Yardım Map Eklerken Bunu Mu Yapıyorsunuz ?

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

rovatasatan

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar ben map ekleme işine cidden kafayı takmış durumdayım biraz genelde millet şu videodaki gibi yapınca oluyor :
VİDEO:

Birisi daha benimle aynı sorunu yaşamış.

Sizdede bu videoda yapıldıgı gibi yapınca oluyor mu ?

Ben yaptığımda oyunda haritaya ışınlanınca oyundan atıyor ve karakter bugda kalıyor deli olacağım yakında.
Syserr bi hata vermiyor :/

Bildiğim kadarıyla yardımcı olayım hacım. Öncelikle bende bu videodaki gibi yapıyorum. 2 seçenekten dolayı olabilir. Ya packlerde hata yapmışsındır eklerken map dosyasına ulaşamyınca client kendini kapatıyordur. Packleri atlasinfoları tam kontrol et. Yada Ftpde map dosyasını düzgün ekledin mi server.attr olması lazım ismi bu isimde bir dosya var mı yok mu kontrol et. Eğer yoksa map dosyasını world editörde açıp dosyayı oluştur. Başka birşey şuan için aklıma gelmiyor. Ama clientte syserr yoksa server kaynaklıdır. Core lara doğru ekledin mi onu kontrol et.

Bildiğim kadarıyla yardımcı olayım hacım. Öncelikle bende bu videodaki gibi yapıyorum. 2 seçenekten dolayı olabilir. Ya packlerde hata yapmışsındır eklerken map dosyasına ulaşamyınca client kendini kapatıyordur. Packleri atlasinfoları tam kontrol et. Yada Ftpde map dosyasını düzgün ekledin mi server.attr olması lazım ismi bu isimde bir dosya var mı yok mu kontrol et. Eğer yoksa map dosyasını world editörde açıp dosyayı oluştur. Başka birşey şuan için aklıma gelmiyor. Ama clientte syserr yoksa server kaynaklıdır. Core lara doğru ekledin mi onu kontrol et.
Server.attr dosyası var fakat biraz önce bir sorun bulduk property dosyalarına ulaşamıyormuş illaki bir yerde sorun var umarım bulurum çünkü cidden artık eklemeyi çözmem lazım.
Teşekkürler yardımınız için 2 core var ikisinede sıraya göre ekledim 2 core'a birden eklemek hala kafamı kurcalıyor fakat bilemedim tekrardan yükleme yapmayı deneyecegim bu arada kendim yaptığım için map'i dosyaları hazır map dosyalarına göre paketledim belkide orda bir hata yapmışımdır diyeceğim ama diğer türlü nasıl olacak eğer kendiniz map hazırladıysanız bana anlatabilirseniz çok iyi olur paketleme şeklini tekrardan yardım için teşekkürler :D

Propertylere ulaşamadığı zaman sadece modelleri yüklemez onunla alakalı değil. Eklemek istediğin xh nin sadece 1 core'una eklemen gerekiyor diye biliyorum. Bende kendi hazıladığım mapi eklediğimde baya bi kafam ağrımıştı. Benim filesımda foxfs kuruluydu. Oluşan map packini maps e ekledim oluşan textureset dosyasını textureset packine attım. Zaten metin2 nin kendisine ait model ve zeminleri kullandığım için diğer packlerle işim olmadı. Sonrasında atlasinfo ları editleyip packleri kapattım. Serverda ise ox event map'inin klasörünü alıp kendi mapime göre editleyip tekrar yükledim. Ve map index e ekledim. Son olarak da channellarda core1 e ekledim ve locale/turkey içindeki dosyaya goto kodunu ve müziğini ekledim. Belki benim izlediğim adımları izlersen olur.

Oluşan map packini maps e ekledim

Pack'i kendiniz dosyalayıp kapattınız değil mi yani demek istediğiniz orda oluşan dosyayı direk sade haliyle paketleyip attınız yanlış anlamadım umarım bende kendi mapim üzerinde denediğimden ama cidden dediklerinizi deneyeceğim mantıklı ben yaparken yanlışlıkla birkaç şey daha koymuştum denedikten sonra bakacagım tekrar.

Pack'i kendiniz dosyalayıp kapattınız değil mi yani demek istediğiniz orda oluşan dosyayı direk sade haliyle paketleyip attınız yanlış anlamadım umarım bende kendi mapim üzerinde denediğimden ama cidden dediklerinizi deneyeceğim mantıklı ben yaparken yanlışlıkla birkaç şey daha koymuştum denedikten sonra bakacagım tekrar.
aynen hacım world editor'ün oluşturduğu dosyalar haricinde başka hiçbir şey eklemedim. Sadece dosya yollarını kendi pack sistemime göre editledim o kadar.

Aga herşeyi attım gene atıyor yüklenirken atlası'da atmam gerekir mi ondan atabilir mi ?
Yani map'i okuyor server tarafı sonra oyuna giriyorum /warp 2555 95555 yapıyorum ve sonrasında yüklenirken oyundan atıyor kafayı yeme derecesine yaklaşıyorum :D
Oyunun dosyalarında pack içinde atlası hangi konuma atıyoruz ?

oyunun syserr:

0527 14:41:05728 :: CPythonSkill::RegisterSkillDesc(dwSkillIndex=137) - Strange Skill Need Weapon(CLAW)
0527 14:41:05728 :: CPythonSkill::RegisterSkillDesc(dwSkillIndex=139) - Strange Skill Need Weapon(CLAW)
0527 14:41:10853 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
0527 14:41:12229 :: CEffectManager::RegisterEffect - LoadScript(klicon.mse) Error
0527 14:41:12229 :: CInstanceBase::RegisterEffect(eEftType=104, c_szEftAttachBone=, c_szEftName=klicon.mse, isCache=0) - Error
0527 14:42:32113 :: CMapBase::LoadProperty(FileName=metin2_map_antik\MapProperty.txt) - LoadMultipleTextData ERROR ÆÄÀÏÀÌ ¾øÀ» °¡´É¼ºÀÌ ¸¹½À´Ï´Ù.
0527 14:42:32114 :: CMapManager::LoadMap() Invalid Map Type

Kanka property editliyorsan orda garip isimli bir dosya varsa ona baksana
Kod:
CMapBase::LoadProperty(FileName=metin2_map_antik\MapProperty.txt) - LoadMultipleTextData ERROR ÆÄÀÏÀÌ ¾øÀ» °¡´É¼ºÀÌ ¸¹½À´Ï´Ù.
burdaki isimli doysa var herhalde ve okurken sıkıntı yapıyor onu kontrol eder misin?

Bir konuda adam şey demiş map file 1 veya 0 type ını kullanır ama default 2'dir ama bunu nasıl değiştireceğimizi söylememiş :D acaba doğru mudur.
MapType (Outdoor) bu Outdoor'u değişirsek çalışır mı acaba o_O

Tamamdır o zaman şöyle sıralayım:
  • Locale içindeki atlas'a ekledim.
  • Root içindeki atlas'a ekledim.
  • Map editorden map adındaki klasörü alıp pack'e çevirdim ve içindeki değerleri ftp'deki gibi yaptım.
  • Terrain dosyasını aldım ve Terrain packine ekledim.
  • textureset packinin içine de texture dosyasını ekledim.
  • Bunları pack içine attım ve packtaki index dosyasına mapi ekledim.
  • Sunucu üzerinde bu server attr , setting ve town dosyalarını klasörleyip locale/turkey/map klasörüne attım izinleri 777 yaptım(alt klasörlere de uyguladım).
  • Locale/turkey/map İndex'e map'i ekledim.
  • Sadece 1 tane core olmak şartıyla channel 1 ve game99 daki config'e map'in kodunu ekledim.
  • locale/turkey konumundaki Settings dosyasına map'i ekledim.
Bu kadar sanırım nerde hata yapıyorum ki ve neden property okumuyor çok gıcık bir konu map :D

Geri