Çözüldü Martysama 4.9 Source Build Edemiyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

asilords

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Tekrardan iyi günler , martysamanın 4.9.40 sourcesini build ederken gcc8 istiyor ben sizin videonuzdakileri uygularken pkg install gcc yazarsam gcc9 sürümünü yüklüyor pkg install gcc8 yazarsam - The most recent versions of packages are already installed- diyor
oysaki makinemde gcc8 sürümü yok ne yapabilirim

gcc8 sorununu hallettim bu seferde şöyle bir hata alıyorum saatlerdir build edemedim yardımcı olabilir misiniz ?

Ekran Alıntısı.PNG

Altyapı rehberini takip ederek ilerliyorsanız verdiğim dosyalar üzerinden ilerleyin.

Aldığınız hata yetersiz bellekten kaynaklıyor. Makinaya ne kadar ram verdiniz?
Build işlemini gerçekleştirirken gmake -j8 yazmak yerine sadece gmake yazabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim. Başlığı güncelleyebilmemiz için son durumu bildirmeyi unutmayınız. Sorun hala devam ediyorsa bana özel mesaj yoluyla uzaktan bağlanmak için "anydesk" gönderebilirsiniz.

Son durumu bildirdiğiniz için teşekkürler, bölüm kurallarımız Madde 6/F-1 gereği konu başlığı çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri