İnstagram Profil Analizi Yapan Uygulamalara Dikkat

Whistle

S İ N İ R L E N M E K
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Sürekli olarak telefonda karşımıza çıkan instagram profil analizi uygulamaları konusunda dikkatli olmak gerekiyor.
Güvenirliğini test etmek amaçlı bir tanesini indirip giriş bilgileri eklemiştim. İzinsiz hesaba giriş yapacaklarını düşündüğüm için girişe sms ve google doğrulama onayı şartı eklemiştim. Ve birkaç gün sonra telefona giriş için kod gelen mesajları gördüm. :)

Hesabınıza gizlice bakanlar, sizi takipten çıkaranlar gibi sonuçları gösteren uygulamalara kanıp kesinlikle indirmemeniz gerekiyor. Sizden izinsiz hesabınızda yetkilendirme yapabilirler. Zaten bu uygulamaların gösterdiği sonuçların birçoğu doğru değil.

251883F5-A8A4-4E4E-B2BC-A9C4AEF27A1A.jpeg

Bu mesajlar uygulamayı kaldırdıktan günler sonra geldi.

Zaten fazla instagram kullanan birisi değilim ama sırf bu şüphemi giderebilmek için böyle bir maceraya atıldım. Eğer sosyal medya hesaplarınızda kullandığınız şifre diğerleri ile aynıysa tehlike daha da büyüktür.

Sosyal medya hesaplarımızı amacı dışında kullanmamalıyız. Bir kişinin sizin profilinize gizlice bakması, takipten çıkması veya engellemesi bilgilerinin pek bir önemi yok. Boş yere hem güvenliğinizi tehlikeye atıp hemde bu tarz uygulamalara boşuna paranızı kaptırmayın.
Hayat sadece instagram'da dönmüyor. Biraz kafamızı kaldırıp etrafa da bakmak gerekiyor.

Geri