Duyuru Kullanıcı Adı Rengini Değiştirme Özelliği

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere @Whiterose 'un yakın geçmişte yakındığı bir konuya çözüm getirmek amacıyla sitemize yeni bir özellik ekledik.
whiterose kullanıcı adı rengi ile ilgili düşünceleri.jpeg

Bildiğiniz üzere mevcut ranklarınız arasından en yüksek gösterim önceliğine sahip olan ranka tanımlı olan renk kullanıcı adınıza tanımlıyor. Artık izin verilen ranklarda kullanıcı adınızın hangi renkte olacağını seçebileceksiniz.

Seçim yapabilmek için Hesap Detaylarına geliniz ve kapak resmi altına eklediğimiz şu form elamanını göreceksiniz.
Kullanıcı adı rengini değiştirme formu.jpeg

Eğer değişiklik için izniniz varsa ve en az bir tane yan rankınız varsa resimdeki gibi değiştir butonunu göreceksiniz. İzniniz yoksa formu görmeye devam edeceksiniz ancak değişiklik yapamayacaksınız.
Kullanıcı adı rengini değiştirmek için izin yok.jpeg

Değiştir tuşuna bastığınızda sizi şöyle bi sayfa karşılayacak.
Kullanıcı adı rengi değiştirme sayfası.jpeg

Mevcut ranklarınız bu sayfada listelenecektir. Ranka tanımlanan renkleri ise görebileceksiniz.
Değişiklik yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basarsanız artık kullanıcı adı rengi değişecek.
Hemen bir demo yapalım. :)
Kullanıcı adı değiştirince tüm forumda isminiz seçtiğiniz renk olur.jpeg kullanıcı adı rengi değişince konularda seçtiğiniz renk gözükür.jpeg

Rank çeşitini arttırmak için kendime geliştirici rankı verdim. Bu durumda liste şu şekilde güncellenecektir.
Daha fazla rank.jpeg

Bazı üyelerimizin çok fazla rankı mevcut. Bu yüzden hangi rankın en yüksek önceliğe sahip olduğunu unutabilir. Dileyen kullanıcılarımız varsayılan haline getirmek için renk değiştirme sayfasından varsayılan seçeneğini seçebilir.
kullanıcı adı rengini varsayılan hale getirme.jpeg

Bilinmesi gereken diğer hususlar ise şunlardır;
  • Mevcut ranklarınızda bir değişiklik olursa (rank ekleme, çıkartma vb.) yaptığınız seçimler geçersiz hale gelecektir. Bu yüzden tekrar mevcut ranklarınız arasından seçim yapmanız gerekecek.
  • Sadece yan rankları olan ve yetkili olmayan kullanıcılar değişiklik yapabilir. Ranklar hakkında detaylı bilgi: MMO Tutkunları Rankları (Genel Anlatım)

Son düzenleme:
Hiç bir forumda böyle eklenti görmedim, fakat hoşuma gitti.
Benzer özelliği sunan eklentiler var mı bilmiyorum ancak bu eklentiyi ben yazdım.
Şu an itibari ile sitemizdeki 21 eklenti mevcut ve bu eklentilerin 9 tanesini ben geliştirdim. :matrix:
MMO Tutkunları'nı daha özgün hale getirmek için çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz.

benim kendi fikrim bence gereksiz bir eklenti olmus daha güzel eklentiler var xenforonun bence onları eklemeni tavsiye ederim.
Şikayet, İstek ve Öneri Odası buraya önerilerinizi yazabilirsiniz.

Geri