Çözüldü Item Proto değiştireceğim

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ErnestoChe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
İtem type vs. officiale en yakını o dosyalar olduğundan başka bir filesteki item protoya geçmek istiyorum.

Bunun için db src ile client src de
Item_lenght.h
ItemData.h
ProtoReader.cpp
ItemCSVReader.cpp dışında düzenlemem gereken bir yer var mı ?

Çözüm
Mesela yeni bir USE tipi eklediniz diyelim. Bu tipe işlev eklenmesi için char_item.cpp'ye kodları yazmanız gerekiyor. Ancak sadece protoların okuması ise amacınız direk olarak konuda listesini yazdığınız dosyaları düzenlemeniz yeterli olacaktır.
Bunları düzenlemeniz yeterli olacaktır. Dump proto’yu da unutmayın.
Ancak şöyle bir mesele var. Sadece protoların okunması için belirttiğiniz dosyalara ekleme yapmanız yeterli. Eklenen yeni türlere işlev kazandırmak için diğer dosyalarda da düzenleme yapmalısınız.

Bunları düzenlemeniz yeterli olacaktır. Dump proto’yu da unutmayın.
Ancak şöyle bir mesele var. Sadece protoların okunması için belirttiğiniz dosyalara ekleme yapmanız yeterli. Eklenen yeni türlere işlev kazandırmak için diğer dosyalarda da düzenleme yapmalısınız.
diğer dosyalardan kastınız game taraflı mı yoksa common db taraflı mı ?

Mesela yeni bir USE tipi eklediniz diyelim. Bu tipe işlev eklenmesi için char_item.cpp'ye kodları yazmanız gerekiyor. Ancak sadece protoların okuması ise amacınız direk olarak konuda listesini yazdığınız dosyaları düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Çözüm
Ne demek efendim. :)
Bu arada bir bilgi daha veriyim de benim gibi saç baş yonmayın sonra. Eğer güncel protolara geçecekseniz yeni sütunlar bulunuyor. Bu sütunların okuması içinde birçok dosyada düzenleme yapmanız gerekebilir.

Zaten yazılan kodları okuyup yorumlayabiliyorsanız tersine mühendislik yöntemlerini de kullanarak rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Ne demek efendim. :)
Bu arada bir bilgi daha veriyim de benim gibi saç baş yonmayın sonra. Eğer güncel protolara geçecekseniz yeni sütunlar bulunuyor. Bu sütunların okuması içinde birçok dosyada düzenleme yapmanız gerekebilir.
Bi uğraşmak istiyorum :D Yapamasam da bir şeyler katar bana :D 67attr vs gibi 3 tane sütünü dahili etmem ileride onlarda olabilir :D

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri