Yardım Karakter Kodlarını Nasıl Görürüm?

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CrownOfStone

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Bir kod yazmaya çalışıyorum karakterlerin kodlarına ihtiyacım var , poly komutu ile 4-5-6-7 komutları çalışıyor sırasıyla

K Sav - E Ninja - E Şaman - K Sura karakterlerine dönüşebiliyorum ve kodlamada da bu 4 5 6 7 işe yarıyor ancak bana
E Sav - K Ninja - K Şaman - E Sura cinsiyetlerinin kodları da lazım, bunlara nasıl ulaşacağım. [1den10 a kadar olan diğer poly komutlarını denedim]

race kodlarına bakmak lazım.

game src içerisinde char.cpp de bool CHARACTER::ChangeSex() kodunu arat orada GetRaceNum(); olması gerekiyor, visual studio ile o bağlantıya gidersen çıkacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca gm karakter ile /poly kullanmak zorunda değilsin /set nick race 1 yazarak karakter değiştirebilirsin. Nick kısmını ve 1-2-3-4-5 olarak deneyebilirsin, kadın ya da erkek olması için de /set nick sex 0 ya da 1 olarak değiştirebilirsin. Dikkat etmen gereken sınıf ve cinsiyet değiştirirken üzerinde giyili olan eşyalar cinsiyet ve sınıfa göre uymayabilir hata almamak için hepsini çıkartarak değişim yapmaya özen gösterin.

race kodlarına bakmak lazım.

game src içerisinde char.cpp de bool CHARACTER::ChangeSex() kodunu arat orada GetRaceNum(); olması gerekiyor, visual studio ile o bağlantıya gidersen çıkacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca gm karakter ile /poly kullanmak zorunda değilsin /set nick race 1 yazarak karakter değiştirebilirsin. Nick kısmını ve 1-2-3-4-5 olarak deneyebilirsin, kadın ya da erkek olması için de /set nick sex 0 ya da 1 olarak değiştirebilirsin. Dikkat etmen gereken sınıf ve cinsiyet değiştirirken üzerinde giyili olan eşyalar cinsiyet ve sınıfa göre uymayabilir hata almamak için hepsini çıkartarak değişim yapmaya özen gösterin.
dediğiniz dosyayı açtım ancak içerisinde ihtiyacım olan şeyi bulamadım. Ayrıca /set nick sex komutu çalışmıyor. Bu arada visual studio ile açmadım, visual studio kurulu değil onsuz olmaz mı

Dosya Eklentileri

• char.zip
    41,1 KB · Gösterim: 1
dediğiniz dosyayı açtım ancak içerisinde ihtiyacım olan şeyi bulamadım. Ayrıca /set nick sex komutu çalışmıyor. Bu arada visual studio ile açmadım, visual studio kurulu değil onsuz olmaz mı
Visual Studio olmadan bağlantıya gidemezsin el ile bulman gerek. Notepad++ ile dosyalarda bul diyerek oyunun kaynak kodlarının olduğu klasörde race komutunu arayın, geçtiği yerler çıkacaktır. cmd_gm.cpp içinde do_set komutunun altında gm hesapların yapabilecekleri arasında sex komutu tanımlanmış mı bir bakın. Belki 0-1 ya da 1-2 olarak tanımlanmıştır. Mobildeyim, dosyaya müsait olunca bakayım.

Geri