Çözüldü Kurulum hk.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ZEUS06

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, bilgili arkadaşlara 2 adet sorum olacak. Elimde bir files var mysql sürümü bilgisine sahibim (5.6) fakat freebsd sürümünün bilgisine sahip değilim. Bunu öğrenebileceğim bir kısım var mı veya deneyerek mi öğrenmek gerekiyor?

Bunun harici files kurulumlarında genel olarak kurulum tipi hep aynı mıdır yoksa yerine göre değişiklik gösterir mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Server src veya game src içindeki makefile dosyasına bakabilirsin.
Sadece g++ yazıyorsa freebsd 9.2 dir. g++8 g++9 gcc9 gibi sürüm numaraları varsa freebsd 11.4 ve üzerinde çalıştırabilirsin demektir.
Tabi uygun libler de mevcut olmalı.
1.soruna cevap olarak şu konuyu okuyabilirsin.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

bende bu konu gibi düşünüyorum aslında bir filesi tüm freebsd sürümleriyle çalıştırabilirsin diye biliyorum gerekli libleri attığında ama derlerken gcc sürümleri vs sorun olabilir onlarıda yükselterek yada araştırarak hangi bsd sürümü hangi gcc sürümleri destekliyo gibi gibi onuda çözersin. stabil çalıştığı bsd sürümünü dosyalardan öğreniyoduk sanıyorum ama unuttum aklımda öyle kalmış yanlış bilgi vermek istemem 2.sorun ise genelde aynı kurulumlar bazı filesler kendine göre özelleşmiş mesela bazıları sh baslat.sh bazıları sh admin_panel.sh gibi gibi başlıyo ama dosya yapıları atılacak yerler aynı bi kaç files indirdim kurdum hepsi aynıydı.

Server src veya game src içindeki makefile dosyasına bakabilirsin.
Sadece g++ yazıyorsa freebsd 9.2 dir. g++8 g++9 gcc9 gibi sürüm numaraları varsa freebsd 11.4 ve üzerinde çalıştırabilirsin demektir.
Tabi uygun libler de mevcut olmalı.

Çözüm
Yardımlarınız için teşekkürler. Bu bilgiler işime yarar, birkaç saat içerisinde deneyeceğim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri