Çözüldü İtem drop,nesne market

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda soru cevap postlarında beni sıklıkla görüyorsunuz. Yoğun bir şekilde server açma işlemleriyle uğraşıyorum. Birçok konuyu yeni öğreniyorum. Öğrendiğim birçok konuyu bu forumda öğrendim, sizlerin sayesinde.Tekrardan sormak istediğim birkaç husus vardı.
İlk olarak Türkiye geneli kablolu internetlerde yaşanan sorunlar nedeniyle benim de vdsl hattım kesilmiş durumda. Bundan ötürü istediğim hızda araştırma yapamamaktayım. O sebeple forumdaki değerli arkadaşlara sorma ihtiyacı duydum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Halihazırda serveri ve websayfasını kurmuş bulunmaktayım. Şuan serverde görebildiğim tek eksiğim; slotlardan, bosslardan ve metinlerden düşen itemleri nasıl ayarlarım, silmek istediğim itemler var. İkinci olarak website kuruldu fakat ben temasını değişmek istiyorum aynı zamanda nesne market pek sağlıklı çalışmıyor. Web temasını nasıl değişirim ve nesne marketin tam anlamıyla çalışması için ne yapmalıyım. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Aşağıda wesitesi linki bırakıyorum. Reklam amaçlı değildir. Adminler uygunsuz görürse linki silebiliriz. Fonksiyonları tam çalışmıyor zaten.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Saygılar ve sevgilerimi sunarım.

usr/game/share/locale/turkey
içinde mob_drop_item bu bosslardan düşen
aynı diznde
common_drop_item bu ise slotlardan düşen

SYSERR: Oct 23 21:35:04 :: Load: DirectQuery failed(SELECT IP_FROM, IP_TO, COUNTRY_NAME FROM iptocountry)
SYSERR: Oct 23 21:35:14 :: __GetHostInfo: __GetHostInfo() ==> DirectQuery failed(SELECT mIP FROM gmhost)
SYSERR: Oct 24 11:57:33 :: DirectQuery: MySQL connection was reconnected. querying locale set
SYSERR: Oct 24 11:57:56 :: ChildLoop: MySQL connection was reconnected. querying locale set
SYSERR: Oct 24 12:18:12 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'window' at row 1 (query: REPLACE INTO item (id, owner_id, window, pos, count, vnum, socket0, socket1, socket2) VALUES(10000925, 10020, 7, 0, 2, 50300, 33, 0, 0) errno: 1265)
SYSERR: Oct 24 12:18:22 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'window' at row 1 (query: REPLACE INTO item (id, owner_id, window, pos, count, vnum, socket0, socket1, socket2) VALUES(10000926, 10020, 7, 1, 1, 50300, 81, 0, 0) errno: 1265)
SYSERR: Oct 24 12:18:27 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'window' at row 1 (query: REPLACE INTO item (id, owner_id, window, pos, count, vnum, socket0, socket1, socket2) VALUES(10000928, 10020, 7, 2, 1, 50300, 17, 0, 0) errno: 1265)
SYSERR: Oct 25 11:15:34 :: ChildLoop: MySQL connection was reconnected. querying locale set

Nesne markette item satın alımlarında böyle bir syserr alıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaş varmı

window sütununda olmayan bir değer gönderiyor olabilir. Tabloyu düzenleyerek window sütununa 7. sıraya herhangi bir şey yazın.

Sorunun kaynağı, server itemlist ve website itemlist lerinin uyuşmazlığından kaynaklanıyormuş. İlerde karşılaşacak arkadaşlara belki faydalı olur.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri