Çözüldü İtem Stackleme Hk.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MaeKuudere

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
foruma az önce kayıt oldum. YT deki videoları izliyor ve deniyordum. İtem ekleme videosunu izledikten sonra serverime başarılı bir şekilde istediğim itemi ekledim. Videoda minecraft oyunundaki diamond ekleniyordu. Bende onun gibi lazuli ekliyim dedim. Aklımdaki filestede ihtiyacım olacak bir itemdi zaten. Ancak stacklenme konusunda gösterilen ayarları yaptım. Ancak item kodu : 72068 şeklinde yaptım. Bu konuda 2 hata var.

Hata 1 : ftpden item_names.txt adlı dosyayı indirdim. 72067 kodlu itemin altında 72300lere kadar boşluk vardı hemen oraya 72068 adında koydum. item protodada böyle yaptım. item_descdede aynı şekilde item kodu ismi ve açıklaması şeklinde ekledim. Ama oyuna girdiğimde item;
lazuli.png

bu şekilde gözüküyor.

Hata 2 : İtemi stacklediğim zaman 200 yazısı üstüne geliyor ve sadece envanterin en üstteki 5 kutusunda hareket ettirebiliyorum. Aşşağı slotlara hiçbir şekilde indiremiyorum. Eğer üstünde başka bir item varsa /i 72068 200 yaptığımda üstündeki itemde 200 yazıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Nasıl araştırabileceğimi bilmediğimden olsa gerek araştırdım ama çözüm bulamadım.

Tekrardan dillendireyim: Foruma yeni katıldım, eğer daha önceden böyle bir konu açıldıysa veya kuralları ihlal eden bir sorun varsa cevap vermeye tenezzül bile etmeden kapatabilirsiniz. Bu benim hatamdır.

Çözüm
Locale tr içindeki item protoyu da düzenlemeniz gerekiyor aynı sekilde.

Slotlara gelince de, İtemin aşağısindaki slotlar MySQL e göre dolu olabilir. /ip komutu ile bütün envanteri temizleyip tekrar deneyin.
Evet bir arkadaş bana çözdü. Yardımınız için teşekür ederim.
Bu sorunu yaşayıp çözmek isteyen arkadaşlar için anlatayım;
FTP üzerinden yaptığım editlemeyi filesten farklı yaptığım için bu sorunlar oluşmuş. İsim sorunuda aynı şekilde.

Yetkili birisi varsa konuyu kapatabilir arkadaşlar. Yardımları için herkese teşekkür ederim.

Slotlara gelince de, İtemin aşağısindaki slotlar MySQL e göre dolu olabilir. /ip komutu ile bütün envanteri temizleyip tekrar deneyin.

Evet bir arkadaş bana çözdü. Yardımınız için teşekür ederim.
Bu sorunu yaşayıp çözmek isteyen arkadaşlar için anlatayım;
FTP üzerinden yaptığım editlemeyi filesten farklı yaptığım için bu sorunlar oluşmuş. İsim sorunuda aynı şekilde.

Yetkili birisi varsa konuyu kapatabilir arkadaşlar. Yardımları için herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri