Yardım kolye 4.slot

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

ordoru14

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
game source den ayarladım matkapla kolyeye 4.soketi sistem açıyor fakat oyunda gözükmüyor bir daha bastığımda daha fazla slot ekleyemessin diyor yani slotu sorunsuz ekliyor fakat kolyenin üstüne geldiğimde 3 tane gözüküyor birde 4.cevheri eklerken sürekli başarısız oluyor yardımlarınızı bekliyorum :)

Pardon. :)
Kolyeler için gerek yok. Sorunu daha net anlamamız için videolu veya görsel olarak hatayı gösterebilir misiniz?

4. slot özelliği eklemek istediniz ama istediğiniz gibi çalışmadı sanırsam. 4. slotu açmıyor. Hangi sistemi eklemeye çalıştınız. Belki eklerken kod kısmında hata yapmış olabilirsiniz.

char_item de ekleme yaptım paylaşıyım hemen

C++:
case 16595: // Bilezik matkap
                                {
                                    LPITEM item2;
                                    if (!IsValidItemPosition(DestCell) || !(item2 = GetItem(DestCell)))
                                        return false;

if (item2->IsExchanging() == true)
                                        return false;

if (item2->IsEquipped())
                                        return false;

if (item2->GetType() == ITEM_ARMOR && item2->GetSubType() == ARMOR_WRIST)
                                    {
                                        if (item2->GetSocketCount() < 3)
                                        {
                                            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("EKSIK_SOCKET"));
                                            return false;
                                        }
                                        else if (item2->GetSocketCount() == ITEM_SOCKET_MAX_NUM)
                                        {
                                            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("STONE_SOCKET_FULL"));
                                            return false;
                                        }

item2->AddSocket();
                                        item2->UpdatePacket();
                                        item2->Save();
                                        ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("STONE_SOCKET_ADD"));
                                        item->SetCount(item->GetCount() - 1);
                                    }
                                    else
                                    {
                                        ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("NO_STONE_ITEMS_WRIST"));
                                        break;
                                    }

}
                                break;

Bu kadarcık kod ile bu sistemi oluşturamazsınız. Vanilla olarak metin2 fileslerinde socket en fazla 3 tane olacak şekilde limitlendirilmiştir. common/lenght.h dosyasını açıp ITEM_SOCKET_MAX_NUM bunu aratırsanız karşısında 3 yazdığını görebilirsiniz.

Bu sistemi kullanabilmek için socket sayısını arttırmanız gerekiyor. Buda birçok yerde düzenleme yapmanız gerektiği anlamına geliyor.
Forumlarda socket sayısını arttırmak için klavuzlar bulunuyor.
Bizim sitemizde de açılan konu vardı. Buradan bakabilirsiniz: İteme 4 Taş Ekleme Sistemi

Sadece oradaki rakamı değiştirmekle olmuyor. :(
Mesajımda belirttiğim konuya bakarak diğer düzenlemeleri de yapınız

Sanırım burda bir sıkıntı var
Armor_wrıst 0 dı ondan olabilirmi

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    123 KB · Gösterim: 172
reis hallettim item protodan ve char_itemden taş slotu eklemeye çalıyomuşum :D ne güldüm ama :D
gerekli yerlerde değişiklik yaptım fakat itemde 4.slot hala gözükmüyor bide 4.slota bascağım zaman sürekli başarısız oluyor droplardan herhalde

Geri