Gregtech 6 Auto Circuit T6 (Ultimate) Assembly Line

Whistle

Luntar
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Gregtech 6 oyun sonu makinalarını ve birçok multiblockları elde etmek için çook fazla Crystal Processor Socket'e ihtiyacım oluyor ve bunlar çok fazla Circuit T6 istiyor.
Yakın zamanda fusion reactor kurduğumda bu ihtiyacın aşırı boyutlara ulaşacağını daha iyi anladım. Fusion reactor detayları: Gregtech 6 Fusion Reactor Rehberi

Daha fazla fusion reactor ekleme planım olduğu için artık elle Circuit T6 craft etmekten yoruldum. Robot gibi aynı işlevleri tekrarlamak yerine %100 greg otomasyonu ile Circuit T6 üretimini otomatikleştirdim. Normalde AE2 gibi modlar otomatik craft konusunda çok başarılar fakat bu dünyamda çoğu otomatik işlemleri greg yöntemiyle yapıyorum. Maden işlemeden tutunda diğer bir çok şey.

Montaj hattımın diyagram şeması;
gregtech 6 circuit t6 assembly line.jpg

Renkler
  • Kırmızı: Dışarıdan sürekli takviye edilmesi gerekenler.
  • Açık Yeşil: Üretim hattı boyunca üretilenler
  • Yeşil: Nihai çıktı. Diyagramın sonu.
  • Mavi: Makinalar
  • Mor: Pasif Makinalar

Montaj hattımın detaylarına girişmeden önce oyunda nasıl gözüktüğünü sizinle paylaşayım. :)
gregtech 6 circuit t6.jpeg Gregtech 6 circiut t6 assembly line 3.jpeg Gregtech 6 circiut t6 assembly line 2.jpeg Gregtech 6 circiut t6 assembly line 1.jpeg Gregtech 6 circiut t6 assembly line 4.jpeg gregtech 6 distillation tower.jpeg gregtech 6 cyro distillation tower air to argon gas.jpeg

Montaj hattını kurmadan önce elinizde şunların üretimi devamlı olmalı;
  1. Plastic Pulp ve Quartz (Circuit Plate için gerekli)
  2. Argon Gas (Redstone Alloy Boule üretimi için gerekli)
  3. Silicon / Redstone = Redstone alloy
  4. Platinum (Aqua Regia ile baya elde edebilirsiniz)
  5. Tin / Antimony = Soldering Alloy
  6. Helium-Neon (Crystal Processor Socket için gerekli)
  7. Silver ve Copper (Crystal Processor Socket için Gas emitter gerekiyor. Üretim aşamasında en çok kullanılan madenler bunlar.)

Gereken makinalar;
  • 8x Smelter (Steel) - 8x Electric Heater (MV)
  • 2x Extruder (Steel) - 2x Electric Heater (MV)
  • 1x Low Heat Extruder - 1x Electric Heater (LV)
  • 4x Bronze Press - 4x Electric Engine (MV)
  • 2x Buzzsaw (Bronze) - 2x Electric Motor (LV)
  • 2x Wiremill (Bronze) - 2x Electric Motor (LV veya MV, MV kullanacaksanız selector ile 8 seçin.)
  • 3x Mixer (Bronze) - 3x Electric Motor (LV veya MV, MV kullanacaksanız selector ile 8 seçin.)
  • 1x Bath
  • 1x Crystallisation Crucible (steel) - 1x Electric Heater (MV)
  • 1x Laser Engraver (LV) - 1x Electric CO2 Laser (LV)
  • 1x Cluster Mill (Bronze) - 1x Electric Motor (LV veya MV, MV kullanacaksanız selector ile 8 seçin.)
Makinaların çalışması için gereken enerjileri vermeniz gerekiyor. Şu konuya bakarak Gregtech 6 enerji birimleri hakkında bilgi edinebilirsiniz: Gregtech 6 Enerji Türleri

Montaj hattının madde madde açıklaması
  1. Argon Gas elde etmek için Air'i damıtmak gerekiyor. Öncelikle Cyro Distillation Tower kurun.
  2. Redstone Alloy Boule üretimi için Redstone Alloy alaşım izabe tesisi kurun (2x Steel Smelter, 1x Bronze Mixer) ve Argon Gas ile beraber Crystallion Crucible'de üretimi devam ettirin.
  3. Redstone Alloy Boule'un kesimi için 2 tane Bronze Buzzsaw kurun.
  4. Signalum alaşım izabe tesisi kurun. 3x Steel Smelter, 1x Bronze Mixer.
  5. Signalum Wire üretimi için Bronze Wiremill kurun.
  6. Platinum Wire üretimi için 1x Extruder ile Platinum Rod üretin. Platinum Rod'ları Bronze Wiremill'den geçirin.
  7. Circuit Part (ultimate) üretmek için Signalum Wire, Platinum Wire ve Tiny Crystalline Redstona Alloy Plate'ı Bronze Press'den geçirin.
  8. Circuit Wiring (platinum) üretimi için 1x Extruder ile Platinum Plate üretin. Plate'leri Bronze Cluster Mill'den geçirin ve Platinum Foil elde edin. Platinum Foil'leri Laser Engraver'dan geçirin.
  9. 1x Low Heat Extruder ile Plastic Pulp'ları Plastic Sheet'e çevirin. Plastic Sheet ve Quartz ile Bronze Press ile Circuit Plate üretin.
  10. Circuit Plate (platinum) üretmek için Circuit Plate ve Circiut Wiring (platinum)'u Bronze Press'den geçirin.
  11. Circuit Board (Ultimate) üretimek için Circuit Plate (platinum) ve Circuit Part (ultimate) Bronze Press'den geçirin.
  12. Soldering Alloy üretimi için alaşım izabe tesisi kurun. 2x Steel Smelter, 1x Bronze Mixer.
  13. Circuit Board (Ultimate)'i Bath'de Soldering Alloy'dan geçirin ve elinizde artık Circuit T6 olacak.

Montaj hattı buraya kadar Gregtech 6'daki en yüksek seviye olan Circuit T6'yı malzemeler olduğu sürece otomatik bir şekilde üretecektir. Üretim hattının sonuna ekleyeceğiniz Barrel ile üretim miktarını ayarlayabilirsiniz. Ben 1024 tane ürettiğinde durmasını istediğim için Plastic Storage Box (1024) koydum.
gregtech 6 circuit t6.jpeg

Crystal Processor Socket otomatik üretimini sağlamak için montaj hattına eklemeler yapılabilir. Ancak bu üretimi greg yoluyla otomatikleştirmek için Molecular Scanner'a girişmek gerekiyor. İlerleyen günlerde bunun nasıl yapılacağını bu rehbere ek olarak paylaşacağım.

Son düzenleme:
Circuit T6 üretim hattımın diyagram şeması içeriğe dahil eklenmiştir. Benzerini kurmak isteyenler için kolaylık olur.

bu konuyu görünce aklıma "satisfactory" oyunu geldi. Onda da maden sondaj makineleri kurup üretim makinelerine bağlıyorduk falan baya keyifli oyundur bi göz atın bence.

Geri