Öneri Merhabalar, server açma konusunda yardım istiyorum

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

guven20891

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
İsim: Gazef Güven
Yaşadığım şehir: Diyarbakır
Memleketim: Kırşehir
Eğitim: Koç Hukuk terk, Hemşirelik terk, TDS terk,
Meslek: Atama bekliyorum, Tr sıra 141

Yıllar sonra içimdeki Metin 2 ve server merakını hortlatan meseleye gelecek olursam:

Altyapı bilgim yok fakat 12 yıl önce csyt-2, xylongju ve çeşitli hack paketlerinin çevirisi ve görsel tasarımını vs yaptım. Yüzeysel ve hobi amaçlı... Metin 2 dışında ise çeşitli oyun çevirisi yaptım, amatör oyun liglerinde birincilikler aldım.
Sormak istediğim konuya gelecek olursam, düzenlemesi benim isteğimde ve kontrolümde olan bir metin2 pvp server açmak istiyorum. Öncesinde kapalı/local bir server kurup belli başlı değişiklikler yapmak ve günü gelince piyasaya sokmak istiyorum.
Ancak altyapı konusunda bilgim yok ve zaten birçok işle uğraştığım için altyapı konusuna hem girmek istemiyorum hem de gereksiz görüyorum. Sonuçta altyapıya da hakim olacak kadar zaman harcayacaksam ne size böyle bir mesaj atmamın anlamı olur ne de sadece bir server için bunca şeye girişmenin bir mantığı kalır. Kısacası profesyonel bir desteğe ihtiyacım var.
Önceliklere gelince ise Map tasarımı, görevler, silah, zırh tasarımı, oyun içi yang'cılar ve hilecilerle mücadele konularına kafa yormak istiyorum. Yönetim ve tasarlama... Becerilerim ve yetilerim doğrultusunda sıkıntı yaşamayacağım.
Yıllar sonrasında ve son zamanlarda, heves giderme amaçlı girdiğim serverler ve diğer birtakım online oyunlardaki birçok saçma ve tutarsız düzenlemelerden bıkmış bulunmaktayım. Oyunun kuralları adil değilse ve iyi oyuncuyu kapı önünde bırakıp sadece çoğul olan tek hücrelilere öncelik veriliyorsa neden oynayayım ki böyle bir saçmalığı? Belirttiğim saçmalıkların ana nedenleri arasında; 2 kuruşu görünce orgazm geçirip başı dönen çocuk kafalılar, daha fazla kazanma isteğinde ve yazılım işini bilinmeyen bir İncil olarak gören dünya görmemişler, gördüğü her hazır sistemden birş eyler koparmak isteyen art niyetliler, hayatta herhangi bir başarı elde edemediği için önce sız sonra yık mantığındaki zavallılar vs. bulunmakta. Güzel bir files ile önce vip item satıp kârı yapınca serveri kapatan hırsızlar da cabası... hey! ordasınız biliyorum :)
Kuracağım sistemin kendisini kanıtlamasına gerek dahi olmadığını düşünüyorum çünkü zaten her serveri alt üst eden oynayışım ve 20 yıllık arcade deneyiminin bir şeyleri doğru ve kaliteli bir şekilde düzenleyeceğine eminim. Bu işten gelebilecek para umrumda değil. (hadi geldi diyelim...filan)
Şuanlık ihtiyaç olarak gördüğüm konu; öncesinde bir local server kurup incelemek, sonrasında ise sürekli değişen, güncellenen sistemlere karşı uyumlu halde tutulacak bir oyun altyapısı.
Bilmediğim ve zamanında kafa yormadığım haddinden fazla ayrıntı bulunmakta. Önemli ayrıntılar... Host sitelerinde altyapı desteği olduğu yazıyor ve söyleniyor. Ancak bunun ne kadarında pay sahibiler? Hangi firmalar güvenilir? Herhangi bir sorun çıktığında kapılarna gidip nazikçe uyarabiliyor muyuz? Ha olmadı diyelim, kendi server cihazımı alırsam, güvenlik bâbında ne gibi fantezilerle karşı karşıya kalırım? Files ve sistem hırsızlığı olur mu? Sizin karşınıza ne tür sorunlar çıktı ve nerden başlamalıyım?
Teşekkürler

not : Açıklamam ve sorularım buraya uymadı ise ayrıca bir konu açabilirim ancak, gereksizlik yapmak istedim.

Çözüm
Merhaba. Eğer metin2 işine başlamak istiyorsanız öncelikle size tavsiyem; hazır fileslerden uzak durmanız.

Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

Buradaki rehberden kendinize ait sıfır bir altyapı/files oluşturabilirsiniz. Bu rehberin en önemli avantajlarından bir tanesi de, güncel sürümleri desteklemesidir. Piyasadaki bir çok files eski sürüm olduğu için güncel sürüm gerektiren sistemler doğal olarak eklenemiyor. Tabi bu noktada tercihi size bırakıyorum.

Diğer sorularınıza gelince de; Öneri - Metin2 pvp Server Açmak hk.

Verdiğim konuda bu soruların neredeyse hepsini/benzerini başka bir arkadaşımız sormuştu ve detaylıca konuşmuştuk. Yorumlardan fikir edinebilirsiniz.

Son olarak konunuz uygun alana...
Merhaba. Eğer metin2 işine başlamak istiyorsanız öncelikle size tavsiyem; hazır fileslerden uzak durmanız.

Buradaki rehberden kendinize ait sıfır bir altyapı/files oluşturabilirsiniz. Bu rehberin en önemli avantajlarından bir tanesi de, güncel sürümleri desteklemesidir. Piyasadaki bir çok files eski sürüm olduğu için güncel sürüm gerektiren sistemler doğal olarak eklenemiyor. Tabi bu noktada tercihi size bırakıyorum.

Verdiğim konuda bu soruların neredeyse hepsini/benzerini başka bir arkadaşımız sormuştu ve detaylıca konuşmuştuk. Yorumlardan fikir edinebilirsiniz.

Son olarak konunuz uygun alana taşınmıştır.

Çözüm
Merhaba. Eğer metin2 işine girişmek istiyorsanız öncelikle size tavsiyem; hazır fileslerden uzak durmanız.

Son olarak konunuz uygun alana taşınmıştır.
Çok teşekkür ederim :) Ben de az önce Casro2 serveri ile ilgili konulara göz atıyordum. Önce hamachili -olabiliyorsa- bir test serveri kurup basit ayarları ordan burdan öğrenerek azar azar değiştirmeyi ve öğrenmeyi istiyordum. Altyapı ise farklı bir mesele... Benzer fikirler görmek sevindirdi.
Görüşmek dileğiyle :bigdance2:

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri