Çözüldü Map Ekleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
Merhabalar Serverime map eklemeye çalışıyorum
Herşeyi eksiksiz yapıyorum fakat haritaya ışınlanmıyor ne syserr veriyor ne bir şey videolu anlatımlarıda izledim fakat yapamadım locale/tr içerisinde atlasinfo dosyası yoktu oraya eklememiştim bi tek map ismini

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Notepad++ ile locale/tr dizininde atlasinfo araması yapın. Belki farklı bir dizinde olabilir, ya da sadece atlas diye aratmayı deneyin. İllaki bir yerde vardır.

Eklemeye çalıştığınız haritanın dosyalarını konuya dahil edebilir misiniz?

Harita eklemeyle ilgili çok soru geliyordu. Aslında bunla ilgili ufak bi rehber hazırlamak iyi olabilir. Sizin eklemeye çalıştığınız map üzerinden bi anlatım yapabilirim belki

bununla ilgili o kadar çok az konu var ki hatta direkt söyleyim maviruh harici bir videoya rastlamadım konuyu açmadan öncede 2-3 gün boyunca araştırdımfakat hala ekleyemiyorum buyurun link.Boyutu foruma göre yüksek olduğu için kendim upload ettim
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Eğer başkası tarafından daha önce oluşturulan bi rehber varsa benim tekrardan hazırlamama gerek yok sanki.
Eklediğiniz haritaya map index atadınız mı? Atadığınız map indexi daha sonra CONFIG'lere eklemeniz gerekiyor.
Haritaya ışınlanma komutunu girdikten sonra server tarafındaki syserr kayıtlarına bakabilirsiniz. Genelde bu gibi durumlarda kayıt oluşturuluyor.

inanın yapmadığım bir şey kalmadı söylediklerinizi de defalarca yaptım ve videoyu çeken arkadaşın yaptıklarını yapmama rağmen olmadı çünkü kullandığı dosyalar eski

Tamamdır. Müsahit olduğum bi zamanda sizin gönderdiğiniz dosyalar ile harita eklemeyle ilgili bi rehber oluştururum. Belki videolu belki yazılı hazırlarım. Ama yazılı pek hazırlamak istemiyorum. Videolu daha güzel oluyor ve içeriğin korunması açısından daha iyi bir yöntem :)

Rehberi oluştururken dosyaları eklemeye çalıştım. Yakında videolu halini paylaşacağım. Beklemek istemezseniz sırayla şu adımları uygulayın.

Property ve Zone dosyaları içindekileri packlarınıza ekleyin.
Daha sonra metin2_map_anglar_dungeon_01 adında bi klasör oluşturduktan sonra içine metin2_map_anglar_dungeon_01 klasörünü atın ve pack kapatma programı ile kapatın.

pack/Index dosyasına şunu ekleyin.
Kod:
metin2_map_anglar_dungeon_01/
metin2_map_anglar_dungeon_01

locale/tr/atlasinfo.txt ve root/atlasinfo.txt dosyasının en altına bunu ekleyin;
Kod:
metin2_map_anglar_dungeon_01    123400    888000    6    6

Server kısmında ise metin2_map_anglar_dungeon_01 klasörünü share/locale/turkey/map dizinine atın ve Index dosyasına şunu ekleyin.
Kod:
300    metin2_map_anglar_dungeon_01

CH klasörleri içindeki CONFIG dosyasında MAP_ALLOW'a 300'ü ekleyin.

share/locale/turkey/settings.lua dosyasını açın ve şu kodu ekleyin.
Lua (Quest):
add_goto_info("anglar", 0, 300, 1276, 8992)

Oyunu açtıktan sonra şu kodu yazarak ışınlanabilirsiniz.
/go anglar

Kanıt;
0728_140009.jpg

Test edilen files: Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

pack/index nerden erişebilirim böyle bir dosya yok.locala tr de local_game.txt içine yazmam da sorun olmaz değil mi

Foxfs pack sistemi kullanıyorsanız yoktur. Kendi pack yapınıza göre dosyaları gerekli yerlere atınız.

şöyle bir hata alıyorum

syserr:
Kod:
SYSERR: Jul 30 15:06:52 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jul 30 15:06:56 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jul 30 15:08:56 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jul 30 15:09:01 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    184,4 KB · Gösterim: 238
CONFIG dosyalarına map indexi ekleyiniz. Daha sonra share/map altındaki index dosyasına da ekleyiniz.

gerekli yerlere eklemeleri yaptım dosya izinlerini 777 yaptım ftpden yapacak hiç bir işlem kalmadı pack taraflı sorun olduğunu düşünüyorum

Dosya Eklentileri

• a1.png
    a1.png
    4,5 KB · Gösterim: 199
  • a2.png
    a2.png
    4,3 KB · Gösterim: 199
settings.lua'ya şu şekilde eklemeyi deneyin.
Lua (Quest):
add_goto_info("anglar", 0, 300, 1234+44, 8880+119)

yok hocam olmadı anlamıyorum bu kadar basit bir şey nasıl yapamıyorum ftp taraflı bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu dosyaları eksik veya yanlış yere atıyorum diye düşünüyorum dediğiniz yerlere atmama rağmen aynı sorun

haritaya hiç bir şekilde ışınlanmıyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Videolu rehberi hazırladım. Birkaç güne youtube kanalına yüklerim. Oradan bakarak eklemeyi deneyebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri