Map Tasarımı Genel Konuşma

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhablar ,

Sizlerin yani tüm MMOTutkunları üyelerinin katılmasını istediğimve fikirleriniz ışığında yola çıkmak istediğimi belirteyim. Şuanda bir map tasarlıyorum ve aklıma pek birşey gelmiyor açıkçası. Aklıma gelenleri ve değişebilecek şeyleri size göstermek istiyorum ki herkes fikir belirtebilsin.

Textureları öylesine koydum düzgün textureler bulamaz isem kendim texture yapacağım.

1.JPG
Şöyle bir daha tırmanmalı yer tasarladım arada köprü olacak şekilde ve bu dağın ucuna da bir alan koydum. Alan editlenecek tabii ki.
2.JPG

Ve bu alana sıralanmış hanlar koydum ki NPC yerleştirip şöyle bir görev tanımlamayı düşünüyorum. Birini bulmamız isteniyor ve bu kişi handa kalıyor bizde teker teker hanları dolaşıp bu kişiyi bulmaya çalışıyoruz.

4.JPG
3.JPG

Birde şehrin ortasına saat kulesi koymayı ve suyun buradan geçecek şekilde tüm şehri dolanmasını istiyorum. Aklımda şöyle de bir fikir var 1 mapi fortnite tarzı 4 varklı temada da yapabilirim.

Fikir olarak değil de, şöyle bir uyarıda bulunmak istiyorum. Sanırım biraz geniş çaplı fikirleriniz var, bu yüzden granny sürümünüz ile tamamen uyumlu objeler kullanın ve bana kalırsa önceden hazır edin.

Harita objelerinde granny bazen içinden çıkılamaz sorunlara yol açabiliyor. World editörde görünüp oyunda görünmemesi gibi sorunlar yaşamamak için bahsettiğim gibi uyumlu objeler edinin ve sonrasında tasarlamaya başlayın. Aksi halde bunu en sona bırakırsanız, haritaya girdiğinizde yarım yamalak bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.

Fikir olarak değil de, şöyle bir uyarıda bulunmak istiyorum. Sanırım biraz geniş çaplı fikirleriniz var, bu yüzden granny sürümünüz ile tamamen uyumlu objeler kullanın ve bana kalırsa önceden hazır edin.

Harita objelerinde granny bazen içinden çıkılamaz sorunlara yol açabiliyor. World editörde görünüp oyunda görünmemesi gibi sorunlar yaşamamak için bahsettiğim gibi uyumlu objeler edinin ve sonrasında tasarlamaya başlayın. Aksi halde bunu en sona bırakırsanız, haritaya girdiğinizde yarım yamalak bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.
Aaa bilmiyordum onu oyunun granny sürümüne nereden ulaşabilirim ? client SRC içerisindeki granny i mi kullanıyor ?

.exe dosyasının olduğu yerde granny2.dll dosyasına sağ tıklayın, özellikler menüsüne girin ve üstten ayrıntılara tıklayın. Oradaki sürüm granny sürümüdür.

.exe dosyasının olduğu yerde granny2.dll dosyasına sağ tıklayın, özellikler menüsüne girin ve üstten ayrıntılara tıklayın. Oradaki sürüm granny sürümüdür.
2.4 müş. Olmazsa granny yükseltmesini yapar objeleride ona göre convert ederim çok teşekkürler

2.4 müş. Olmazsa granny yükseltmesini yapar objeleride ona göre convert ederim çok teşekkürler
Bence öncesinde bu işi halledin. Sonra tasarıma geçin. Ben 2.9 kullanıyorum ve sürümler arası uygun converter bulmak bazen çok zor. Convert etmeme rağmen görünmeme sorunu vs. yaşadım.

Bence öncesinde bu işi halledin. Sonra tasarıma geçin. Ben 2.9 kullanıyorum ve sürümler arası uygun converter bulmak bazen çok zor. Convert etmeme rağmen görünmeme sorunu vs. yaşadım.
Daha önce map eklediyseniz forumda bunun ile ilgili paylaşımınız var mı ? çünkü ben izlediğimde polonyalı birinin videosunu izledim ve o converter ile mapi ekliyordu ve hiçbir yerde o converter yok :( Videoda tek anladığım "miasto_pierwtze"

Bence harita yapmak zaman kaybı, oyuncuların büyük bir çoğunluğu ek haritalardan pek hoşnut olmuyor (Casro2 araştırmasında anket sonucu).Eklentilere yönelmeni öneririm.

Köy tasarımlarını değiştirme girişimimiz vardı ve oyuncuların çoğunluğu bu duruma sıcak bakmamıştı. Mevcut haritaları değiştirmek sıcak karşılanmayabilir ancak ekstra haritalar eklenebilir.

Köy tasarımlarını değiştirme girişimimiz vardı ve oyuncuların çoğunluğu bu duruma sıcak bakmamıştı. Mevcut haritaları değiştirmek sıcak karşılanmayabilir ancak ekstra haritalar eklenebilir.
Amacım aslında metin2 yi korumak değil metin2 dosyaları üzerinden yeni bir oyun oluşturmak hikaye bazlı bir oyun. Bu yüzden şimdilik (Okulu bitirene kadar) mt2 dosyalarını kullarak bu oyunu hayata geçirmeye çalışacağım

Baya yoğun ve uzun süreli bir uğraş olacak. Tek kişi uğraşmak zor olabilir.

Geri