Çözüldü K envanter Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar son zamanlarda adetim oldu yardım konusu açmadan duramıyorum :D neyse K envanter ekledim ama game srcyi build alırken sorunlar alıyorum ve build olduğundan kısa sürüyo alta ekledim sıfır altyapı ile ( novaline ) eklediğimde sorunsuz çalışmıştı şuan Razuning v5 e ekledim ama böyle sorunlar oldu araştırmalarıma göre gcc sürümünden kaynaklı diye öğrendim ama makefile de gcc++9 olanı gcc++ yaptım bu sefer derleme süresi normal hale döndü ama sorun değişmedi kod eklerken hata yaptığımı düşünmüyorum umarım çözmesini bilen vardır. Şimdiden teşekkürler

1695580027997.png

bu arada görüldüğü gibi dosyalarda error vermiyo game oluştururken bu hatayı alıyorum

Çözüm
Arkadaşlar yeni fark ettimki sistemi ekledikten sonra direk dosyaların hepsini atmıştım yani önceki derlenen .olar duruyomuş onları sildiğimde ve tekrar build aldığımda sorun kalktı build aldı ama şunuda fark etmiş oldum RAzuning v5 kullanan arkadaşım bazı ölü kodlar src kısmında duruyo sadece derleme aşaması kalkmış yani derlenmediği için kalkmış gibi görünüyo ama kodları duruyo haberiniz olsun mutlaka araştırıp kaldırın bu sayede game hafifler saygılarla iyi forumlar

son olarak yardım eden arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
gcc sürümünü değiştremezsin kafana göre. gcc9 ve g++9 neyse onları eski haline getirip aldığın hatayı atman lazım.

gcc sürümünü değiştremezsin kafana göre. gcc9 ve g++9 neyse onları eski haline getirip aldığın hatayı atman lazım.
aldığım hata aynı sadece denemek için yaptım ama hata değişmedi değişen şey buildin yapısı oldu 9 sildiğimde normal build aldı ama hata aynı 9 orjinalinde ekliydi bu arada daha önce çok sistem ekledim sadece bunda böyle bir hata verdi eklediğim sistem OKYANUS2 & ARONES2 EK ENVANTER SİSTEMİ.7Z bu biliyosunuzdur zaten bu k envanterini

başka bir tartışmadaki konuyu okuyodum adam eklemeye çalıştığı sistem benimki turkmmodan alınan acaba dosyalarmı eksik diye düşünüyorum oradaki tartışmada sen yada başka bir arkadaşmıydı eksik ve sorunlu diyodu sana zahmet elinde sağlam diye bildiğin k envanteri varmı bunu kaldırıp onu ekliyim bide öyle deniyim 1 2 kategorilide olur onu çoğaltırım

başka bir tartışmadaki konuyu okuyodum adam eklemeye çalıştığı sistem benimki turkmmodan alınan acaba dosyalarmı eksik diye düşünüyorum oradaki tartışmada sen yada başka bir arkadaşmıydı eksik ve sorunlu diyodu sana zahmet elinde sağlam diye bildiğin k envanteri varmı bunu kaldırıp onu ekliyim bide öyle deniyim 1 2 kategorilide olur onu çoğaltırım
bu k envanteri kimse önermiyor. osmanlı2 filesinden sökebilirsin o k envanteri öneriyor herkes. eğer gcc sürümünü rastgele değiştirmene rağmen build hatası aynıysa eklemeyi yanlış yapmış olabilirsin. ama tavsiyem eski yedeklerine dönüp osmanlı2 den k envanter sökmen

bu k envanteri kimse önermiyor. osmanlı2 filesinden sökebilirsin o k envanteri öneriyor herkes. eğer gcc sürümünü rastgele değiştirmene rağmen build hatası aynıysa eklemeyi yanlış yapmış olabilirsin. ama tavsiyem eski yedeklerine dönüp osmanlı2 den k envanter sökmen
şuan için sistem sökmeyi bilmiyorum açıkcası çünkü dosyaların yerlerine hakim olamadım henüz onu gördüm tam ona bakıyodum ama sökmek için nasıl yapıldığına dair kaynak bulmam gerek o yüzden sizden istemiştim yinede teşekkür ederim eski yedeklerime dönücem malesef bulursam başka birşey eklerim onu

fark ettin mi hataların hepsi kaldırılan artık sistemler.

şimdi farkettim

senden kaynaklı değil srcden kaldırılan sistemlerle alakalı yani atakandan. @razuning bir bilgin var mı atakan
başka sistemler ekledim böyle sorunla karşılaşmadım sadece k envanterde oldu 1 tane full fixli buldum bunu kaldırıp onu ekliyim olmadı dcden ulaşırım razuya 😂😂

Bu hataların gcc ile alakası yok, yapılan işlemler yanlış veya kodlarda sıkıntı var orasını bilemem.

benim hatalarımmı genel olarak sistemlerden mi bahsettiniz
sadece hataların asıl sebebi mi diye merak ettim. çünkü asıl olayda biz bu artık kodları kaldırırken zerresini bırakmamaya özen gösteririz ama her nasılsa sizde sistem dönmüş ve sadece bu artık kodları hedef almış. buda akla şu soruyu getiriyor kurduğun sistemde mi artık kod var yoksa sen ne kadar tehlikeli olduğunu bilmediğini var sayarsak işini hızlı çözmek için başkasının dosyasını alıp kendi dosyan da build mi almaya çalışıyorsun

sadece hataların asıl sebebi mi diye merak ettim. çünkü asıl olayda biz bu artık kodları kaldırırken zerresini bırakmamaya özen gösteririz ama her nasılsa sizde sistem dönmüş ve sadece bu artık kodları hedef almış. buda akla şu soruyu getiriyor kurduğun sistemde mi artık kod var yoksa sen ne kadar tehlikeli olduğunu bilmediğini var sayarsak işini hızlı çözmek için başkasının dosyasını alıp kendi dosyan da build mi almaya çalışıyorsun
tehlikesini bilmiyorum ama herhangi birinden dosya alıp build almadım sadece kendim ekliyorum direk razunun verdiği bsdyi çektim zaten içinde kendi dosyaları vardı herhangi bir oynama yapmadım sadece sistem ekliyorum eklemede bir hata yapsam dosyalar error verir ona göre bir çözüm uygularım ama sanırım eklediğim sistemle bağdaşık kalan artık kodlar hata verdi çünkü game oluşurken hata alıyorum yani en son dosyaları tarıyo bitiriyo ve gameyi oluşturamıyo bunu anlamak adına k envanteri kaldırıcam ve bugün full fixli 1 tane buldum onu ekliycem o zaman daha iyi anlarız gibime geliyo

bu arada aklıma çok takıldı sanırım hala artık kod var sistem yanlış olsa bile başka hata döndürmesi gerekmiyo muydu neden kaldırılan kodlar hata olarak döndü aklıma çok takıldı bu kaldırılan kodlara naısl bakarım yada kalanları nasıl temizlerim bi fikrin varmı client src olsa tüm çözüm diyip aratabiliyorum kelimeden bulurum ama server srcsini visualle açsam ve aratsam bulunurmu acaba şuan işteyim deneyemediğim için soruyorum belki çözüm yöntemi vardır yada bir yol gösterirsiniz diye soruyorum 5 de çıktığımda düzeltirim diye

bu arada aklıma çok takıldı sanırım hala artık kod var sistem yanlış olsa bile başka hata döndürmesi gerekmiyo muydu neden kaldırılan kodlar hata olarak döndü aklıma çok takıldı bu kaldırılan kodlara naısl bakarım yada kalanları nasıl temizlerim bi fikrin varmı client src olsa tüm çözüm diyip aratabiliyorum kelimeden bulurum ama server srcsini visualle açsam ve aratsam bulunurmu acaba şuan işteyim deneyemediğim için soruyorum belki çözüm yöntemi vardır yada bir yol gösterirsiniz diye soruyorum 5 de çıktığımda düzeltirim diye
notepad++ üzerinde dosyalarda bul seçeneği var ordan dosya yolu seçip aratabilirsin

isHackShield den 2 tane .o lu dosya buldu sonra Monarch aradım ve tüm dosyaları duruyo diğerlerine bakmadım sanırım onlarda duruyo ama sorun şuki bunlar şimdi neden çıktı önceki sistemlerde çıkmamıştı k envanter de çıktı acaba yanlış yaptımda kodlarda ondan mı kaynaklı anlayamadım o 2 tane çıkan hackshieldi sildim eğer o hata giderse diğerlerinide öyle çözerim umarım

Arkadaşlar yeni fark ettimki sistemi ekledikten sonra direk dosyaların hepsini atmıştım yani önceki derlenen .olar duruyomuş onları sildiğimde ve tekrar build aldığımda sorun kalktı build aldı ama şunuda fark etmiş oldum RAzuning v5 kullanan arkadaşım bazı ölü kodlar src kısmında duruyo sadece derleme aşaması kalkmış yani derlenmediği için kalkmış gibi görünüyo ama kodları duruyo haberiniz olsun mutlaka araştırıp kaldırın bu sayede game hafifler saygılarla iyi forumlar

son olarak yardım eden arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri