Çözüldü item_proto Değişikliği

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kalavun54

Üye
Üye
Merhabalar, Navicat programı üzerinden item_proto dosyasındaki gereksiz veya kullanmak istemediğim itemleri komple siliyorum.
Servere reloadq çektiğimde ise eski dosya yeniden güncelleniyor. Bunun olmaması için Filezilla'daki item_proto dosyasını da mı değiştirmem gerekiyor?
Yine Fillezilla'daki item_proto dosyası .txt uzantısına sahip, navicat değişikliğinden sonra item_proto dosyamı nasıl .txt'ye çevirebilirim?

Çözüm
Sorunu çözdüm.
Filezilla'dan aldığım item_proto.txt ve item_names.txt dosyalarını excell ile açıyor, silmek istediklerimi siliyorum.
İşlem bittiğinde de bu dosyaları dump_proto ile item_proto dosyası haline getirip pack'i kapatıyorum.
sileceğinizi temi itemi item_proto.txt ve item_names.txt den silmeniz lazım serveriniz txt den çekiyor verileri eğer sadece protodan yönetmek isterseniz yani navicatten no txt özelliğini araştırmanızı tavsiye ederim ve item sildikten sonra pack\locale item protonuzuda güncelleyin

sileceğinizi temi itemi item_proto.txt ve item_names.txt den silmeniz lazım serveriniz txt den çekiyor verileri eğer sadece protodan yönetmek isterseniz yani navicatten no txt özelliğini araştırmanızı tavsiye ederim ve item sildikten sonra pack\locale item protonuzuda güncelleyin
Navicatta değişiklik yaptığımız dosyayı masaüstüne indirip txt'ye çevirme imkanımız var mı hocam?

Navicatta değişiklik yaptığımız dosyayı masaüstüne indirip txt'ye çevirme imkanımız var mı hocam?
Evet yapabilirsiniz. Ancak çevirici programı yazarken mevcut filesinizdeki değerler ile tam uyuşması lazım. En basitinden Python ile yazabilirsiniz..

Onun yerine NO_TXT kullanabilirsin fakat pek de sağlıklı değil. Metin2 nin rezalet bir database yapısı olduğunu veritabanı dersi alınca öğreniyor insan :) O yüzden bu kadar bervat olsa da daha berbat olmaması için TXT olarak devam etmeni tavsiye ederim. Onun için de hem Filezilla ile server içerisindeki protolarını editlemen hem de locale_tr içerisine paketlenmiş halini atman gerekiyor

Veritabanını geçtim. Zaten değişikliklerin client tarafına da yansıması için mecbur item_proto ve mob_proto dosyalarını dertletmeniz gerekiyor. Buda dump_proto ile txt dosyalarını derleterek oluyor. Her türlü iki farklı iş.

Onun yerine NO_TXT kullanabilirsin fakat pek de sağlıklı değil. Metin2 nin rezalet bir database yapısı olduğunu veritabanı dersi alınca öğreniyor insan :) O yüzden bu kadar bervat olsa da daha berbat olmaması için TXT olarak devam etmeni tavsiye ederim. Onun için de hem Filezilla ile server içerisindeki protolarını editlemen hem de locale_tr içerisine paketlenmiş halini atman gerekiyor
Hocam Locale_tr'de bulunan item_proto dosyasını XML olarak (program yardımıyla) açıyorum, not defteri ile düzenleyip tekrardan kapatıyorum.
Kapattıktan sonra pack'i tamamen kapatıp Locale_tr dosyalarını hazırlıyorum.
Pack'deki item_proto dosyasını düzenleyip .txt haline getirip bunu da Filezilla'da ilgili dizine atıyorum.
Değişiklik yaptığım anda sunucu çöküyor.

Filezilla'daki item_proto.txt dosyasını da program ile açtığımda Türkçe karakter sorunu ile karşılıyorum.
İtem temizliği yapmam gerekiyor, bunu nasıl yapabilirim?

Dosyayı düzenlerken mi bozuluyor?
Hangi program ile açıyorsunuz

Dosyayı düzenlerken mi bozuluyor?
Hangi program ile açıyorsunuz
Eternexus programı ile locale_tr dosyalarını açıyorum.
Aldığım item_proto dosyasını Zacreac.exe diye bir program ile xml haline getiriyorum.
Not defteri ile düzenleme yapıp yine Zacreac.exe programı ile xml dosyasını txt haline getiriyorum.
Txt dosyasını Filezilla'ya atıyorum.

Zone-Archieve adında bir program daha var da bu txt haline getirmiyor, pack değişikliklerini yapıyorum bundan sadece.

Eternexus programı ile locale_tr dosyalarını açıyorum.
Aldığım item_proto dosyasını Zacreac.exe diye bir program ile xml haline getiriyorum.
Not defteri ile düzenleme yapıp yine Zacreac.exe programı ile xml dosyasını txt haline getiriyorum.
Txt dosyasını Filezilla'ya atıyorum.

Zone-Archieve adında bir program daha var da bu txt haline getirmiyor, pack değişikliklerini yapıyorum bundan sadece.
item_proto.xml dosyasını txt haline çevirme

Uzun Zaman Önce Açmıştım Bu Konuyu Bu Şekilde Dener misin

Biraz önce bunu denedim hocam da tüm adımları yapıyorum, sorunsuz şekilde dosyaları Filezilla ile atıyorum yine de oyun start almıyor.
Acaba pack dosyasının içerisinde bulunan item_proto dosyasında sorun olabilir mi?

Şöyle Deyim Bazı Ekli Olan İtemleri Falan Çıkartamıyor Eklemek İstediğin Bir İtemin XML Kodunu gir Sadece Onu TXT Çevirsin Onu da Server Tarafına Eklersin Hepsini Çevirmeye Çalışma Filesten Fİlese Protoları Farklı Olabilir

Şöyle Deyim Bazı Ekli Olan İtemleri Falan Çıkartamıyor Eklemek İstediğin Bir İtemin XML Kodunu gir Sadece Onu TXT Çevirsin Onu da Server Tarafına Eklersin Hepsini Çevirmeye Çalışma Filesten Fİlese Protoları Farklı Olabilir
Files'ın Pack dosyasını kullanıyorum. Eklemekten ziyade çıkartmak istiyorum da başaramadım.

Sorunu çözdüm.
Filezilla'dan aldığım item_proto.txt ve item_names.txt dosyalarını excell ile açıyor, silmek istediklerimi siliyorum.
İşlem bittiğinde de bu dosyaları dump_proto ile item_proto dosyası haline getirip pack'i kapatıyorum.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri