İşte Kartal'ı yıkacak plan!

WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Site yetkilisi
Yönetici
Grafiker
Yazar
Mesaj
1.856
Beğeni
572
Puan
1.999
Beşiktaş'ın son 2 Fenerbahçe sınavını en ince ayrıntılarına kadar analiz eden Fatih Terim, işi şansa bırakmamaya kararlı. Kartal'ın kanatlarını en zayıf nokta olarak belirleyen Terim, öğrencilerine “30 dakikada iş bitecek” talimatı verdi.


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş maçının taktik planını kafasında belirledi. Kartal’ın Fenerbahçe ile oynadığı son 2 derbiyi en ince ayrıntılarına kadar ekibiyle birlikte analiz eden tecrübeli hoca, belirlediği taktiği öğrencilerine de aktardı. İşte Terim’in Aslan’ı Arena’da zafere götüreceğine inandığı planı:

1- Bekler hücum yapacak

Savunma bekleri orta sahadan destek alamadığı için hücuma katılmakta zorlanıyor, defansta da sıkıntı yaşayabiliyor. Biz kendi beklerimizi onların üzerine gönderebilirsek, her iki kanattan da pozisyon yaratabiliriz. Bu konuda Eboue ve Hakan Balta’ya önemli görev düşüyor.

2- Baskıya izin vermeyin

Golün geciktiği her dakika üzerimize baskı olarak geri dönüyor. Maçı periyotlar halinde düşünmemiz lazım. 30 dakika bize yeter, işi yarım saatte bitirmeliyiz, 1 gol bile yeterli olabilir. Yeter ki, kale önüne kadar getirdiğimiz topları 3 direğin arasına da sokabilelim.
3- Fernandes, Melo’da

İnönü’deki maçta olduğu gibi Fernandes’in pas kanallarını kapatmalıyız. Burada Melo devreye girecek. Fernandes’i durdurmak, Beşiktaş’ı da durdurmak demektir. Onlar da orta sahayı isteyecektir. Maça buradan, yani orta sahayı ele geçirmekle başlamalıyız.
4- Almeida, Semih’te

Quaresma’ya dikkat edeceğiz. Kendini yeniden kanıtlamak isteyecektir. Hangi kanatta olursa olsun, hangi bek karşılayacaksa Quaresma’ya yakın oynayacak. Almeida’yı durdurma görevi Semih’in. Ujfalusi’nin her pozisyonda kademeye girmesi lazım. Semih’ten sekecek topların direkt Muslera’nın karşısına çıkmasını istemiyorum.

5- Top hep bizde olacak

Gol gelmezse duran toplar yine anahtar olabilir. Ama aynı avantajın Beşiktaş için de geçerli olduğunu unutmayalım. Savunmadan yüksek konsantrasyon istiyorum. Hep önde olacaksınız, topu biz oynayacağız, oynadınız, yine oynarsınız.
 

Üst