METİN 2 MOB DESTEK

gc1dcc2

Üye
Üye
Arkadaşlar Metin2 serverimde Root dosyalarını exe içinden çıkardım ama root dosyalarından bir mob ekledim. NPC_PET yabancı bir mob 3942 vnum verdim. Silahçıyla navicattan mob_proto'yla eşleştirdim oyunuma gm koduyla /m 3942 yazınca çıkıyor geliyor mob ama navicat mob_proto içinde gözükmüyor ve ismini değiştiremiyorum.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
ARKADAŞLAR METİN 2 SERVERİMDE ROOT DOSYALARINI EXE İÇİNDEN ÇIKARDIM ROOT DOSYALARINDAN BİR MOB EKLEDİM NPC_PET YABANCI BİR MOB 3942 VNUM VERDİM SİLAHCIYLA NAVİCATTAN MOB_PROTOYLA EŞLEŞTİRDİM OYUNMDA GM KODUYLA /M 3942 YAZINCA ÇIKIYOR
GELİYOR MOB AMA NAVİCAT MOB_PROTO İÇİNDE GÖZÜKMÜYOR VE İSMİNİ DEĞİŞTİREMİYORUM
İlla adını navicatdan değiştirmek zorunda değilsiniz ki :)
db yoluna gidin orda item_proto.txt ve item_names.txt olacaktır ismini değiştirmek için item names editleyeceksiniz.
Eğer hala sorununuz devam ederse mesaj atarak sorununuzu tekrardan belirtin.
İyi günler

İlla adını navicatdan değiştirmek zorunda değilsiniz ki :)
db yoluna gidin orda item_proto.txt ve item_names.txt olacaktır ismini değiştirmek için item names editleyeceksiniz.
Eğer hala sorununuz devam ederse mesaj atarak sorununuzu tekrardan belirtin.
İyi günler

Mob_protodan ayar kısmından tik kaldıracakmışız aramayı kısıtlandığı için bulamamışım.

Ben bunu npc yaptım içine item ekledim ama benim istediğim İtemi ep ile satayım ve bu npc deki örnek zehir kılıcının özelliklerini değiştirebileyim.Yardımcı olursan bir Beladan kurtulmuş olurum.

Mob_protodan ayar kısmından tik kaldıracakmışız aramayı kısıtlandığı için bulamamışım.

Ben bunu npc yaptım içine item ekledim ama benim istediğim İtemi ep ile satayım ve bu npc deki örnek zehir kılıcının özelliklerini değiştirebileyim.Yardımcı olursan bir Beladan kurtulmuş olurum.
No_txt özelliği yoksa oyuna açılış verdiğinizde files dosyalarında yer alan item_names, item_proto, mob_names ve mob_proto txt dosyalarının içindeki verileri mysqla tekrardan işler. Böyle bir özelliğin oyunda olma sebebinin birçok nedeni var. Bunlardan bir kaçı;
1. Mysqlda yanlış işlem yapıldığında veya yanlış itemi sildiğinizde otomatik olarak düzeltir.
2. Kaynak kodunda proto readerde bir değişiklik yaptığınız zaman mysqldaki protolar otomatik olarak güncellenir.
3. Oyundan bir item sildiniz ve oyuncuda o item varsa oyunda eşya kaybını önlemek için chleri açmaz.

Benim daha önce Metin2 Geliştiricilik eğitimi serisi çekmiştim. Onla proto dosyalarını nasıl düzenleyebileceğimizi, yeni mobların nasıl ekleneceğini, yeni itemlerin nasıl ekleneceğini vs. anlatmıştım. Eğer halen sorununuz devam ediyorsa videolarımı izleyerek hem sorununuzu anlarsınız hemde tecrübe kazanmış olursunuz.

Geri