Yardım Işınlanma esnasında klavyeyi devre dışı bırakmak?

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, konu başlığındaki gibi yüklenme(loading) ekranında klavyeyi deaktif etmek istiyorum. Teşekkürler.

Öncelikle konuyla ilgili bir fikrim yok sadece bunu neden yapmak istediğini merak ettim.

Öncelikle konuyla ilgili bir fikrim yok sadece bunu neden yapmak istediğini merak ettim.

Oyun tam yükleme ekranına geçerken CTRL + G ile seri bir şekilde in bin yapıldığında login ekranına atıp packet hatası veriyor. Oyun çökmüyor. Bunun tabii ki game tarafında bir hatası mevcuttur fakat benim aklıma gelen ilk yöntem bu oldu. Sadece bu hata için değil oluşabilecek diğer hatalar içinde bence etkili bir çözüm olabilir.

Bence sendeki sorun başka bir yerden kaynaklı olabilir, emin değilim ama bende böyle bir sorun yok.

Kod:
SYSERR: May 17 22:41:32 :: Analyze: HANDSHAKE phase does not handle packet 3 (fd 16) (source 192.168.111.3:60111)
SYSERR: May 17 22:41:32 :: Analyze: HANDSHAKE phase does not handle packet 47 (fd 16) (source 192.168.111.3:60111)
SYSERR: May 17 22:41:32 :: Process: UNKNOWN HEADER: 105, LAST HEADER: 47(2), REMAIN BYTES: 14, fd: 16

Evet olabilir. Böyle bir paket hatası var. İlgili paketlere baktığımda sorunla alakasız sistemlerin paketlerini görüyorum.

Klavye devre dışı bırakma:
import ctypes
import time

def block_keyboard():
    # Klavyeyi kilitle
    ctypes.windll.user32.BlockInput(True)
    time.sleep(5)  # 5 saniye boyunca klavye kilitli
    # Klavyeyi serbest bırak
    ctypes.windll.user32.BlockInput(False)

İnternette araştırırken ctypes i gördüm işinize yarayabilir

Klavye devre dışı bırakma:
import ctypes
import time

def block_keyboard():
    # Klavyeyi kilitle
    ctypes.windll.user32.BlockInput(True)
    time.sleep(5)  # 5 saniye boyunca klavye kilitli
    # Klavyeyi serbest bırak
    ctypes.windll.user32.BlockInput(False)

İnternette araştırırken ctypes i gördüm işinize yarayabilir

Teşekkür ederim bunu nerede nasıl kullanabilirim.

Geri