Çözüldü Kanal değiştirme port ayarlaması

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MEKA

Discord: mekaprojects
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Grafiker
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Kanal portlarım 13000 16000 19000 4. kanal portum ise 21000
ilk 3 kanal 3bin 3 bin arttığı için bu kod ile kanal değiştiriliyor fakat 4. kanalda 2 katı olduğu 4. kanala geçmiyor

Kullandığım kod : p.wPort = (wPort - 3000*(g_bChannel-1) + 3000*(channelId-1));

Şuanda böyle bir düşüncem yok fakat ilerde olabilir. Corelere bölmek istediğim zaman nasıl düzenlemem gerekiyor?

Son düzenleme:
Çözüm
Her kanalı 3k arttırmak yerine 100'erli şekilde arttırabilirsiniz. Eğer kanalların altında core varsa coreleri de 10'arlı arttırabilirsiniz.
Yapmanız gereken sadece CONFIG dosyalarını düzenlemek ve serverinfo.py'yi değiştirmek.

Örnek olarak.
13000 13100 13200 13300
Her kanalı 3k arttırmak yerine 100'erli şekilde arttırabilirsiniz. Eğer kanalların altında core varsa coreleri de 10'arlı arttırabilirsiniz.
Yapmanız gereken sadece CONFIG dosyalarını düzenlemek ve serverinfo.py'yi değiştirmek.

Örnek olarak.
13000 13100 13200 13300

Çözüm
Portları hiç editlemeden yapıyım diye uğraşıyodumda mecbur uğraşacaz ozaman :D bari corelere bölüp öyle yapıyım bidaha uğraşmıyım
Corelere böldükten sonra kanal değiştirme kodunda bi değişiklik yapmaya gerek var mı?

Core olayı aslında bulunduğunuz haritaya göre değişiyor. Bu kanal değiştirmeye nasıl uyarlanır bir fikrim yok. :(

Diğer kanal değiştirmeleri inceledim for döngüsü kullanarak yapmışlar büyük ihtimal onları inceleyerek yaparım.

Yanlış anlamışsın core vermek değil kanalları corelere bölmek ile ilgili bahsetmiştim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri