Bulundu Item upgrade rework

Konu sahibinin aradığı materyalleri bulduğu için "Bulundu" öneki eklenmiştir. Eğer aynı materyalleri arıyorsanız yorumlara bakabilirsiniz. İstediğiniz materyallere bu konuda bulamadıysanız yeni konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cacaa

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar item upgrade sistemini rework etmek istiyorum.

Sistem şu şekilde işleyecek:
- Oyuncu basmak istediği eşyayı üstteki kutucuğa sürükler.
- Alta eşyayı basmak için bir upgrade kağıdı koyar. (Bu kağıtlar için kutsama kağıdını ve ekleyeceğim 2 tür yeni kağıdı kullanacağım. Her kağıdın özelliği farklı olacak. Ek 1'de...)
- Altta kağıt koymak için üç farklı kutucuk bulunur. Bu kutucuklardan birisi dice atılarak %5 daha fazla upgrade şansı verecek şekilde rastgele belirlenir.
- Eğer upgrade başarısız olursa eşya tamamen yok olur. (Oyun ekonomisi)

Ek 1:
Kutsama kağıdı normal upgrade oranı
Geliştirilmiş kutsama kağıdı +%5 upgrade oranı ve (Metin taşlarından ve farm slotlarından düşme ihtimali)
Unique kutsama kağıdı +%10 upgrade oranı (Yüksek seviyeli slotlardan düşük drop ihtimali, bosslardan drop alma ihtimali)

Soru:
Item upgrade olayları için sourcede hangi fonksiyonlara ve hangi dosyalara bakmalıyım?
Ek olarak upgrade penceresi için kuşak kombinasyon penceresini referans almak istiyorum. Sizce uygun olur mu?

Çözüm
Adsız.png

Sanırım forumda böyle bir konu vardı işini görebilir. Baya oldu paylaşılalı konuyu hatırlamıyorum bilen arkadaşlar vardır
oyunu knighta döndüreceksin heralde reis bu konuda baya ısrarlısın :D knighttaki gibi bir pencere tasarlayabilirsin bence sıfırdan.

Adsız.png

Sanırım forumda böyle bir konu vardı işini görebilir. Baya oldu paylaşılalı konuyu hatırlamıyorum bilen arkadaşlar vardır

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri