Çözüldü Haritada Bazı Yerler Beyaz?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Harita ekledim ama bazı kısımlarda görseldeki gibi beyaz sorunu var. İki yerde fark ettim birisi bu görseldeki kısım diğeri ise dağlık alanda bazı yerler.

0608_134104.jpg

Çözüm
Sorun çözüldü. Nasıl çözdüm şimdi şöyle her eline bilgisayar alan kendini profesör sandığından dolayı saçma sapan şekilde orijinal dosyaları bozduğundan bu tür sorunlar çıkabiliyor. Normalde Metin2 içinde gelen outdoor pack dosyası index içinde ekli değil ve bu haritayı paylaşan kişide bunu eklettirmek aklında gelmiyor. Harita 2004 beta harita olduğundan ymir artık pack içinden dosyayı silmemiş index içinden adını silmekle yetinmiş. Sonrasında ise bu haritayı yayınlayan kişi profesör ya hani tutmuş aynı pack dosyasınının yanina map eklemiş indexe ekleyin demiş. Fakat yine bir şey bilmediği ortadaki metin2 dosyaları 2008 packde var 2020 de var sanıyorlar ki tüm textureler aynı. Uzun lafın kısası orijinal outdoor.epk kullanınca düzeldi...
dds eksikliği felan olabilir

Eksik dds olduğunda syserr vermiyor maalesef. Bahsettiğiniz yerler textureset packiyle alakalı olan yerler, yani bir obje değiller.
Bu yüzden world editorden haritayı açıp bu bahsettiğiniz yerlerde hangi textureset kullanılmış bir kontrol edin. Eksik olan deseni eklediğinizde sorun çözülecektir.

Ek olarak, bu bahsettiğiniz yerleri world editorde iyice kontrol edin. Textureset dışında ayrıca (hatalı olarak) bir efekt falan uygulanmış olabilir.

Eksik dds olduğunda syserr vermiyor maalesef. Bahsettiğiniz yerler textureset packiyle alakalı olan yerler, yani bir obje değiller.
Bu yüzden world editorden haritayı açıp bu bahsettiğiniz yerlerde hangi textureset kullanılmış bir kontrol edin. Eksik olan deseni eklediğinizde sorun çözülecektir.

Ek olarak, bu bahsettiğiniz yerleri world editorde iyice kontrol edin. Textureset dışında ayrıca (hatalı olarak) bir efekt falan uygulanmış olabilir.
World editör ile açtım o beyaz olan yere gittim normal gözüküyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

World editör ile açtım o beyaz olan yere gittim normal gözüküyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor?
O bölgelerde kullanılan desenlerde bir farklılık var mı ? Bu arada yukarıda yanlış yazışım kusuruma bakmayın, ymir work klasöründeki terrainmaps klasöründen bu deseni sorunsuz çekiyor olsa gerek. Hangi desen olduğunu bulup harita packinde var mı bir kontrol edin.
Ayrıca, oyuna girerken D diskindeki ymir work klasörünün adını değiştirin sonuna x yada herhangi bir rakam koyun.
Client, kendi packiyle beraber Yerel Disk D içindeki ymir work klasörünü de okuduğu için bu hataya sebep veriyor olabilir.

O bölgelerde kullanılan desenlerde bir farklılık var mı ? Bu arada yukarıda yanlış yazışım kusuruma bakmayın, ymir work klasöründeki terrainmaps klasöründen bu deseni sorunsuz çekiyor olsa gerek. Hangi desen olduğunu bulup harita packinde var mı bir kontrol edin.
Ayrıca, oyuna girerken D diskindeki ymir work klasörünün adını değiştirin sonuna x yada herhangi bir rakam koyun.
Client, kendi packiyle beraber Yerel Disk D içindeki ymir work klasörünü de okuduğu için bu hataya sebep veriyor olabilir.
Bunda farklı bir problem var bence. Çünkü aynı desenler zaten haritada var sadece o kısımda niyeyse böyle bir sorun var. Eğer desenler olmasa aynı desenin olduğu diğer yerlerde beyaz olurdu diye düşünüyorum.

foxfs mi server öyleyse eğer propertygen.exe çalıştır çıkanı root a at
Foxfs değil.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

world editörde sıkıntısız ise yukardaki gibi

D:\ymir work'ten tek tek ddslerin yollarına bakıp kendi datana at
ddsler farklı farklı attığın görüntüdeki gibi fields_1 2 3 falan var ama onlar terrainmaps içinde farklı map isimlerinde klasörlerde farklı desenlerde var. Benim anlamadığım world editörü açarken kendi packlerimi atıyorum içine oyunda yine aynı packlar ile açılıyor nasıl böyle bir sorun oluyor anlamadım gitti Birde world editörde tek fark çimler daha farklı. World editör eski metin2 nin çimleriyle gösteriyor oyunda ise yeni çimler gözüküyor.

Sorun çözüldü. Nasıl çözdüm şimdi şöyle her eline bilgisayar alan kendini profesör sandığından dolayı saçma sapan şekilde orijinal dosyaları bozduğundan bu tür sorunlar çıkabiliyor. Normalde Metin2 içinde gelen outdoor pack dosyası index içinde ekli değil ve bu haritayı paylaşan kişide bunu eklettirmek aklında gelmiyor. Harita 2004 beta harita olduğundan ymir artık pack içinden dosyayı silmemiş index içinden adını silmekle yetinmiş. Sonrasında ise bu haritayı yayınlayan kişi profesör ya hani tutmuş aynı pack dosyasınının yanina map eklemiş indexe ekleyin demiş. Fakat yine bir şey bilmediği ortadaki metin2 dosyaları 2008 packde var 2020 de var sanıyorlar ki tüm textureler aynı. Uzun lafın kısası orijinal outdoor.epk kullanınca düzeldi. Neden bu kadar uzun yazdın diyen olursa cevabım şu 2 saattir birisinin aptallığı yüzünden ömrümden 2 saat verdim. Sinirlendim. Kapatılabilir. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
Sorun çözüldü. Nasıl çözdüm şimdi şöyle her eline bilgisayar alan kendini profesör sandığından dolayı saçma sapan şekilde orijinal dosyaları bozduğundan bu tür sorunlar çıkabiliyor. Normalde Metin2 içinde gelen outdoor pack dosyası index içinde ekli değil ve bu haritayı paylaşan kişide bunu eklettirmek aklında gelmiyor. Harita 2004 beta harita olduğundan ymir artık pack içinden dosyayı silmemiş index içinden adını silmekle yetinmiş. Sonrasında ise bu haritayı yayınlayan kişi profesör ya hani tutmuş aynı pack dosyasınının yanina map eklemiş indexe ekleyin demiş. Fakat yine bir şey bilmediği ortadaki metin2 dosyaları 2008 packde var 2020 de var sanıyorlar ki tüm textureler aynı. Uzun lafın kısası orijinal outdoor.epk kullanınca düzeldi. Neden bu kadar uzun yazdın diyen olursa cevabım şu 2 saattir birisinin aptallığı yüzünden ömrümden 2 saat verdim. Sinirlendim. Kapatılabilir. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
çözüdüğüne sevindim, bazı modelciler fazla akıllı oluyor :/

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri