Öneri Kod Önerisi

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba Arkadaşlar Raidcall sistemi için kod önerisi için konu açtım

Kod:
    def OnUpdate(self):
        timelevel = player.GetPlayTime()
        reallevel = timelevel / 24 / 13
        nextlevel = reallevel + 1

difftime = nextlevel * 24 * 13
        difftime2 = difftime - timelevel

if reallevel >= 55:
            reallevel = 55
        if nextlevel >= 55:
            nextlevel = 55

self.myPlayTime.SetText("Şuanki oyun süren: %d dakika" % timelevel)
        self.myNextPlayTime.SetText("Sonraki rütbe için kalan süre: %d dakika" % difftime2)

self.playTimeImage.LoadImage("rutbeler/rutbe_%d.png" % reallevel)
        self.playTimeNextImage.LoadImage("rutbeler/rutbe_%d.png" % nextlevel)

şöyle bir kod satırı var mesela oyuncu 1dk oyunda ise rütbe yükselmesi için 312.99999984 dakika gibi gibi birşey çıkıyo oyunda durması gereken yani işlemler şu

reallevel = timelevel / 24 / 13
nextlevel = reallevel + 1

difftime = nextlevel * 24 * 13
difftime2 = difftime - timelevel

kodlar arasında sürekli dönüp duruyo yani sanırım anladığım her 312dakikada bir rütbe yükseliyo bunun için önerisi olan varmı nasıl birşey yapabilirim sizce .

Birde şurayı anlayan varmı neden böyle

if reallevel >= 55:
reallevel = 55
if nextlevel >= 55:
nextlevel = 55

if reallevel >= 55:
reallevel = 55
if nextlevel >= 55:
nextlevel = 55

En fazla 55 seviye var daha fazlası olduğu zaman sürekli 55. Seviyeyi gösterecek.
En fazla 55 olduğu için sonraki seviye kısmındada sürekli 55. Seviyeyi gösterecek

if reallevel >= 55:
reallevel = 55
if nextlevel >= 55:
nextlevel = 55

En fazla 55 seviye var daha fazlası olduğu zaman sürekli 55. Seviyeyi gösterecek.
En fazla 55 olduğu için sonraki seviye kısmındada sürekli 55. Seviyeyi gösterecek
haa bunun amacı resimleri 55.den fazlasını göstermemek şimdi anladım 55 leveldeki resim neyse orda kalacak başkasını göstermeyecek çok teşekkür ederim.

Kod önerisi olur mu bilemem ama umarım faydalanabilirsin diyeyim, client event handler adında bir eklenti var, yani bu bir sistem değil. Bunu kullanarak Mali böyle bir şey yapmış;

Screenshot_5.png

"Bu haritada x dakikadır aktifsin" diye, bunun gibi birçok şeyin yapılabileceğini de söylemiş. Bu eklentiye göz atmak istersin diye de dosyayı ekliyorum.

Dosya Eklentileri

• Event Handler System.zip
    4,5 KB · Gösterim: 0
Kod önerisi olur mu bilemem ama umarım faydalanabilirsin diyeyim, client event handler adında bir eklenti var, yani bu bir sistem değil. Bunu kullanarak Mali böyle bir şey yapmış;

15670 eklentisini görüntüle

"Bu haritada x dakikadır aktifsin" diye, bunun gibi birçok şeyin yapılabileceğini de söylemiş. Bu eklentiye göz atmak istersin diye de dosyayı ekliyorum.
teşekkür ederim ama aradığım böyle birşey değildi ama kodları inceliycem baika nasıl yapabilirim diye.

Geri