Çözüldü Metin2 Files Game Source Build Hata Veriyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

onurexs

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar ;
Metin2 Rain Files kullanıyorum biraz iyileştirilmiş versiyonu kendime göre eski Tr tipi bir oyun düzenlemek için filesin klasöründe game ve mysql dosyalarını ftp ye atıp putty den okuttum,sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Files dosyalarında bir klasörün içinde kurmadığım extern ve server klasörü var.Sonradan öğrendimki bunlar gamesource dosyaları bunları da kurmak istiyorum.Ftp usr/src ye atıyorum .tar uzantılı dosyayı putty tar zxvf çekipkodla açıyorum fakat Ftpye attıgım source/server/game/src dosyasını gmake clean sorun yok gmake depe auta detected yazısı çıkıyor.Sonra gmake diyorum hata veriyor.gmake -j20 diyorum başka hata veriyorum yardımcı olabiliecek varmı Dc de kullanıyorum eğer istenilirse ordanda iletişim geçilebilir.
Game Source içindekiler; Server içindekiler;
0zero12.tar.gz - WinRAR (deneme kopyası) 26.02.2023 12_17_31.png
0zero12.tar.gz - WinRAR (deneme kopyası) 26.02.2023 12_17_34.png

gmake clean dedim sorun yok gmake depte verilen yazı;
1.png

gmake yazdığımda;
Adsız.png

gmake -j20 yazdığımda çoğunlukla was not declared in this scope hatası
Ads2ız.png

Son düzenleme:
Gmake dep yapmana gerek yok oto çekiyor ayrıca source kodlarında aldığın hata eksik şeyler var paylaşan kişi eksik paylaşmış

Hocam ben bu filesı beğeniyorum eski sade 1 99 tarzı fakat game source dosyaları olmadan oyunda bazı ayarlamalar yapamıyorum yere düşen item süresi gibi vb ayrıca eklemek istediğim bazı sistemler var filesa oda source olmadan olmuyor bu filesi bozmadan bir source nasıl uyduracağız yardımcı olabilirmisin

Son düzenleme:
Hocam ben bu filesı beğeniyorum eski sade 1 99 tarzı fakat game source dosyaları olmadan oyunda bazı ayarlamalar yapamıyorum yere düşen item süresi gibi vs ayrıca eklemek istediğim bazı sistemler var filesa oda source olmadan olmuyor bu filesi bozmadan bir source nasıl uyduracağız yardımcı olabilirmisin
öncelikle source'ye eklemeler yaptın mı? yaptıysan eksik yapmışsın bir diğer ise eksik belirtilen yerleri tamamlar veya kaldırırsın sana kalmış diğer ise sıfırdan source ile uğraşacaksan kolay gelsin

Hayır hocam herhangi bir şekilde oynama yapmadım hatta gamesource dosyası olayından bile haberim yoktu,filesi düzenlerken yere düşen item süresini ayarlayayım dedım Ftp den baktımki game src konumu yok ,meğersem onlar gamesource dosyaları içinde barınıyormuş onuda indirdiğim files dosyasında tesadüfi buldum,şimdide onları atamıyorum

özelden anydesk verebilirsen bir göz atabiliriz

Hocam filesin indirirken gelen game source build edilmiyorsa kraizy.tgz deki altyapı bir gamesource bu filesa uydurulurmu ?
Özelden yazdım.

extern içindeki dosya yolu yanlış olduğu için build olmuyordu, yolu düzenleyince sorunsuz full build oldu.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri