Yardım Hızlı Statü Sistemi

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

J3yShuFLe

HayaletMetin2 & ExpertCraft [ Founding Owner]
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar Files'e Hızlı Statü Ekledim fakat oyuna girince normal ve gm hesaplar statü hic bir şekilde veremiyor bu düzenleme mevcut değil hatasi veriyor yardımcı olabilecek var mı ?

konu günceldir arkadaşlar önerisi veya daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim.

cmd_general.cpp de cmd fonksiyonun tanımlanmış olması gerekli. o hızlı statü butonuna bastığında sallıyorum /hizli_statu dex 10 gibi komut gönderir, eğer cmd_general de bu yoksa düzenleme mevcut değil der.

cmd_general.cpp de cmd fonksiyonun tanımlanmış olması gerekli. o hızlı statü butonuna bastığında sallıyorum /hizli_statu dex 10 gibi komut gönderir, eğer cmd_general de bu yoksa düzenleme mevcut değil der.
konu ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

kb geç yanıt verdim, mark sistemini revize ediyordum da. attığın sistemde do_stat_val diye komut var bunu clientten stat_val komutu ile gönderiyor. python kısmında /stat_val ht + miktar şeklinde gönderiyorsun, serverde do_stat_val ve stat_val diye bir arat, ikisi de var mı kontrol et.
cmd.general ile cmd.cpp dosyalarını kontrol ettim sadece benim eklediğim yeni kod satırlarında var bahsettiğiniz kodlar do_stat_val ve stat_vall eklediklerim dışında biyerde başka ekli yok

ben tek tık da 10 tane statü vermeli olanı değilde tek tıkda statüyü full leyen halini kurmuştum. Hazırladığın yapı kolay 55-120 tarzı bir yapıya sahipse bunu kullanabiilirsin.

cmd_general.cpp:
//Tüm değişiklikler ACMD(do_stat) içerisinde yapılmaktadır.

//Bul:
    if (ch->GetPoint(POINT_STAT) <= 0)
        return;
//Değiştir:
    auto StatusPoints = ch->GetPoint(POINT_STAT);

if (StatusPoints <= 0)
        return;

//Bul:
    if (ch->GetRealPoint(idx) >= MAX_STAT)
        return;
//Değiştir:
    if ((ch->GetRealPoint(idx) + StatusPoints) > MAX_STAT)
        StatusPoints = MAX_STAT - ch->GetRealPoint(idx);

if (StatusPoints < 1)
        return;

//Bul:
    ch->SetRealPoint(idx, ch->GetRealPoint(idx) + 1);
    ch->SetPoint(idx, ch->GetPoint(idx) + 1);
//Değiştir:
    ch->SetRealPoint(idx, ch->GetRealPoint(idx) + StatusPoints);
    ch->SetPoint(idx, ch->GetPoint(idx) + StatusPoints);

//Bul:
    ch->PointChange(POINT_STAT, -1);
//Değiştir:
    ch->PointChange(POINT_STAT, -StatusPoints);

//Bu kadar.

cmd.pp ve cmd_general.cpp dosyalarını konuya dahil edebilmisin

nereye upload ettin ben dosyaları görmüyorum.
bahsettiğim dosyaları rar la ve buraya yükle:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

sonra da bana indirme linkini at.

sistemi paylaşan arkadaş anlatımı hangi kafayla hazırladı çok merak ediyorum. Bu kadar basit bir şeyi nasıl eline yüzene bulaştırmayı başardı acaba :unsure:

Geri