Yardım mailbox yang buton hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1630015524013.png

resimdeki gibi miktar yazıp tamam dediğim zaman aldığım sysser tabiki buton çalışmıyor sebebini bilemedim çözemedim daha doğrusu bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Kod:
0827 01:02:30696 :: Traceback (most recent call last):

0827 01:02:30696 ::   File "ui.py", line 1857, in ui.Button.CallEvent (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\ui.c:51830)

0827 01:02:30697 ::   File "ui.py", line 87, in ui.__mem_func__.__call__ (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\ui.c:10054)

0827 01:02:30697 ::   File "ui.py", line 69, in ui.__noarg_call__.__call__ (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\ui.c:9459)

0827 01:02:30697 ::   File "uiPickMoney.py", line 148, in uiPickMoney.PickMoneyDialog.OnAccept (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\uiPickMoney.c:4058)

0827 01:02:30697 ::   File "ui.py", line 87, in ui.__mem_func__.__call__ (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\ui.c:10054)

0827 01:02:30697 ::   File "ui.py", line 78, in ui.__arg_call__.__call__ (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\ui.c:9745)

0827 01:02:30697 ::   File "uimailbox.py", line 908, in uimailbox.PostWrite.SendMoneyAccept (C:\deneme2\Client\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cyTemp\uimailbox.c:20021)

Eklerken client source veya python tarafında hata yapmışsın,
py dosyalarını tekrar kontrol et genelde sıkıntı pyde yapılan hatalardan

cythonda debugging işlemleri bilmeyenler için biraz karmaşık olabiliyor, en azından geliştirme aşamasında cython kullanmamanız sizin için daha iyi olucaktır. Soruna gelicek olursak;

Tamam butonuna bastığınızda OnAcceptEvent tetikleniyor sanırsam, orada bir eksiklik olabilir. Python tarafını tekrardan gözden geçirerek belki sorununuzu çözebilirsiniz.

cythonda debugging işlemleri bilmeyenler için biraz karmaşık olabiliyor, en azından geliştirme aşamasında cython kullanmamanız sizin için daha iyi olucaktır. Soruna gelicek olursak;

Tamam butonuna bastığınızda OnAcceptEvent tetikleniyor sanırsam, orada bir eksiklik olabilir. Python tarafını tekrardan gözden geçirerek belki sorununuzu çözebilirsiniz.
cython'a sistem eklemek daha mı zor yani ve hatayı hala çözemedim sanırım pes edeceğim

cython'a sistem eklemek daha mı zor yani ve hatayı hala çözemedim sanırım pes edeceğim
Sistem eklemenin pythona eklemeye bi farkı yok. Ssadece hata çözümleme işlemleri bilmeyenler için daha zor oluyor. Cython unpacklerin önüne geçilmek için yapılan bir işlem. En son oyunu açarken kullanmanız gereken bir şey yani

Bence en önemli şey zaman. Ve yaş ilerledikçe keşke zamanı daha verimli kullansaydım diye düşünüyoruz. Bu işler içinde önemli. Mümkün olduğunda zamandan tasarruf edebilecek yöntemlere başvurmak gerekiyor.

Zaman günümüzde en önemli şeylerden birisi. Şuan bile borsa işlemlerinde internet hızının ve gecikme (ping) sürelerinin önemi çok büyük. Sırf birkaç ping daha azaltmak için milyarlarca dolar yatırımlar yapılıyor. Uzay araştırmalarını daha da hızlandırmak için hızlı gidebilen roketler tasarlanıyor vs..

Bence en önemli şey zaman. Ve yaş ilerledikçe keşke zamanı daha verimli kullansaydım diye düşünüyoruz. Bu işler içinde önemli. Mümkün olduğunda zamandan tasarruf edebilecek yöntemlere başvurmak gerekiyor.

Zaman günümüzde en önemli şeylerden birisi. Şuan bile borsa işlemlerinde internet hızının ve gecikme (ping) sürelerinin önemi çok büyük. Sırf birkaç ping daha azaltmak için milyarlarca dolar yatırımlar yapılıyor. Uzay araştırmalarını daha da hızlandırmak için hızlı gidebilen roketler tasarlanıyor vs..
tabiki orası öyle bir kaç detayda zaman ön plana çıkıyor ama öğrenmeye çalıştığım şey için bu geçerli olmaz veya gözardı edilebilir diye düşünüyorum ya da bilemedim.
Cython başlıca zor birşey mi veya nedir bakındım fakat malum biliyorsunuz bu konularda detay veren yok bilgi verende yok

Hayır zor değil. Pythonda derleme süresini beklemenize gerek kalmıyor. Cython'u release modunda kullanabilirsiniz. Yani son kullanıcıya ileteceğiniz dosyalar cython olmalı.

Geri