aynı fikirdeyim şuanda gayet iyi gidiyoruz. Ama farklı bir önerim daha var. Sadece metin2 ye değil de farklı alanlara da yönlendirmek lazım insanları. Yakın zamanda farklı şeyler yapacağım ama bu mesajımı okuyan arkadaşım sende düşünüp fikir verebilrsin. Mesela hep sistem vs paylaşılıyor ama web alanında birşey yok. Örnek veriyorum sadece, sıfırdan sistem yazma gibi yada yazılan sistemleri inceleme serisi gibi mesela bilgili bir arkadaşım 1 sistemi anlatabilir. Şurada şu değişken kullanıldı şurda sınıf oluşturuldu kullanıcının girdiği değer şuraya gidiyor gibisinden adminimizin eğitim serisi var ama farklı olabilir okuyuculara. Yada seri olarak yapılırsa serisini takip edeceklere çok fazla bilgi katabilir diye düşünüyorum. Onun aksine paylaşımlarda soru cevapta baya güzel işliyor forumu kullanırken insan mutlu oluyor açıkcası sıkmıyor. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. 😇

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Ben bu konuya kendimden yola çıkarak cevap vereceğim. 3-4 senedir amatör olarak C++ ile uğraşıyorum ve Metin2'yi en son 2010'lu yıllarda oynadım. Bu forum sitesine de tamamen şans eseri denk geldim. Uzun yıllardır oyun geliştirme işlerine ilgi duymaktaydım fakat bir türlü adım atamamıştım. Bu forum sitesi sayesinde kendimi C++ üzerinde daha fazla geliştirme şansı elde ettiğimi düşünüyorum.

Forum sitesinin sadece Metin2 içerikleriyle değil kendini yazılım dili konusunda geliştirmek isteyenler için de bir kapı araladığını düşünüyorum. Mesela ben yüzlerce satır kod yazdığım filesi hiçbir yerde satmayacağım ya da bir sunucu açıp insanları oraya çekmeyeceğim fakat benim gibi hobi amaçlı ya da kendini geliştiren kişiler için bir kaynak olarak sunacağım. Bu nedenle buranın diğer çöplük forumlar gibi olmayacağını düşünüyorum.

Ben bu konuya kendimden yola çıkarak cevap vereceğim. 3-4 senedir amatör olarak C++ ile uğraşıyorum ve Metin2'yi en son 2010'lu yıllarda oynadım. Bu forum sitesine de tamamen şans eseri denk geldim. Uzun yıllardır oyun geliştirme işlerine ilgi duymaktaydım fakat bir türlü adım atamamıştım. Bu forum sitesi sayesinde kendimi C++ üzerinde daha fazla geliştirme şansı elde ettiğimi düşünüyorum.

Forum sitesinin sadece Metin2 içerikleriyle değil kendini yazılım dili konusunda geliştirmek isteyenler için de bir kapı araladığını düşünüyorum. Mesela ben yüzlerce satır kod yazdığım filesi hiçbir yerde satmayacağım ya da bir sunucu açıp insanları oraya çekmeyeceğim fakat benim gibi hobi amaçlı ya da kendini geliştiren kişiler için bir kaynak olarak sunacağım. Bu nedenle buranın diğer çöplük forumlar gibi olmayacağını düşünüyorum.
Ne güzel açıklamışsınız. Burdaki forumun diğer forumlardan ayıran özelliği sadece yönetimin değil, kullanıcılarınında foruma önem vermesi ve yönetimin bunu bilip kullanıcılarına sanki yönetimdeymiş gibi önem vermesi bu bozulmadığı sürece tadımızın hep aynı kalacağından eminim

Sitemiz için uzun vadeli planlarımızı anlamışsınız. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Zaten anasayfaya bakıldığında bölüm düzenimiz bunu destekler nitelikte. Her gün yeni teknolojiler çıktığı için zamanla güncelleme yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte yapay zekaya yönelik bölümlerde ekleyeceğim. Yapay zekadan faydalanan üyelerimiz nasıl prompt girilir, hangi yapar zeka neleri hangi aşamaya kadar neleri gerçekleştirebilir gibi bir sürü içeriğe ev sahipliği yapacak. Sitemizin aktiflik kısmı Metin2 üzerine olsa da zaman içerisinde diğer bölümleri de besleyeceğini düşünüyorum.

Hatta ilginç bir anımı paylaşayım. Çalıştığım şirkette stajer olarak gelen birisi vardı ve üniversite projesini kodlarken bir sorunla karşılaşmış ve sorunun çözümünü burada bulmuş. İşyerindeyken bana anlatmıştı.

Bu tarz konuşmalar geçtikçe hep aklıma şu yazım gelir: 9 Yıldır Birlikte 131 Milyon KM Yol Kat Ettik!
Neredeyse hayatımın yarısını eşlik eden sitemiz bu yolculukla birçok kişiyle beraber yürüme imkanı sundu. Birçok kişiden benzer olumlu yorumları alınca hepimizin çabaları artık meyve vermeye başladı. Bu yorumu üzücü birkaç cümle ile bitirmek isterim. İnsan ömrü süreli ve hayatın kendisi kaotik. Sonraki günü görmeyi bırakın sonraki saati görmek bile bir sürü olasılığa bağlı. Bu yüzden bu güzel topluluğun devam edebilmesi için hem yönetimsel hemde üyeler arasında standart belirlemek en önemli önceliğim oldu. Sitenin kurucusu olarak herkesin gösterdiği çaba ve bu güzel yorumlardan dolayı gurur duyuyorum ve bu beni çok mutlu ediyor

:disney-is-frozen11:

Geri