Yardım İtem Proto Txt hakkında

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DarkNight

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
item proto ve mob proto ftp'den çekiyor. bunu navicattan çekmesini nasıl sağlarım?​

veyahut halihazırda srcsi elimizde olan bir serverin dumprotosunu oluşturma ile alakalı bir rehber var mı? bunla alakalı ücretli destek de alabilirim​

veyahut halihazırda srcsi elimizde olan bir serverin dumprotosunu oluşturma ile alakalı bir rehber var mı? bunla alakalı ücretli destek de alabilirim​
bununla ilgili şunu söyleyebilirim düz bir dump proto indirip kendi db src içinde bulunan protoreader.cpp dosyanı oraya uyarlayabilirsin. diğer dediğine gelince googleye txt to sql ya da protoları navicatten çeksin yazınca anlatımı bulursun

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
MMOTutkunları Altyapı Files içerisinden temin ettiğim temiz dump protoyu VS2019 ile rahatça build alabildim.
Konuyu daha sonrasında takip eden arkadaşlar olursa işlerine yarasın diye aşağıya link bırakıyorum.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Temiz dump protoyu temin ettikten sonra game src > db > ProtoReader.cpp dosyasını dump proto içerisinde bulunan itemcsvreader.cpp üzerinden nasıl build edeceğiz?​

Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
MMOTutkunları Altyapı Files içerisinden temin ettiğim temiz dump protoyu VS2019 ile rahatça build alabildim.
Konuyu daha sonrasında takip eden arkadaşlar olursa işlerine yarasın diye aşağıya link bırakıyorum.

Temiz dump protoyu temin ettikten sonra game src > db > ProtoReader.cpp dosyasını dump proto içerisinde bulunan itemcsvreader.cpp üzerinden nasıl build edeceğiz?​
uyarlayacaksın sonra client build eder gibi dump protoyu build ediceksin db ile alakası yok protoreader.cpp sadece uyarlaman için

Arkadaşlar forumda müsait olan ve konuya vakıf olan varsa dc de iletişime geçip ekran paylaşımıyla beni yönlendirebilir mi?
Konuyu kavrar isem buraya video ekleyeceğim düzenleme ile alakalı.
Forumlarda aşırı bilgi kirliliği var bakmadığım post kalmadı.​

Son düzenleme:
Arkadaşlar forumda müsait olan ve konuya vakıf olan varsa dc de iletişime geçip ekran paylaşımıyla beni yönlendirebilir mi?
Konuyu kavrar isem buraya video ekleyeceğim düzenleme ile alakalı.
Forumlarda aşırı bilgi kirliliği var bakmadığım post kalmadı.​
Öğrenip burada detaylı paylaşım yaparsanız sevinirim.

Yapmanız gereken işlem çok basit.

Mesela örnek olarak benim elimde x adlı files var diyelim ve tertemiz bir dump proto var. Ve ben bu ikisini birbirine uyarlamak istiyorum.
Öncelikle elimdeki fileste, proto ile alakalı hangi sistemler var ona bakmam gerekiyor.
Bunun için db/src/ProtoReader.cpp dosyasını açıp #ifdef bunu aratıyorum. Mesele şöyle bir sonuç çıktı;

ProtoReader.cpp:
1.jpg

Örnek olarak fileste won sistemi ekliymiş. Benim bunu dump_proto ya aktarmam gerekiyor. Bunun için dump_proto/src/ItemCSVReader.cpp dosyasını açıp "ITEM_BELT", bunu aratıp, ProtoReader.cpp de ekli olan #ifdef ENABLE_CHEQUE_SYSTEM kodunu aynı yere ekliyorum.

ItemCSVReader.cpp:
2.jpg

Lakin bunu eklerken, yani dump_proto tarafına #ifdef makrosu eklerken, ekleyeceğiniz sistemin server tarafındaki #ifdef satırını değil, client src de tanımlı olan #ifdef satırını kullanmalısınız.

Yani won sistemi için server tarafında:

#ifdef _CHEQUE_SYSTEM_ şeklinde ekli olabilir fakat client src de #ifdef ENABLE_WON_SYSTEM şeklinde ekli olabilir. Dump protoya aktarma yaparken client src de kullanılan tanımı baz almalısınız. Ya da hiç bunları eklemeden direkt sistemin kendisine ait olan satırı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

ItemCSVReader.cpp dosyası ve ProtoReader.cpp dosyası, büyük ölçüde birbiriyle aynı olan dosyalardır. Bu yüzden, fileste ekli olan kodları bu iki dosya arasında tıpkı sistem ekler gibi aktarma yaparak eklemeniz yeterli. Son olarak dump_proto yu VS de build ederek uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Olabildiğince anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştım, umarım sorun yaşamazsınız.

Geri