Yardım lib hakkında bilgi

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

adv1453

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, aklımda takılan bir soruyu sormak istiyorum.

farklı lib sürümleri ile oyunu açınca lib uyuşmazlığı nedeniyle core verebilir mi?

Lib sürümü uyuşmuyorsa zaten büyük ihtimalle game dosyası açılışta hata verecektir. Hangi lib dosyasını kastediyorsun?

Mesela freebsd 9.2 ile build aldığımızda, filesi freebsd 13.1 sürümü ile kullandığımızda herhangi bir sorun yaratır mı?
Büyük ihtimalle yaratır. Yaratmasa bile sağlıklı bir yöntem değil zaten.
9.2 de yapılan derlemeler, eski sürüm liblerle ve paketlerle yapılıyor. Bu yüzden 9.2 de derlenen game'i üst sürüm bsd de çalıştırmak sorun yaratabilir.
Bunun yerine filesi yükseltebilirsin.

Büyük ihtimalle yaratır. Yaratmasa bile sağlıklı bir yöntem değil zaten.
9.2 de yapılan derlemeler, eski sürüm liblerle ve paketlerle yapılıyor. Bu yüzden 9.2 de derlenen game'i üst sürüm bsd de çalıştırmak sorun yaratabilir.
Bunun yerine filesi yükseltebilirsin.

Anladım. O zaman şimdi gcc49'u üst sürümlere yükseltmem gerekiyor. Bu gcc sürüm yükseltme için bir makale var mı? bir tık karışık gibi

Mesela freebsd 9.2 ile build aldığımızda, filesi freebsd 13.1 sürümü ile kullandığımızda herhangi bir sorun yaratır mı?
Kendini geliştirmek istiyorsan eğer sürümleri güncel tutman daha iyi olur en azından hata alma olasılığın eski sürümlere göre daha az olur

Geri