[Great Offline Shop] Max. Açılabilir Pazar Sayısı Ayarlama

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Konuyla ilgili araştırma yaptım fakat bir çok konu cevapsız kalmış ve çözüme ulaşmamış.
(Gözümden kaçanlar da olmuş olabilir tabi)

Nihayetinde sorunun çözümünü kendim buldum ve gerek duyacak arkadaşlar için paylaşmak istedim.

char.cpp açılır ve aşağıdaki kod bloğu bulunur:
C++:
int gShopMax = quest::CQuestManager::Instance().GetEventFlag("shop_max");
    if (m_mapshops.size() >= (gShopMax ? gShopMax : 1))
    {
        ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT( "SHOP_MAX_ERR"));
        return;
    }

gShopMax ? gShopMax : 1 = Açılabilir maksimum pazar sayısını belirleyen kısımdır. Dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ah bide minimapte ki pazarların rengini değiştirmeyi gösterseniz aradım bulamadım.

Sistemi eklerken zaten nerelere hangi kodların ekleneceği gösteriliyor. Oradan yola çıkarak bulabilirsiniz.

Yorumunuz üzerine şöyle bir göz gezdirdim ve şunu buldum. Denemedim ama aşağıda varsayılan hex kodunun hangi renge ait olduğunu gösteren bir görsel paylaştım. Bir ihtimal buradan değiştiriliyor olabilir.
Eğer great son sürüm kullanıyorsanız root/uiprivateshopbuilder.py dosyasını açın ve şu bölümü bulun.
Kod:
##### DISABLE/ENABLE SHOP VISIT COLOR ###
SHOP_VISIT=True
##### SHOP VISIT COLOR #####
SHOP_VISIT_COLOR=0xFF00C8FF
###########################

Kod içindeki 0xFF00C8FF rengin hex kodudur. Değiştirmeyi deneyin.
Umarım olur :)

Yukarıdaki varsayılan olarak eklenen hex kodunun işaret ettiği renk:
Adsız.jpg

Son düzenleme:
Yorumunuz üzerine şöyle bir göz gezdirdim ve şunu buldum. Denemedim ama aşağıda varsayılan hex kodunun hangi renge ait olduğunu gösteren bir görsel paylaştım. Yüksek ihtimalle buradan değiştiriliyor.
Eğer great son sürüm kullanıyorsanız root/uiprivateshopbuilder.py dosyasını açın ve şu bölümü bulun.
Kod:
##### DISABLE/ENABLE SHOP VISIT COLOR ###
SHOP_VISIT=True
##### SHOP VISIT COLOR #####
SHOP_VISIT_COLOR=0xFF00C8FF
###########################

Kod içindeki 0xFF00C8FF rengin hex kodudur. Değiştirmeyi deneyin.
Umarım olur :)

Yukarıdaki varsayılan olarak eklenen hex kodunun işaret ettiği renk:
2599 eklentisini görüntüle
Verdiğiniz kod bloğunu değiştirmeme büyük ihtimalle gerek yok çünkü verdiğiniz renk ayarı pazarların üzerine tıklayınca hangi renge dönüşeceğini söylüyor. Ama yorumu dikkate alıp baktığın için yinede teşekkürler.

Geri