İndexsiz Url Sayısı

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
mmotutkunlari.com olarak isimlendirdiğimiz önemli bir güven kriteri olan indexsiz url sayısı, sitenin seo kalitesi ve filtreden çıkması için yardımcı olan önemli bir etkendir. İndexsiz url sayısını, siteye ait indexler hariç sitenin url sonuç sayısı olarak açıklayabiliriz. Google üzerinden “mmotutkunlari.com” -site:mmotutkunlari.com şeklinde yapılan arama ile indexsiz url sayısını öğrenebiliriz.

İndexsiz url sayısı ne kadar fazla ise, sitenin başka sitelerde o kadar fazla tanıtıldığı anlamına gelir. Bu sebeple, sitenin önerilme sayısı artmış olur. Google bu kritere bağlı olarak, sitelerin güvenilirliğini belirlemektedir. Güvenilir ve kaliteli olmayan bir site, kimse tarafından tavsiye edilmez.

İndexsiz urlnin bir faydası da, Google bunu bir seo çalışması olarak anlamaz. Tamamiyle doğal bir bağlantı olarak görür. Örneğin siz bir foruma konu açıp, seo kelimesine link verdiğinizde Google burada seo kelimesinde bir çalışma yapıldığını anlar. Ancak konuya mmotutkunlari.com yazıp link verdiğinizde herhangi bir çalışma amacı güdülmediğinin farkındadır. Bu sebeple, bu linklerin site sahibinden habersiz eklendiğini de düşünerek sitenin kalitesine katkı sağlamaktadır.

İndexsiz Url Nasıl Arttırılır ?
  • Sitelere yorum yaparken isim kısmına kişi veya site ismi değil mmotutkunlari.com gibi site urlsi ekleyin
  • Forumlarda site tanıtım bölümlerine, tanıtım yazısı eklemek. Tanıtım yazılarında mmotutkunlari.com urlsini etikette, başlıkta ve yazı içinde kullanmak
  • Popüler video sitelerine, konu ile alakalı video upload ederek, başlık, açıklama ve etiket bölümlerinde url kullanmak.
  • Video sitelerine video upload ederek, bot aracılığı ile bu içerikleri kendi sitesinde yayınlayanların sitesinde de yer alma fırsatı sağlayacaktır. Bu sayede, url sayınız da hızla yükselişe geçecektir.
  • İmleme sitelerinde etiketlerde url kullanmak.
  • Site içerisinde site urlsini göstermek.
Yukarıda belirtilen tüm örneklere “mmotutkunlari.com” -site:mmotutkunlari.com Google araması ile ulaşarak fikir edinebilirsiniz.