Yardım login phase does not handle this packet hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cobo54

Üye
Üye
Merhaba, bir sistem ekledim ve login phase does not handle this packet header:66 hatasını alıyorum. Neden kaynaklandığını çözemedim. Bir fikriniz var mı acaba?

1639867679616.png

66 numaralı kodu source dosyalarında araştırınız, bir yerlerde hata yapmış olmanız gerekiyor.

Paketlere dosya ekledim bu header'a dokunmadım. 5-6 kez kontrol ettim hata gözükmüyor.
Eklediğin paketle bağlantılı olan bütün kodları dikkatlice kontrol et. Kodların doğru olması, senin dosyalarınla uyumlu olduğu anlamına gelmez bazen.

En basit örnekle: mesela won sistemiyle bağlantılı bir sistem ekledin diyelim, senin filesınde won sistemi ilgili yerlerde DWORD olarak tanımlıdır ama eklediğin sistemde WORD,int, vs. şeklinde tanımlıdır. Buna benzer durumlarda böyle sorunlar yaşanabiliyor. O yüzden kodları iyice kontrol etmeni öneririm.

Eklediğin paketle bağlantılı olan bütün kodları dikkatlice kontrol et. Kodların doğru olması, senin dosyalarınla uyumlu olduğu anlamına gelmez bazen.

En basit örnekle: mesela won sistemiyle bağlantılı bir sistem ekledin diyelim, senin filesınde won sistemi ilgili yerlerde DWORD olarak tanımlıdır ama eklediğin sistemde WORD,int, vs. şeklinde tanımlıdır. Buna benzer durumlarda böyle sorunlar yaşanabiliyor. O yüzden kodları iyice kontrol etmeni öneririm.
Kodları kontrol ettim. Bir sorun görmedim. Sistem zaten sorunsuz çalışıyor sadece hata alıyorum.

Kodları kontrol ettim. Bir sorun görmedim. Sistem zaten sorunsuz çalışıyor sadece hata alıyorum.
Hata alınan packet ile ilgili olarak input_login.cpp dosyasına (eğer yoksa) bir case blogu oluştur ve içerik girmeden break ile kodu kır.

Şu an mobilim ama şöyle göstereyim;

C++:
case PACKET_NAME;
    break;

Bir dene bakalım.

Bunu yaptım artık gelmiyor ama sağlıklık mı?
Eğer sistemin işleyişine en ufak bir olumsuz etkisi yok ise bir sorun olmaz. Ki hatada da bunu bulamadığını söylüyor, biz de bu şekilde "boş" da olsa bulmasını sağlamış oluyoruz.

Dedigim gibi iyice bir kontrol et, sorun yoksa böyle kalabilir problem olmaz. Tabi hatasını aldığın packet numarası sisteme aitse.. bazen random ya da alakasiz sayılar atabiliyor. Eğer hata aldığın packet direkt sisteme ait bir pakette bu söylediklerim geçerli olacaktır.

Geri