Yardım Harita Eklemede Alınan Syserr Hataları

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Turan3458

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Öncellikle herkesin kurban bayramını kutlarım.

Dün MMO Tutkunları youtube sayfasında yayınlanan gayet açıklayıcı şekilde anlatılan harita eklemeyi bir kaç kez izledikten sonra , aynı haritayı eklemek istedim. Bunu yaparken de tekrar video ile beraber hareket ettim. Ama eklediğim haritaya ışınlandığımda ekteki resimdeki gibi hareket edemiyorum. Ve 2 syserr hatası alıyorum. Bu hataların çözümlerine baktım ama ne yazık ki uygulamama rağmen yine de çözemedim.

1.Syserr hatası ( Daha sonradan vermeye başladı. ) CPythonBackground::SelectViewDistanceNum(int eNum=0) mc_pcurEnvironmentData is NULL :

1a - " anglar_dungeon_01.msenv " adlı dosyayı ETC/ymir work/environment içine hali hazırda attım.

1b - Forumda başka bir arkadaş çözümü root içindeki constinfo.py 'adlı dosyada FOG değerini değiştirerek yapmış. Ben de bu değeri değiştirdim ama yine de çözemedim. ( Bunu tam olarak doğru yaptığımdan emin değilim. )

2.Syserr hatası : NOT_FOUND_GLOBAL_POSITION(127800, 899900) "

2a - Genel olarak çözümün atlasinfo'larda olduğunu buldum forumlarda , ama root ve local içindeki atlasinfo'lara defalarca bakmama rağmen bir hata bulamadım.(Son satırı okumama ihtimaline karşı bir alt satıra geçerek dosyaları kayıt ettim.)

2b - İndex bazlı da olabileceğini gördüm ama index'e de
metin2_map_anglar_dungeon_01/
metin2_map_anglar_dungeon_01 şeklinde ekledim. ( Ana dosyaları iç içe geçirerek kapatıp pack içine attım ve index'e de bu şekilde yazdım. )

Başka bir yerde mi hata yaptım diye düşünüyorum ama syserr hatalarına odaklandım ve ne yazık ki çözümünü bulamadım. Yardım ederseniz mutlu olurum.

Dosya Eklentileri

• 0731_112727.jpg
    0731_112727.jpg
    80,3 KB · Gösterim: 192
anglar_dungeon_01.msenv dosyası bulunuyor fakat haritada kullanılmıyor.

settings.txt dosyasına bakalım;
Kod:
ScriptType    MapSetting

CellScale    200
HeightScale    0.500000

ViewRadius    128

MapSize    6    6
BasePosition    123400    888000
TextureSet    textureset\metin2_map_deviltower1.txt
Environment    skipia_dungeon.msenv

Bakın burada atmosfer ayarlarını skipia_dungeon.msenv dosyasından alıyor. ETC/environment içinde bu dosyanın olduğundan emin olunuz. Bu arada haritaya ışınlanmak için gerekenleri gösterdiğim şekilde yapınız. Aksi halde karakter dış bölgelerde doğabilir.

Merhaba o dosya da mevcut. Tüm yedekleri yükleyip , mevcut eklediklerimi kaldırarak haritayı tekrar yüklemeyi deneyeceğim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Dosya Eklentileri

• skipia.png
    skipia.png
    101,3 KB · Gösterim: 170
Geri