Öneri Metin2 Beklenen Güncelleme

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba Mmo Tutkunları Ailesi ;
Öncelikle konu yerim farklı olabilir moderatörlerden ricam düzeltebilirseniz sevinirim.
Şimdi arkadaşlar öncelikle ismim Yunus Emre 22 yaşındayım Bilgisayar programcılığı mezunuyum ( Yeni Mezun ) Ben kendimi bildim bileli metin2 oynarım ara veririm geri başlarım vs vs. son zamanlarda bakıyorum ki iyice b.ku çıktı kusura bakmayın açılan pvp sunucuları 1 hafta 1aylık vs açılıp geri kapanıyor ve eklenen sistemler vs herşey aynı zaten açan kişilerde olan sistemleri geliştirip örneğin kuşağın 30 derecesini 100e çıkartıp yada auraya level ekleme gibi iç itemlere (Kask, Ayakkabı, Kalkan vs ) gibi itemlere cevher ekliyorlar felan yeter sıkıldım artık her hafta açılan sunuculardan ve yabancı forumlarda buldukları şeyleri eklemelerinden daha önce bu işlerle azda olsa uğraşma fırsatı buldum Eray admin sağolsun ( @Whistle ) yaptığı udemydeki videolarda baya fayda sağlattı yazılım olarak C ve C# da yaparım ama oyunun dili python ve C++ nerdeyse neyse şimdi tekrar başlıyorum geliştirmeye ve yeni sistemler yazıcam metin2 için diğer oyunlarda olan etkinlikleri metin2 için uyarlamayı düşünüyorum benim için zor bir süreç olacak çünkü tek kişi yapıcam bu konuyu açmamın sebebi yapacağım şeyleri tek tek anlatıp benden daha ileri seviye bir yazılımcının o sistemi yapıp metin2 oyununun gidişatını düzeltmesini sağlamak en azından farklı şeyler gelirse belki insanların ilgisini çeker ve çocukluğumu hatta gençliğimi geçirdiğim oyunun gelişmesine belki böyle yardım edebilirim.

Kod bilgim :
Html, css, mvc
C, C# ve Python ( Başlangıç )

dediğim gibi ilerleyen süreçte betasını yaptığım sistemleri deneriz hep beraber şuan C ve C# olarak bilgim var ama malum oyun dili Python ve C++ olunca yavaşlayacağım ama bi kaç ay da uzmanlaşıp hızlıca bitiririm. Yapacağım sistemleri anlatıcam belki benden daha hızlı yapan olur bende girip oynama şansım olur.

1. Sistem Hali hazırda bulunan Kale Kuşatması sistemi Geliştirmesi

Kale kuşatması artık eskisi gibi olmayacak yada kullanılmayan sistemi yeniden ayaklandırıcam sistem şöyle işliycek oyundaki 3 bayrağı 2 ye indirip yani sarı kırmızı mavi değilde 2 tür bayrak olacak şekilde düzenliycem daha sonra kale kuşatmasında 2 tur olacak 1.turda henüz belirlemediğim bayraklardan 1 isi diğer turdada diğer bayrak yarışacak birisi kaleyi savunurken diğeri saldırıcak altta koyacağım fotodaki gibi bar 100 olunca kim doldurduysa o kazanacak ve herkese büyük ödüller verilecek bu sayede uzun süren savaşlar ve eğlenceli vakitler geçirilecek lonca savaşı gibi ama öldürmeye dayalı değil saldırı ve savunmaya dayalı olacak

Not ; Bir silah oyununda görmüştüm şuan fotoğrafını bulamadım bulduğum zaman düzenler eklerim

2.Sistem Futbol topu

Bildiğiniz gibi futbol topu etkinliği başlıyor ve top kazanıyoruz onlarıda altın topa dönüştürp sandık gibi açıyoruz bunun yerine daha önce yapılan battle royale gibi yada görev sistemli kazanılan şekilde ayarlanacak günlük mesela 40 tane aç yaban domuzu öldür 1 top kazan gibi bu örnek verdim değiştirebilirsiniz tabiki daha da zorlaştırabilrsiniz ödüle göre bunu tamamladığında sıfırlanacak ve sürekli kazanabilecek örnek veriyorum günlük 10 tane kastı yani 10 kez görevi yaptı 10 topu olacak bu toplarıda yazılan yeni sistemde sahada oynayabilecek ya 1 e 1 yada grup olarak girip oynayacak illaki o zaman başkasıda oynar onlarla bir maç hazırlatıp oynatacak ws turnuvalarındaki gibi rastgele seçiliyodu hani o gibi yenen takımada güzel ödüller verecek

Şuan için bunlar var aklımda daha da olursa yazıcam daha vardı ama şuan unuttum 😅
dediğim gibi kapsamlı şeyler söyledim içinizden bazıları diyecek bunlar metin2 dışına çıkartır diye ama eminim yapıldığı zaman metin2 yapısına benzetildiğinde mükemmel birşey olacak kendi düşüncem ce ayrıca bu konu altına sizinde bu tarz şeyler düşündüğünüzde not gibi yazabilirsiniz belki birisi sever yapmaya kalkar ve alışılmışın dışına çıkarız çünkü gerçekten gına geldi artık

Sevgilerle Seviliyosunuz.

Geri