Yardım Item Shop - Eşyalar 0 Dakika Olarak Gözüküyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

kaanoztuzun

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, iyi forumlar.

@Whistle tarafından paylaşılan AltyapiServerFiles kullanarak kurmuş olduğum sunucuma metin2panel ekledim. Bu panel üstünden(Item Shop) süreli bir item almak istediğim zaman 0 dakika olarak geliyor depoya düşüyor. Panel içerisinde şöyle bir ayar ekranı mevcut:
panel_RemainingTime.png

Eğer 2. butonu seçersem item süresi 1157752 gün gibi bir süreye çıkıyor.

Metin2Panel ile iletişime geçtiğim zaman files ile alakalı bir durumun olduğunu bildirdiler.

Not: Eğer itemi 3-5 dakika olarak ayarlarsam 3-5 dakika içerisinde kayboluyor fakat hala 0 dakika yazıyor.

Başka forumlarda da bir kaç fix gözüküyordu. FreeBSD saati güncelleme, root paketi üstünden uitooltip.py düzenlemeleri vs. gibi. Hiç birisi işe yaramadı maalesef.

Enumerationlarda ise herhangi bir sıralama kayması yok. PC_Bang ekli.

Eklemeye çalıştığınız itemin item_proto verilerini panel yapımcısına iletiniz.

Eklemeye çalıştığınız itemin item_proto verilerini panel yapımcısına iletiniz.
Şimdi ilettim, geri dönüş bekliyorum. Bu esnada bu hemen hemen her süreli itemda oluyor. "Server files için gerekli dosyalar" içerisindeki item_proto.txt'yi kullanıyorum.
Item Proto:
72004    µµµÏÀÇ Àå°©    ITEM_UNIQUE    UNIQUE_NONE    1    ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    LOG    WEAR_SHIELD        0    0    0    0    0    LIMIT_NONE    0    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    600    0    0    0    0    0    0    0    0

Default hali bu şekilde. İlk LIMIT_NONE içerisinde REAL_TIME veya REAL_TIME_FIRST_USE eklemem gerekli mi değil mi anlayamadım. Her ikisini de denedim bu arada hiç bir şekilde etki etmedi...

UNIQUE türü farklı. UNIQUE olan eşyaları kullandıkça süresi azalan eşyalar. 600 değeri value0 sütununa denk geliyor. Eşyanın süresini buradan alıyor. Bunu panel yapımsına belirtiniz.

Oyunda 72004 eşyasını gm komutu ile alın ve aldığınız bu eşyanın player.item tablosundaki kayıtı da paylaşır mısınız. Socketlerden birisine ekliyordu ancak hangisine denk geldiğini hatırlamıyorum.

Socket0 tamamdır. Şimdi panel yapımcısından şu düzenlemeleri yapmasını isteyiniz.

Eşya türü ITEM_UNIQUE ve UNIQUE_NONE ise protonun value0 sütununda yer alan değeri alıp 60 ile çarpıp socket0'a socket2'ye ise value0'dan gelen değeri olduğu gibi tabloya kayıt etmesi gerekiyor.

İlginiz için çok teşekkürler!

Hemen panel yapımcısına iletiyorum.

Geri bildirimi bu konu üstünden yaparım.
Tekrardan teşekkürler!

Son düzenleme:
Geri