Duyuru Kullanıcılarımızdan Gelen Önerilere Toplu Yanıt

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
8 haziranda sitemiz hakkında düşüncelerinizi öğrenebilmek için bir konu açmıştım. Konuya beklediğimden daha az katılım olduğunu üzülerek söylemek istiyorum. En azından aktif olarak siteyi kullananların düşüncelerini belirtmesini çok isterdim. Eğer sitemiz hakkında düşüncelerini söylemek isteyen olursa bu konuya yanıt verebilirler. Sitemiz Hakkında Önerilerinizi Almak İstiyorum

Şimdi ise gelen yanıtlar hakkında kısa bir değerlendirme yapalım.

Aktif İçerikler Hakkında
Son birkaç senede sitemizdeki aktif içeriklerin çoğunu Metin2'nin oluşturması bazı kullanıcılarımızı rahat etmiş. Evet bu durumdan bende biraz rahatsız olduğumu belirtmek isterim. Burası sadece bilgi paylaşımı veya soru - cevap sitesi değil. Aslında kullandığımız sosyal medya siteleri gibi anonim bir şekilde sosyalleşebileceğimiz, belli konular hakkında konuşabileceğimiz bir yapıya sahip.

Sitemizde Metin2 ağırlıklı içerik oluşmasının sebebi sanırsam Youtube kanalına metin2 ağırlıklı içerikler paylaştığım için oluyor.

Şu an için bu konuda yapabileceğim en iyi şey sitemizi aktif kullanan üyelerimizin diğer ilgilendikleri alanlarla ilgili içerik üretmesi ve onlara yorum yapmasını istemek :poster_oops:

Youtube Kanalımız Hakkında
Ben aslında kanal içeriğini zenginleştirmek için farklı içerikler atmaya başlamıştım fakat o dönem eleştiri aldığım için vazgeçmiştim. Mevcut iki ana seri bittikten sonra kanala yeni içerikler eklenecektir.

Kategori Düzeni Hakkında
Eskiye nazaran kategorilerimiz daha iyi hale geldiğini söylemek mümkün. 1000'den fazla kategoriyi 230'a düşürmeyi başardık. İlerleyen süreçtede de önerdiğiniz şekilde kategorilerde düzenlemelerimizi yapacağız. Kategorilerde yaptığımız tüm değişiklikleri merak ediyorsanız şu konulara bakabilirsiniz.
Duyuru : - Kategori Düzenlemeleri
Duyuru : - Yeni Kategori Düzenlemesi

Online oyunlar kategorisinde gelen öneriler doğrultusunda genelleştirmeye gidilecektir.

VIP Üyelik Hakkında
Onu neden ekledik bende bilmiyorum ama gelen önerileri göz önünde bulundurarak para birimini tlye çevirip düzenleme yapacağız. Siteyi kurarken eklemiştim öyle kalmış doğrusu. :)

Online Kişilerin Listelenmesi Hakkında
Zaten belli bir sayıdan sonrasını sistem inline hale getiriyor. Bu yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Site Görünümü ve Temalar Hakkında
Çoğu kişi site tasarımı konusunda olumlu yanıt vermiş fakat karanlık tema isteyenlerde olmuş. Önümüzdeki süreçte sitede yapacağımız değişiklikler ile karanlık temayı getirmeyi düşünüyoruz. İsteyen açık isteyen kapalı tema tercihi yapabilecek.

Yukarı Kaydır Butonu
Sürekli sağ altta öyle butonun gözükmesi benim sinirimi bozuyor. pageup, pagedown veya scroll tuşları bu iş için geçerli. Bu yüzden böyle bir şey düşünmüyoruz. Sitemizin en alt kısmındaki en üst tuşunu kullanabilirsiniz.

Mevcut konu içeriği yüzünden 2 satırlık mesajların bulunduğu alan bile çok fazla yer tüketiyor. İleride yapacağımız çalışmalarda konu içeriğini minimal bir hale getirebiliriz. Böylelikle ufak alanda daha çok mesaj okunabilir.

Yeni Konuların Listelendiği Bölge
Genel olarak çoğu kişi bu konuda hemfikir olduğu için son içerikleri gösteren sistemde son mesajların gösterilmesi sağlanmıştır. Bende şuanki halini daha çok sevdim. :)

Yönetim ile ilgili
Genellikle siteyi yönetiş tarzımız hakkında olumlu yorumlar gelmiş. Bu yüzden çok teşekkür ederim.
Daha çok aktif yönetici isteyenlerde olmuş. Eğer şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız yetkili olmak için başvuru yapabiilirsiniz.

Site Kuralları İle İlgili
Site kurallarımızı oluştururken bu topluluğu nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz düşüncesi ile yönetim ekibi arasında istişareler yaptık. Bu süreçte diğer siteleri de inceledik ve bizim için uygun olan kuralları sitemizde dahil ettik.

İncelediğimiz siteler
technopat => yazım kuralları ve bilgi paylaşımı hedefleyen kurallar
r10 => ana kurallar

Daha sonraki süreçte sitemizin gidişatına göre kurallarımızda değişiklikler yaptık. 2011 yılında başladığımız bu yolculukta baya bi tecrübe kazandığımızı söyleyebiliriz. :)

Kurallarımızla ilgili söylediğiniz olumlu yorumlar içinde teşekkür ederim.

Site kurallarımızın diğer sitelere göre esnek olduğu görüşünü belirten bir üyemiz vardı. Özellikle dış bağlantılara verdiğimiz izinden bahsedilmiş.
Reklam niyeti değilde bir sorunun çözümü için veya kaynak sebebi ile diğer bağlantılara izin veriyoruz. Bunun haricindekiler yasak. Diğer platformlarda tamamen yasak olup olmaması bizi ilgilendiren bir husus değil. İnternet açık bir dünya x sitesini bilen büyük ihtimal y sitesini de biliyordur. Bu yüzden katı bi sansüre gerek yok. Kurallarımızı burayı nasıl daha verimli bir hale getirebiliriz prensibi ile oluşturuyoruz.

Mevcut Terfiler Hakkında
Çoğu kişi mevcut terfi sistemi hakkında olumlu görüş bildirmiş. Terfilerin daha interaktif olabilmesi için önümüzdeki süreçte bazı düzenlemeler yapılabilir.

Son düzenleme:
Geri